Trončinský se blýskl blafákem, pak sestřelil Dočekala: Seženu si číslo a napíšu mu

Autor: zuc
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Šikovné ruce a postava z kamene, tak si budou brněnští diváci ještě nějakou dobu pamatovat pardubického zadáka Marka Trončinského. Ten na ledě Komety nejprve otevřel skóre utkání bekhendovým blafákem při vlastním oslabení, ve třetí třetině pak ukázkovým stromem sestřelil domácího Martina Dočekala. Ten měl po zákroku řízného beka vyražený dech a z ledu nakonec odjel na nosítkách.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Kometa v úvodní třetině zasypala hostujícího Kacetla dvaceti střelami, s úsměvem na tváři však odcházeli do šatny po první třetině hosté. Nejproduktivnější extraligový obránce Marek Trončinský využil zaváhání domácí přesilovkové formace a bekhendovým blafákem uklidil puk za Langhamerova záda.

„V posledním zápase jsem byl sám před bránou, vystřelil jsem a plivnul to tam, tak jsem si říkal, že teď udělám blafák,“ popisoval pardubický zadák svoji trefu, která však byla pro hosty posledním důvodem k radosti.

Kometa Brno - Pardubice: Trončinský vykoupal Langhamera blafákem a dal hostům vedení 1:0

Brňané v polovině druhé třetiny zužitkovali svoji střeleckou aktivitu, kdy se krátce po sobě trefili Tomáš Vincour a Radim Zohorna. Zatímco Kometa pálila na Kacetla jednu střelu za druhou, na Langhamera šlo za celý zápas pouze čtrnáct střel. I díky tomu Kometa nakonec uhájila hubené vítězství 2:1.

„Vedli jsme 1:0, ale asi by byla náhoda, kdybychom vyhráli a oni měli padesát střel. Nebo by to musel Káca úplně zavřít. Chytal výborně, ale bohužel rozhodla naše pasivita,“ litoval po utkání Trončinský.

Kometa Brno - Pardubice: Trončinský tvrdě sestřelil Dočekala, toho museli odvézt na nosítkách

Právě jeho jméno rezonovalo brněnskou halou ještě v polovině třetí třetiny, tentokrát však na opačném konci kluziště. Brněnský Martin Dočekal se při vlastním oslabení vydal na útočný výlet, v pásmu Pardubic ho však ostrým, ale čistým hitem sestřelil právě Trončinský.

Okolo Dočekala se okamžitě sjeli Ondřej Němec s Petrem Sýkorou, aby brněnskému útočníkovi nahodili vyražený dech. „On jel jak blázen. Měl jsem ruce dole, zaslechl jsem něco o tom, že se napíchl na hokejku. Vím, že to bylo čistý, ale nechtěl jsem, aby to takhle dopadlo,“ klopil po utkání oči pardubický bek.

Dočekal následně opustil led na nosítkách, podle prvních zpráv by však měl být zdravotně v pořádku. „Blbě se na tyhle věci kouká, když kolegu z branže něco bolí. Snad bude v pořádku, asi si od kluků seženu na něj číslo a napíšu mu,“ vzkazoval Trončinský.

Kometa Brno - Pardubice: Radim Zohorna oklamal Kacetla blafákem a dal na 2:1