SESTŘIH: Olomouc – Kometa 1:2sn. Vítězný nájezd proměnil Kašpar

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté mistrovské Komety Brno zvítězili v dohrávce 3. kola extraligy v Olomouci 2:1 po samostatných nájezdech a zůstali neporažení. Hanáci poznali hořkost porážky poprvé v sezoně. V rozstřelu rozhodl svou první trefou v dresu Komety v soutěži útočník Lukáš Kašpar, letní posila ze Slovanu Bratislava.

SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar

Kašpar zahrozil za Kometu jako první už v úvodu, větší šance měli následně domácí. V sedmé minutě se prodral za obranu Brňanů Knotek, ale brankář Langhamer tým podržel. Vzápětí měl při Hruškově vyloučení Knotek další šanci. Hostům se nadějné situace také nedařilo dotáhnout do zdárného konce.

Úřadující šampion se dočkal v 17. minutě při přesilové hře pěti proti třem, která se mu naskytla po vyloučeních Ostřížka a Knotka. Holík nabil na pravý kruh Muellerovi a letní americká posila Komety ze Salcburku z EBEL překonala Konráda střelou na vyrážečku. Pro Muellera to byla ve třetím utkání v extralize premiérová branka.

V úvodu druhé části po faulech Mráze a opět Knotka mohli hrát hosté další 61 vteřin v pěti proti třem, jenže Kometa tentokrát neudeřila a naopak Mueller ji po 21 vteřinách zkrátil faulem. I proti čtyřem ale měli hosté šance. Neuspěl Holík a Konrád se vyznamenal především při Štencelově pokusu před odkrytou brankou.

V polovině utkání byl blízko vyrovnání Irgl. Dostal se sám před Langhamera, který ale nadále držel čistý štít. V 35. minutě při Hruškově vyloučení málem Kometa zvýšila, Dočekal s Čermákem však únik nedotáhlidíky Kolouchově obrannému zákroku.

Na začátku třetí třetiny mohl zvýšit náskok Komety kapitán Čermák. Hosté se potom ubránili při Muellerově trestu a Hanáci odolali přim pobytu Jaroměřského na trestné lavici, při kterém trefil ve 47. minutě tyčku Bartejs. Po dalších nevyužitých šancích na obou stranách v 58. minutě při trestu Gulašiho vyrovnal Burian.

Rozuzlení nepřineslo ani prodloužení a v nájezdech byli úspěšní jen hráči Komety. Po Kašparově pokusu v první sérii se trefili i Mueller a Nahodil.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 58. Burian (Strapáč, J. Galvas) - 17. Mueller (P. Holík, Nahodil), rozhodující sam. nájezd Kašpar. Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk - J. Káňa II, J. Knotek, Laš - Irgl, Kolouch, Burian - Skladaný, Strapáč, Jergl - V. Tomeček, B. Mráz, Ostřížek. Trenéři: Moták a Tomajko.
Brno: Langhamer - D. Mikyska, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Mueller, P. Holík, Zaťovič - L. Kašpar, J. Hruška, R. Zohorna - Horký, Nahodil, Mallet - Köhler, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.

Olomouc - Kometa Brno: Závar před bránou a strhla se potyčka

Olomouc - Kometa Brno: Vyrovnáno! Dvě minuty před koncem zařídil Burian prodloužení, 1:1

Olomouc - Kometa Brno: Puk se odrazil od tyčky a podél brankové čáry zamířil pod Konráda, o gól se nejedná

1. Liberec 52 30 3 5 14 170:125 101
2. Třinec 52 30 3 3 16 153:117 99
3. Plzeň 52 26 7 6 13 178:116 98
4. Mountfield 52 25 6 6 15 147:125 93
5. Brno 52 23 7 5 17 149:133 88
6. Olomouc 52 24 3 7 18 127:136 85
7. Vítkovice 52 24 4 3 21 142:131 83
8. M. Boleslav 52 25 3 1 23 128:118 82