Divočina na Kometě: Bitky a Plekanec naštvaný z gólu. Pak nedal nájezd

Autor: iSport.cz
0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Tahle bitva měla grády. Záplava emocí se hnala po celou dobu hokejového duelu mezi Kometou Brno a hradeckým Mountfieldem. V divoké přestřelce, kterou Východočeši ovládli 5:4 po nájezdech, nepadaly jen góly, ale lítaly i pěsti, nadávky a soupeři se do sebe pouštěli hlava nehlava. Jeden moment ve vyhroceném utkání dokonce naježil zkušeného útočníka Tomáše Plekance.

Pokud se již hokejoví fanoušci nemohou dočkat blížících se bojů v play off, tak v nedělním zápase na brněnském ledě dostali pořádný předkrm. Šlágru 33. kola Tipsport extraligy v podstatě nic nechybělo. Góly, bitky, prodloužení, dokonce i nájezdy. V bitvě Komety s Hradcem Králové si každý hokejový fajnšmekr přišel na své. Především ti s oblibou v pěstních soubojích.

Poslední pětiminutovka druhé třetiny překypovala tryskajícími emocemi. V 36. minutě hry se do dotírajícího se hradeckého útočníka Mateje Pauloviče pustili domácí hráči a rozpoutali tak hromadnou šarvátku. Z hostujícím forvardem se nakonec chytil urostlý bek Michal Gulaši a společně se při vzájemném přetahování svalili na led. Oba soupeři si pak šli odsedět své tresty na lavici.

Obrovské emoce vzbudil gól Radka Smoleňáka na 2:1 pro Hradec Králové v čase 37:02. Východočeský divoch při pořádné mele u brankoviště Komety procpal kotouč za záda Karla Vejmelky a po odpískání branky se hosté mohli radovat. Vztekat se ale začalo domácí mužstvo i publikum. Verdikt sudích nejhůře nesl Tomáš Plekanec , který byl pořádně rozčílený.

"Viděl jsem, že je puk pod brankářem. Píchnul jsem do toho, pak jsem dostal od beka, už jsem to neviděl, ale co říkali kluci, tak si to tam srazil sám," popisoval střelec Smoleňák věrohodně situaci.

Kometa Brno - Mountfield HK: Radek Smoleňák důrazem před brankou Vejmelky otočil stavu utkání, 1:2

Neuběhly ani ne dvě minuty a protivníci byli opět v sobě. Všechno vyvolal zásah holí Martina Zaťoviče do jednoho z hradeckých hráčů. Hromadná šarvátka byla znovu na spadnutí. Většinu však rozhodčí uklidnili tedy kromě pointmakera Komety Petra Holíka a ofenzivního dříče Lukáše Vopelky z Mountfieldu, kteří podobně jako před tím jejich spoluhráči se na sebe vrhli na hrací ploše.

Dramatické utkání se táhlo až do samostatných nájezdů, ve kterých vystřelil vítězství pro hosty obránce Filip Pavlík. Na jeho trefu nedokázal odpovědět ani Plekanec. Bývalý hráč Montrealu v poslední sérii nájezdů nenašel recept na neprůstřelného gólmana Jaroslava Pavelku.

Kometa Brno - Mountfield HK: Dotírající Paulovič rozpoutal hromadnou potyčku
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Kometa Brno - Mountfield HK: Vypjaté utkání okořenila potyčka Vopelky s Holíkem

SESTŘIH: Kometa Brno - Mountfield HK 4:5 po nájezdech. Rozhodl obránce Pavlík

Domácí: 07:02. Štencel, 42:59. Malec, 51:27. Malec, 58:57. Zaťovič

Hosté: 07:47. Smoleňák, 37:02. Smoleňák, 49:26. Koukal, 52:23. R. Pavlík, . F. Pavlík

Domácí: Vejmelka (Kašík) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, M. Erat – Mallet, L. Čermák (C), Vondráček – R. Zohorna, Süss, Köhler.

Hosté: J. Pavelka (Maxwell) – Linhart (A), Zámorský, Cibulskis, Graňák, Rosandić, F. Pavlík, Nedomlel (C) – M. Chalupa, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Miškář, Bičevskis, Paulovič – Rákos (A), Dragoun, Vopelka.