SESTŘIHY: Kometa padla potřetí, Sparta v Kladně. Motor slaví nad Plzní

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN | Letní hokejový program pokračoval rovnou osmi zápasy Generali Česká Cupu. Na úvod se spolu utkali v derby rivalové z Pardubic a Hradce Králové. Těsně vítězství 1:0 oslavil Mountfield. Třinec přestřílel Zlín rozdílem 5:2. Karlovy Vary rozdrtily Litvínov 5:0. Nováček z Českých Budějovic vybojoval parádní výhru 4:2 nad Plzní. Kladno si po konci karantény vyšláplo na Spartu, kterou porazilo 3:2. Třetí porážku v řadě si připsala Kometa, když nestačila na Olomouc (2:4). Vítkovice zničily prvoligový Přerov 7:1.

Derby rozsekl jedinou trefou Kevin Klíma

Mountfield po výhrách v Olomouci (5:2) a doma nad Kometou Brno (2:0) vykročil i v derby za dalším úspěchem v 25. minutě, kdy z úniku překonal Milana Kloučka Kevin Klíma.

Gólman Marek Mazanec udržel díky 31 úspěšným zákrokům čisté konto. Dynamo po vítězstvích v Brně (2:0) a doma nad Olomoucí (5:2) poprvé nebodovalo.

SESTŘIH: Pardubice - Mountfield HK 0:1. Jedinou trefou rozhodl zápas Kevin Klíma

Domácí:

Hosté: 24:16. Kevin Klíma

Domácí: Klouček (Nečas) – Vála, Nakládal (C), Mikuš, Holland, Kolář (A), Hrádek, Bučko – Blümel, Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – Kusý, Claireaux, Paulovič – Kratochvil, Zeman, Machala

Hosté: Mazanec (Lukeš) – Nedomlel (A), Zámorský, Čáp, Jank, Šalda, Pavlík F. (A), Pilař – Lev, Cingel, Smoleňák (C) – Sklenář, Růžička, Klíma Kel. – Perret, Klíma Kev., Jergl – Pavlík R., Koukal, Orsava

Pavel Hodek, Tomáš Micka – Jiří Svoboda, Miroslav Lhotský

enteria arena

HC Dynamo Pardubice Vše o klubu ZDE

Mountfield HK Vše o klubu ZDE

Mladší z bratrů Kovařčíků zazářil hattrickem

Třinec navázal na výhry nad Přerovem (7:2) a na ledě Vítkovic (4:3) i přesto, že už po půlminutě prohrával po brance Jakuba Hermana. Mezi 10. a 16. minutou otočili stav Erik Hrňa, který proměnil přesilovou hru, Vladimír Dravecký a Michal Kovařčík.

V polovině utkání sice snížil v početní převaze Tomáš Fořt, ale potom úřadoval opět Michal Kovařčík. Nejdříve v 46. minutě doklepl puk do odkryté branky a v čase 51:02 dovršil hattrick blafákem do bekhendu. Vylepšil si tak bilanci ze dvou zápasů na pět gólů.

SESTŘIH: Třinec - Zlín 5:2. Berany skolil hattrickem Michal Kovařčík

Domácí: 09:12. Hrňa, 14:50. Dravecký, 15:04. M. Kovařčík, 45:41. M. Kovařčík, 51:02. M. Kovařčík

Hosté: 00:30. Herman, 30:24. Fořt

Domácí: L. Daneček (Suchánek) – M. Doudera, Gernát, F. Haman, D. Musil, Hrachovský, Jaroměřský, Zahradníček – Kurovský, P. Vrána, M. Stránský – O. Kovařčík, Marcinko (A), M. Kovařčík – D. Kofroň, J. Mikúš, Dravecký (C) – Hrňa.

Hosté: Kořének (Huf) – Gazda, Žižka (C), D. Nosek (A), Dluhoš, Řezníček, Matyáš Hamrlík – Ondráček, Fořt, Herman – Šlahař, P. Sedláček, Sebera – Dobiáš, Fryšara, Z. Okál (A) – Dufek, Karafiát, Václavek.

Dědek, Kika – Gebauer, Rožánek

WERK ARENA, Třinec

500 diváků

HC Oceláři Třinec Vše o klubu ZDE

PSG Berani Zlín Vše o klubu ZDE

První výhru nováčka vystřelil Doležal dvěma góly

Ve skupině A si spravil náladu extraligový nováček České Budějovice. Jihočeši v pondělí zkolabovali v závěru dobře rozehrané partie na ledě Sparty a prohráli 2:5. Tentokrát sice krátce po polovině zápasu přišli o těsný náskok, když ze stavu 1:0 prohrávali během 88 sekund 1:2, ale nakonec se radovali po vítězství 4:2.

