SESTŘIH: Kometa - Sparta 3:4pp. Erat s Plekancem přišli o vítězný debut

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Nástup velkých posil byl skvělý, k sladkému vítězství nad velkým rivalem ale nestačil. Hokejisté brněnské Komety, které čerstvě posílil hvězdný útočník Tomáš Plekanec a navrátilec Martin Erat, padli v domácí bitvě se Spartou 3:4 v prodloužení. Úřadující mistři nad nesmiřitelným soupeřem dvakrát vedli. Oba bývalí reprezentanti si připsali dva kanadské body. (Plekanec 1+1, Erat 0+2). Výběr kouče Uweho Kruppa však pokaždé dokázal nepříznivé skóre srovnat a nakonec obrat domácí mužstvo o bod navíc. Pražané tak oslavili 115. výročí od založení svého klubu vítězstvím.

Sparta začala aktivně, ale Kometa rychle získala převahu. V 5. minutě se zkoušel individuálně prosadit Holík, trefil však jen tyč. O dvě minuty později již domácí vedli. Po spolupráci Erata s Plekancem přesně střílel Plášek.

V polovině první třetiny mohl zvýšit osamocený Köhler, Machovský byl ale připraven. Brankář Sparty byl poté ústřední postavou svého týmu. Při Vránově vyloučení jej nepřekonal aktivní Mueller a Machovský ustál i další nebezpečné šance. V úvodní dvacetiminutovce si připsal 13 zákroků.

Hosté dokázali vyrovnat v první přesilové hře. Při Gulašiho vyloučení chyboval Kašík za brankou a z následného závaru se prosadil Pavelka. Stejný obránce nebezpečně střílel ve 25. minutě.

Následně Kometa udeřila dvakrát v rozmezí 17 sekund. Nejprve Zaťovič tečoval Holíkovu střelu a puk přeskočil Machovského, poté si po Eratově přihrávce připsal premiérový gól v brněnském dresu osamocený Plekanec.

Pražané však ještě ve druhé třetině dali kontaktní gól. První brankou v extralize se o to v 37. minutě postaral útočník Pšenička. Hosté mohli srovnat v početní výhodě, ale proti oslabenému soupeři neuspěli stejně jako Kometa o tři minuty později.

Když byl v 55. minutě vyloučen kapitán domácích Čermák, Sparta svou převahu ve třetí části přetavila ve vyrovnání. Kašíka překonal obránce De la Rose. V závěru normální hrací doby měl rozhodnutí na hokejce Čermák, Machovský jeho střelu zlikvidoval a muselo se prodlužovat.

Hrdinou utkání se stal Kudrna, který v první minutě nastavení rozhodl o výhře hostů.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný (Kometa): "První třetinu jsme hráli výborně. Dali jsme gól a hráli bez faulů. Měli jsme ale dát více gólů, to byl jeden z důvodů, proč jsme nakonec prohráli. Ve druhé třetině se hra srovnala a soupeř pak dal dva hodně laciné góly. Škoda, že jsme vedení 3:1 neudrželi do přestávky. Druhá branka dala Spartě šanci. Ve třetí části jsme hráli v defenzivě slušně, ale přišla přesilová hra soupeře, který v ní vyrovnal. My jsme dostali stejnou šanci na konci zápasu, ale bohužel jsme gól nedali. V prodloužení přišel důraz soupeře před brankou po šanci a Sparta rozhodla. Další rozdíl mezi týmy byl v přesilovkách, hosté v nich dvakrát skórovali, my jsme se neprosadili."

Uwe Krupp (Sparta): "Věděli jsme, že to bude speciální zápas s emocemi. Bylo důležité, že jsme v první třetině zůstali v zápase. Domácí měli hodně šancí, ale skóre bylo těsné. Od druhé třetiny jsme hráli lépe, zlepšili jsme bruslení. Podařilo se nám vyrovnat, ale Kometa dala se štěstím dva rychlé góly. Musím svůj tým pochválit, že jsme stejně hráli dál a podařilo se nám vyrovnat. V prodloužení jsme byli šťastnější. Byl to dobrý zápas před skvělý publikem a my jsme šťastní, že si z Brna vezeme dva body."

Domácí: 06:44. Plášek ml., 28:16. Zaťovič, 28:33. Plekanec

Hosté: 22:53. T. Pavelka, 36:14. Pšenička, 55:24. de la Rose, 60:46. Kudrna

Domácí: Kašík (Vejmelka) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec, M. Erat – R. Zohorna, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák (C), Köhler.

Hosté: Machovský (Honzík) – Piskáček (A), Delisle, T. Pavelka, Blain, Tomáš Dvořák, de la Rose, T. Voráček – Jarůšek, Sill, Forman – Buchtele, P. Vrána (C), Kudrna – Kumstát, Pech (A), J. Veselý – Pšenička, M. Novák.

14. Pardubice 52 9 2 5 36 102:187 36

SESTŘIH: Kometa Brno - Sparta 3:4 pp. Plekancova premiéra skončila prohrou, obrat dokonal v 61. minutě Kudrna

Plekanec si užíval souhru s Eratem, Říhovi poslal jasný vzkaz: Do nároďáku se nevrátím

Erat o spolupráci s Plekancem: Super hráč, budeme ještě lepší

ANKETA: Erat je v Brně za boha. Jak ale fanoušci přijali Plekance?

Sparta - Kometa: Potyčka na konci třetiny vyústila v pěstní souboj, Malec vs. Delisle