SESTŘIH: Vítkovice - Třinec 4:3. Senzační obrat! V závěru rozhodl Dej

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Velký návrat do Vítkovic zažil Patrik Bartošák. Jeho Třinec měl moravskoslezské derby v rámci úterní předehrávky 33. kola Tipsport extraligy dobře rozehrané, nicméně absolutně nezvládl závěr. Ještě pět minut před koncem vedli Oceláři 3:1, nakonec prohráli 3:4. Nejdříve snížil Daniel Kurovský, při hře bez brankáře vyrovnal Roberts Bukarts a pouhých devět vteřin před koncem rozhodl v přesilové hře Rastislav Dej.

Třinci se před utkáním rozsypala sestava a mezi sedmi chybějícími hráči byly vedle dlouhodobých marodů Růžičky nebo Krajíčka i další opory Kundrátek, Polanský či Roth. Přesto Oceláři ovládli první dvacetiminutovku a hlavně lepším pohybem dostávali domácí hráče do nesnází.

Pouze jediná z 21 střel, které hosté vyslali na Svobodu, ale našla cíl. Hrňa po křížné přihrávce v sedmé minutě ještě minul z vyložené šance, ale pak v početní výhodě ve 14. minutě naservíroval puk před bránu Marcinkovi, který se ze svého oblíbeného místa těsně před gólmanem prosadil pohotovou tečí.

Třinec i v kombinované sestavě lépe vstoupil také do druhé části. V 28. minutě se však zapomenul v ofenzivě, domácí Lakatoš dostal puk na útočnou modrou čáru a ze sóla prostřelil Bartošáka.

SESTŘIH: Vítkovice - Třinec 4:3. Bartošákovi návrat domů nevyšel, výhru domácích vystřelil Dej

Ostravané po vyrovnání srovnali hru. Schleiss je mohl poslat i do vedení, ale Bartošák jeho teč zblízka reflexivně vyrazil. Pak ale i při Vítkovicích stálo štěstí, když Novotný v 39. minutě snad ze dvou kroků trefil tyčku otevřené branky.

Co Ocelářům nevyšlo v závěru, napravili ve 24. vteřině třetího dějství. Vrána dostal křížnou přihrávku před bránu a bekhendem si vychutnal Svobodu. Vyrovnání měl na holi v 50. minutě Dej, ale tváří v tvář na Bartošáka nevyzrál. Prakticky z protiútoku potáhl třinecký kontr Marcinko a chytře zpoza obránce švihem zvýšil na 3:1. Zaznamenal tak už pátý gól v sezoně.

Vítkovice však v poslední pětiminutovce předvedly uragán. Kurovský v 56. minutě snížil, Bukarts při odvážné power play už necelé tři minuty před koncem vyrovnal a Dej v přesilovce devět sekund před závěrem řádné doby dokonal obrat.

Domácí: 28:31. Lakatoš, 55:33. Kurovský, 57:59. Roberts Bukarts, 59:51. Dej

Hosté: 13:38. Marcinko, 40:24. P. Vrána, 52:13. Marcinko

Domácí: Mi. Svoboda (Dolejš) – Gregorc, Trška, Šidlík, D. Krenželok, Výtisk (C), Kvasnička, Černý – Roberts Bukarts, Š. Stránský (A), Lakatoš – Kurovský, Vopelka, Schleiss – Dej (A), E. Němec, Mallet – Baláž, Werbik, Guman.

Hosté: Bartošák (Kváča) – Galvinš, D. Musil, Dravecký (A), M. Doudera, Gernát, Haman, Hrachovský – Chmielewski, P. Vrána, Stránský (A) – Novotný, Marcinko (C), Hrňa – Adamský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň.

Klíčové momenty zápasu:

Vítkovice - Třinec: Famózní obrat domácích! Pět vteřin před koncem rozhodl Dej, 4:3

Vítkovice - Třinec: Je vyrovnáno! Prosadil se Bukarts, 3:3

Vítkovice - Třinec: Puk za Bartošáká poslal Kurovský, 2:3

Vítkovice - Třinec: To je forma! Marcinko se trefil podruhé v zápase, 1:3

Vítkovice - Třinec: Rychlý gól hostu! Vrána nedal Svobodovi šanci, 1:2

Vítkovice - Třinec: Chyba v rozehrávce! Lakatoš překonal Bartošáka, 1:1

Vítkovice - Třinec: Puk za Svobodu dostal Marcinko, 0:1

Obrovská euforie zaplavila hráče Vítkovic, kteří v závěrečné pětiminutovce dokázali zvrátit domácí utkání s Třincem z 1:3 na 4:3

Sport Magazín Plus k hokejové extralize kupujte na iKiosek.cz zde »

Sport Magazín ke startu Tipsport extraligy: Jágr, soupisky, třinecké zázemí Sport Magazín ke startu Tipsport extraligy: Jágr, soupisky, třinecké zázemíFoto iSport.cz