Dva góly dal Zdeněk Doležal. Škoda prohrála po čtvrtečním úspěchu právě na Spartě (4:3 v prodloužení). V dresu Západočechů poprvé před novou sezonou nastoupil kapitán Milan Gulaš. Proti svému mateřskému městu si připsal asistenci u první plzeňské trefy.

SESTŘIH: Motor ČB - Plzeň 4:2. Přetahovanou o výsledek orámoval dvěma góly Doležal

Domácí: 19:24. Z. Doležal, 37:33. Karabáček, 49:30. Toman, 54:56. Z. Doležal

Hosté: 33:49. Mertl, 35:17. Kodýtek

Domácí: Strmeň (Čiliak) – Vydarený (A), Lytvynov, Pýcha (C), Suchánek, Slováček, Svach – M. Novák, Gilbert, Michnáč – Jonák, Prokeš, Karabáček – D. Voženílek, R. Přikryl, Z. Doležal – Beránek, Raška I, Toman.

Hosté: Pavlát (Micka) – Lang, Čerešňák, L. Kaňák, Houdek, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Malát, P. Musil, Rob – Pour, Stach, Suchý – Straka (A), Kodýtek, Eberle.

Pěšina, Pražák – Zíka, Šimánek

Budvar aréna

1420 diváků

Motor České Budějovice Vše o klubu ZDE

HC Škoda Plzeň Vše o klubu ZDE

Energie při chuti, řádil obránce Pulpán

V podkrušnohorském derby ve skupině B zdolali hokejisté Karlových Varů přesvědčivě Litvínov 5:0. Čisté konto uhájil díky 23 úspěšným zásahům Filip Novotný, obránce Lukáš Pulpán se na úspěchu podílel třemi body za gól a dvě nahrávky.

Zatímco pro Litvínov šlo o nepovedenou premiéru v poháru, Energie bodovala i ve třetím utkání a celkem nastřílela už 16 branek.

SESTŘIH: Karlovy Vary - Litvínov 5:0. Energie dominovala, bek Pulpán 1+2

Domácí: 06:34. Skuhravý, 21:43. Kohout, 38:18. Pulpán, 53:24. Flek, 59:57. Kadlec

Hosté:

Domácí: Novotný (Horák) – Kotvan, Šenkeřík, Pulpán "A", Weinhold, Graňák "A", Plutnar, Kowalczyk – Beránek, Machač, Flek, Koblasa, Černoch, Kohout, Zabloudil, Hladonik, Kadlec, Redlich, Skuhravý "C", Vondráček

Hosté: Honzík (Zajíček) – Ščotka "A", Balinskis, Doudera, Březák, Štich "C", Háva – Lyszczarczyk, Hanzl "A", Jurčík, Látal, Gerhát, Helt, Válek, Svoboda, Stříbrný, Havelka, Jícha, Zygmunt

Svoboda, Šindel – Pešek, Malý

KV Arena, Karlovy Vary

1005 diváků

HC Energie Karlovy Vary Vše o klubu ZDE

HC VERVA Litvínov Vše o klubu ZDE

Rytiří udolali Spartu

Pražané se představili na ledě Kladna, které z extraligy sestoupilo. Rytíři si při pohárové premiéře vedli na výbornou, když favorizovaného soupeře udolali těsně 3:2.

Kladno, které nastoupilo bez hrajícího majitele Jaromíra Jágra, rozhodlo ve druhé třetině, kdy odskočilo z bezbrankového stavu do vedení 2:0. Sparta pak vždy jen snižovala a prohrála podruhé ze tří zápasů.

Kladno - Sparta: Neužil hazardoval! Mimo brankoviště však vytáhl luxusní zákrok

SESTŘIH: Kladno - Sparta 3:2. Bratři Bláhové řádili proti Pražanům

Domácí: 22:43. Š. Bláha, 29:08. Š. Jelínek, 53:13. O. Bláha

Hosté: 42:14. Tomášek, 58:09. T. Pavelka

Domácí: Košarišťan (Jiroušek) – Zelingr, Kehar (A), V. Sorokin, Štochl, Zajíc, Mikliš, Ticháček – Bernat, Račuk (C), Š. Bláha – Routa, Kubík, Guman – Š. Jelínek, Pitule (A), Hlava – O. Bláha, Filip, Urban.

Hosté: Neužil (Machovský) – Piskáček, Košťálek, M. Jandus, Kalina, T. Pavelka (A), Jeřábek, Klodner – Rousek, Horák, Řepík (C) – Kudrna, Sukeľ, Zikmund – Dvořáček, Říčka, Pšenička – Buchtele, Pech, Tomášek (A).

