SESTŘIH: Kometa – Plzeň 3:1. Brno je první, Gulaš poprvé neskóroval

0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Deset zápasů a konec. Úchvatná série Milana Gulaše v počtu zápasů se vstřeleným gólem skončila v sobotní předehrávce 12. kola Tipsport extraligy na ledě Komety. Brňané ovládli urputnou bitvu 3:1 a dostali se do čela tabulky, kde aktuálně mají tříbodový náskok na druhý Třinec. O těsné výhře Komety rozhodla první formace, po trefách Ondřeje Němce a Martina Zaťoviče stvrdil vítězství gólem do prázdné branky Jakub Lev. Za Škodu se po Gulašově přihrávce prosadil Tomáš Mertl.

V dresu Komety si odbyl premiéru útočník Vladimír Svačina, který přišel z prvoligové Poruby. Za Plzeň nastoupil poprvé obránce Tomáš Voráček , který hostuje z pražské Sparty.

První možnost měl ve čtvrté minutě hostující Vlach, který zachytil rozehrávku Ondřeje Němce , ale jeho pokusu z levého kruhu chyběla přesnost. V čase 6:23 se hosté ujali vedení, když po kombinaci s Gulašem snadno skóroval Mertl . S osmi góly se osamostatnil na druhém místě tabulky střelců za Gulašem (13 gólů).

SESTŘIH: Kometa Brno - Plzeň 3:1. Domácí jdou do čela, Gulaš poprvé nedal gól

Kometa bleskově za 26 sekund vyrovnala. Holík vyslal do úniku Ondřeje Němce, který si před Frodlem stihl přehodit puk na bekhend a zakončit do odkryté branky. Vrátit hostům vedení mohl ve 13. minutě Vlach, který ujel po přihrávce Eberleho, ale blafákem do forhendu na Vejmelku nevyzrál.

Po 43 vteřinách druhé části otočil stav Zaťovič , který proměnil ideální Holíkovu přihrávku v přečíslení. Ve 23. minutě měl domácí kapitán další šanci, ale tentokrát Frodla nepřekonal.

Kometa držela těsný náskok i díky Vejmelkovi, který v úvodu třetí třetiny vyřešil závar před svou brankou. V 50. minutě měl jít pykat za zákrok na Gulaše Kucsera, ale plzeňský kapitán trest sportovně zrušil. Plzeň se dočkala přesilovky vzápětí po Lvově faulu, ale nevyužila ji. Výsledek dovršil 15 sekund před koncem do prázdné branky Lev. Tři body za gól a dvě asistence si připsal Ondřej Němec.

Ohlasy trenérů:

Petr Fiala (Kometa): „V první třetině byli hosté nebezpeční, pak se nám ale podařilo odskočit na 2:1 a měli jsme spoustu dalších příležitostí na vstřelení branky. Otáčeli jsme hru a dostávali se do šancí. Třetí třetinu nás hosté přestříleli, měli náznaky, ale tutové šance k vyrovnání si nevytvořili. Hra bez brankáře už je pak hop, nebo trop. Hráči pracovali velice dobře a jsem rád, že jsme utkání zvládli za tři body.“

Jiří Hanzlík (Plzeň): „Odehráli jsme skvělou první třetinu, pak ale nedokážu pochopit tu proměnu, co s námi udělá inkasovaný gól. Další třetina nám nevyšla, nedařilo se nám hrát s pukem. Když to řeknu diplomaticky, tak se tady dalo v pohodě hrát a sbírat body. To se však nestalo.“

Domácí: 06:49. O. Němec, 20:43. Zaťovič, 59:45. Lev

Hosté: 06:23. Mertl

Domácí: Vejmelka (Klimeš) – Svozil, O. Němec (A), Gulaši, Pyrochta, Štencel, Bartejs, Malec – Kucsera, P. Holík, Zaťovič (C) – L. Horký, Plekanec (A), Plášek ml. – Lev, Hruška, Orsava – Jenyš, Kusko, Svačina.

Hosté: Frodl (Kolář) – Vráblík, Moravčík, Čerešňák, Houdek, L. Kaňák, Budík, T. Voráček – Gulaš (C), Mertl (A), Straka (A) – Eberle, R. Vlach, V. Němec – Indrák, Kodýtek, Pour – Kantner, Rob, Matiášek.

Roman Mrkva, Ladislav Smetana (AUT) – Vít Lederer, Elias Seewald (AUT)

Klíčové momenty utkání:

Kometa Brno - Plzeň: Patnáct vteřin před koncem rozhodl střelou do prázdné brány Lev, 3:1

Kometa Brno - Plzeň: Skvělý vstup domácích do třetiny. Zaťovič využil přihrávky Holíka, 2:1

Kometa Brno - Plzeň: To byla rychlost! Němec okamžitě odpověděl a bylo to 1:1

Kometa Brno - Plzeň: Gulaš posunul puk na Mertla, ten otevřel skóre, 0:1

Jakub Lev v závěru utkání stvrdil výhru Komety gólem do prázdné branky

Kometa Brno - Plzeň: Jsme spokojeni s výkonem i výsledkem, těší Fialu

Kometa Brno - Plzeň: Nesmí se nám stát, že po gólu hned dostaneme, litoval Čihák