Disciplinární komise trestala hvězdy: Klepiš dostal dva zápasy, Gulaš jeden

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Mladoboleslavský útočník Jakub Klepiš dostal od disciplinární komise hokejové extraligy trest na dva zápasy za faul na zlínského forvarda Tomáše Fořta v nedělním utkání 24. kola. Ve stejném duelu se provinil i Klepišův spoluhráč Martin Látal, který má stopku na jedno utkání a přijde navíc o 10 procent základního měsíčního platu. O jeden zápas přijde také plzeňský útočník Milan Gulaš.

Klepiš  zasáhl protihráče do oblasti hlavy a krku pár vteřin před koncem první třetiny utkání, v němž hostující Berani vyhráli 3:2. Fořt zůstal ležet na ledě, podle zápisu utrpěl poranění hlavy a ramena, zápas ale dokončil. Rozhodčí Klepišův zákrok během utkání nepotrestali.

„Vedl svůj zákrok ve vysoké nájezdové rychlosti a zcela mimo zorný úhel protihráče, bez jakékoliv snahy hrát puk, s jediným cílem soupeře zasáhnout. Vzhledem k vysoké nájezdové rychlosti si přitom musel být vědom, že protihráč bude mít minimální šanci na jeho nájezd zareagovat a bránit se mu,“ odůvodnila dodatečné potrestání disciplinární komise.

Mladá Boleslav - Zlín: Domácí Klepiš ostře atakoval Fořta. Po následné strkanici bez vyloučení

Zohlednila přitom, že Fořt mohl pokračovat a že Klepiš nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán. Minulost naopak přitížila jeho spoluhráči z Bruslařského klubu Látalovi, jenž se provinil krátce po Klepišovi bodnutím špičkou hole zlínského útočníka Zdeňka Okála v přerušené hře. Ten mohl zápas dohrát a vyvázl bez zranění, Látal ale v tu chvíli skončil po trestu na pět minut a do konce utkání.

„Po skočení první třetiny reagoval na předchozí přistrčení tím, že soupeře píchl špičkou hole do oblasti břicha, čemuž se protihráč vzhledem ke způsobu vedení zákroku nemohl bránit,“ objasnila komise svůj výrok. Vzhledem k tomu, že Látal byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán, dostal také pokutu.

Počínání v nedělním utkání proti Třinci (1:4) vyneslo nucenou absenci rovněž Gulašovi , jenž se provinil sekáním. V první třetině mimo souboj o kotouč vědomě seknul holí hostujícího útočníka Martina Růžičku ; nejdříve ho zasáhl do oblasti břicha a následně do oblasti rozkroku. Růžička nebyl zraněn a zápas dohrál, i v tomto případě hříšník nebyl potrestán sudími během utkání.

1. Liberec 52 30 3 5 14 170:125 101
2. Třinec 52 30 3 3 16 153:117 99
3. Plzeň 52 26 7 6 13 178:116 98
4. Mountfield 52 25 6 6 15 147:125 93
5. Brno 52 23 7 5 17 149:133 88
6. Olomouc 52 24 3 7 18 127:136 85
7. Vítkovice 52 24 4 3 21 142:131 83
8. M. Boleslav 52 25 3 1 23 128:118 82