Horák, Sýkora – Komárek, Hnát

ČEZ stadion, Kladno

500 diváků

Rytíři Kladno Vše o klubu ZDE

HC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Nahodil dvakrát rozhodil Kometu

Ve skupině C se utkala také Kometa s Hanáky. Olomoučtí byli v souboji o první body úspěšnější, zvítězili 4:2, a to zejména díky třem gólům během čtyř minut a 19 sekund v první polovině úvodního dějství.

Ve druhé části sice snížil dvěma brankami Peter Schneider a ukončil tak dlouhé čekání Komety na gól v soutěži, ale v polovině třetí třetiny se trefil podruhé v utkání i hostující Lukáš Nahodil.

SESTŘIH: Kometa Brno - Olomouc 2:4. Domácí padli potřetí v řadě, Kacetl střídal

Domácí: 23:57. Schneider, 34:08. Schneider

Hosté: 05:36. Nahodil, 09:09. Burian, 09:55. Kolouch, 50:02. Nahodil

Domácí: Kacetl (10. Vejmelka) – Pyrochta, Freibergs, Mikyska, Němec (A), Bartejs, Zábranský, Gulaši – Zaťovič (C), Holík, Mueller – Vincour, Střondala, Schneider – Kunc, Rákos, Šoustal – Plášek, Kusko, Horký

Hosté: Konrád (Lukáš) – Hlaváč, Valenta, Ondrušek (A), Černý, Švrček (C), Rutar, Dujsík – Burian, Ostřížek, Bambula – Olesz, Kolouch, Kucsera – Klimek, Nahodil, Káňa – Gřeš, Handl, Navrátil

Hejduk, Pilný – Kajínek, Rampír

DRFG arena

485 diváků

HC Kometa Brno Vše o klubu ZDE

HC Olomouc Vše o klubu ZDE

Kváča poprvé pod Ještědem vychytal nulu

Liberec udolal ve stejné skupině nedalekého soka z Mladé Boleslavi 2:0 a i druhý pohárový start tak proměnil ve výhru. O góly se po bezbrankové úvodní třetině postarali ve druhé části Radan Lenc a ve třetí pak Lukáš Derner.

Nulu uhájil díky 23 zásahům Petr Kváča. Mladoboleslavští ani na druhý pokus nebodovali.

SESTŘIH: Liberec - Mladá Boleslav 2:0. Bílý Tygr Lenc skolil "své" Bruslaře

Domácí: 25:39. Lenc, 45:58. Derner

Hosté:

Domácí: Kváča (Pavelka) – Knot, Šmíd, Derner, Rosandič, Hanousek, Havlín – Gríger, Musil, Birner, Rychlovský, Lenc, Jelínek (C), Rachůnek, Filippi, Zachar, Bulíř

Hosté: Růžička (Schwarz) – Klikorka, Šidlík, Hrbas, Bernad, Pláněk (C), Fillman, Dlapa – Zbořil, Kotala, Šťastný, Zohorna, Lutner, Jääskeläinen, Alderson, Cienciala, Stránský, Strnad, Bicevskis

Úlehla, Veselý – Lučan, Kis

Home Credit Arena, Liberec

1171 diváků

Bílí Tygři Liberec Vše o klubu ZDE

BK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE

Zubři šli doma na porážku

Konfrontace prvoligového týmu s extraligovým ve druhém dnešním souboji skupiny D byla jasnou záležitostí. Přerov podlehl hokejistům Vítkovic vysoko 1:7, když domácí snížili až za stavu 0:6.

Bodově tak zůstávají po třech vystoupeních na nule při hrozivém skóre 3:20. Ostravané naopak poprvé bodovali. Gólem a dvěma nahrávkami k tomu přispěl útočník Dominik Lakatoš.

SESTŘIH: Přerov - Vítkovice 1:7. Zubři šli na porážku, zářil Lakatoš

Domácí: 46:51. Zbořil

Hosté: 07:18. Šišovský, 10:25. Dočekal, 26:24. Lakatoš, 30:27. Bernovský, 40:21. Kovář, 41:22. Koch, 54:54. Werbik

Domácí: Holík (31. Kubík) – Hrabal (A), Krisl (C), Kleiner, Forman, Zbořil (A), Dřímal – Dostálek, Hejcman, Goiš – F. Dvořák, Süss, Matěj Svoboda – J. Dvořák, Štefka, Hajšman – Peterka, Indrák, Hradil

Hosté: Miroslav Svoboda (Dolejš) – Černý, Trška (A), Štencel (C), Kovář, Demel, Koch – Šišovský, Mikyska, Lakatoš (A) – Mallet, Marosz, Bernovský – Kubalík, Werbik, Dočekal