SESTŘIH: Třinec – Litvínov 4:2. Oceláři se dotáhli na čelo, zářil Marcinko

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Bídný start Třince do sezony je zapomenut. Oceláři v sobotní předehrávce 20. kola Tipsport extraligy porazili Litvínov 4:2 a bodově se dotáhli na vedoucí Liberec, který zůstává první jen díky lepšímu skóre. Na výhře se nejvíce podílel slovenský útočník Tomáš Marcinko, který vstřelil dva góly. Rozhodující branku pak po fantastické akci vstřelil Martin Adamský, čtvrtý gól přidal Aron Chmielewski. Za Litvínov se prosadili obránci Mathias Porseland a Jiří Hunkes.

První minuty přinesly svižný hokej i řadu šancí, které se často rodily po chybách i šťastných odrazech. V těch největších domácí Hrňa i Werek zblízka netrefili ani branku, na druhé straně se Hrubec vytáhl proti dorážce Hanzla. Když už se zdálo, že se hra urovnala, udeřil Marcinko, který se v útočném pásmu natlačil před Tůmu a zblízka trefil horní roh. Zvýšit mohl Werek, ale netrefil odkrytou branku. Třinec vzápětí zachránila tyč po střele Suchánka.

Druhou třetinu začali lépe domácí, Polanský jen těsně minul a Chmielewski se prosmýkl až do nebezpečné pozice, ale Januse nepřekonal. To hosté z první početní výhody vyrovnali. Od modré čáry napřáhl Porseland a propálil vše, co mu stálo v cestě. Oceláře inkasovaný gól na chvíli vyvedl z míry, ale uklidnil je druhým gólem Marcinko. Slovenský reprezentant dokončil Hrňův výpad a z předbrankového prostoru procedil puk mezi betony Januse.

SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě

Třinec se v případě výhry o více než tři góly mohl vyhoupnout do čela extraligy, ale v úvodu třetí třetiny hlavně odolával sílícímu tlaku soupeře. V obraně Litvínova tím vznikaly mezery a unikl jí Marcinko, ale Janus i se štěstím nedopřál třineckému hráči radost z hattricku. Z následného protiútoku mohl vyrovnat ze sólového úniku Mikúš, jenž Hrubce neoklamal bekhendovým blafákem.

Litvínov přesto vyrovnal. Střelu Baránka tečoval v mezikruží Hunkes. Rozhodčí u videa potvrdil, že se nejednalo o vysokou hůl. Dlouho se hosté z nerozhodného stavu neradovali. Za dvacet sekund strhl vedení na stranu Třince Adamský , když "ukličoval" Hunkese a překonal i Januse. Další drama odmítl čtvrtým gólem Chmielewski. Hosté bojovali, ale změnu skóre už nepřinesla ani šance Hübla a dvouminutová power play.

Ohlasy trenérů:

Marek Zadina (Třinec): „Utkání rozhodla první třetina a Šimon Hrubec. Tahali jsme v ní vyloženě za kratší konec, Litvínov nás přestřílel asi 13:5. Nebýt Šimona, který podal fantastický výkon, mohla první třetina rozhodnout. Pak jsme si v kabině něco řekli, hra se zlepšila a začali jsme se dostávat do šancí. Pomohl nám po jejich vyrovnání také rychlý gól na 3:2. Bylo to těžké utkání. Litvínov hrál velmi dobře, možná si zasloužil odvézt i bod. Ale kolikrát jsme i my byli v zápase lepší a zůstali jsme bez bodu.“

Radim Skuhrovec (Litvínov): „Předvedli jsme daleko lepší výkon než včera v Olomouci. Lépe jsme bruslili, snažili jsme se držet na kotouči a napadat, což se nám dařilo. Utkání bylo z mého pohledu vyrovnané. Bohužel po gólu na 2:2, když to vypadalo, že bychom se mohli nadechnout, jsme v dalším střídání inkasovali, a to nás přibrzdilo. Vytvářeli jsme si v utkání dost šancí, měli jsme samostatný nájezd, ale ke konci utkání se nám nepovedlo rozehrát kotouč z obranného pásma, Třinec ho rychle zachytil a potrestal nás čtvrtým gólem. Snažili jsme se zápas ještě zdramatizovat ve hře bez brankáře, ale bez kýženého efektu.“

Domácí: 12:53. Marcinko, 35:07. Marcinko, 48:45. Adamský, 53:48. Chmielewski

Hosté: 28:14. Porseland, 48:25. Hunkes

Domácí: Hrubec (Kváča) – Krajíček (C), Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš, Haman – Hrňa, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Dravecký, Werek, Roberts Bukarts – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík.

Hosté: Janus (Hanuljak) – Porseland, Ščotka, Hunkes, Baránek, Romančík, Suchánek, L. Doudera – Válek, J. Mikúš, Petružálek (A) – F. Lukeš, V. Hübl (A), Myšák – Trávníček (C), M. Hanzl, D. Tůma – Matoušek, Řehoř, Jurčík.

Klíčové momenty utkání:

Třinec - Litvínov: Kovařčík předal puk Chmielewskimu, ten navýšil vedení domácích na 4:2

Třinec - Litvínov: Adamský to udělal nádherně a poslal Oceláře do vedení, 3:2

Třinec - Litvínov: Hunkes tečoval střelu Baránka až do brány, gól potvrdilo video, 2:2

Třinec - Litvínov: Parádní Hrubec! Natáhl se proti střele Mikúše a vyrazil kotouč mimo

Třinec - Litvínov: Marcinko je při chuti! Ocitl se ve velké šanci dokonat hattrick

Třinec - Litvínov: Komická situace! Werek se zaklínil do košíku Romančíka
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Třinec - Litvínov: Janus nestihl sklepnout betony včas, střela Marcinka se došourala za čáru, 2:1

Třinec - Litvínov: Marcinko dopravil kotouč za Januse, trefa nemůže být uznána kvůli faulu Chmielewskiho

Třinec - Litvínov: Porseland propálil bezmocného Hrubce a vyrovnal na 1:1

Třinec - Litvínov: Obrovské šance na obou stranách! Werek minul prázdnou bránu, Suchánek trefil tyč

Třinec - Litvínov: Krásná akce Marcinka vedla k úvodnímu gólu, 1:0

Třinecký útočník Erik Hrňa se snaží překonat Jaroslava Januse krátce před druhou trefou, z následné dorážky se prosadil Tomáš Marcinko