SESTŘIH: Litvínov – Třinec 3:6. Duel brankářských rošád zvládli Oceláři

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Litvínova prohráli v předehrávce 11. kola extraligy s Třincem 3:6. Domácí přes úvodní brzký gól ani ve druhém utkání v sezoně nebodovali, Oceláři zůstali naopak stoprocentní. K výhře úřadujícího mistra přispěl čtyřmi body za dva góly a dvě přihrávky útočník Martin Růžička. Dvakrát skóroval a jednou nahrával Matěj Stránský, tři asistence zaznamenal rovněž v hostujícím dresu obránce Martin Gernát.

Severočeši začali ve snaze odčinit nedělní porážku s Hradcem Králové (2:4) velmi slibně, už po 110 sekundách je poslal do vedení Ščotka. Na konci sedmé minuty musel navíc na trestnou lavici Musil, jenže domácí při snaze navýšit vedení neuspěli. Naopak jen osm vteřin po skončení Musilova trestu vyrovnal Hrehorčák. Ještě do první přestávky pak překlopil misky vah na stranu hostů v čase 19:23 díky využité přesilovce Vrána.

Druhé dějství bylo plné událostí. V brankovišti hostů nahradil Kořenáře Štěpánek a už po 42 sekundách zvýšil Růžička. Pak sice domácí snížili Jarůškovou úspěšnou tečí, jenže vzápětí se proti pravidlům provinil Hübl a Stránský vrátil klid do třineckých řad. Domácího brankáře Godlu nahradil Honzík.

SESTŘIH: Litvínov - Třinec 3:6. Tři brankářské změny a přesilovková dominance Ocelářů

Už o 54 vteřin později dochytal po tvrdém srážce s Látalem rovněž Štěpánek, který zůstal dlouho ležet nehybně na ledě a do kabin se dostal až za asistence ostatních. Mezi tyče tak musel znovu Kořenář. V polovině 35. minuty snížil ze sóla Lukeš a tým Vervy hodně ožil. Hübl měl dokonce k dispozici po Adámkově faulu trestné střílení, Kořenáře ale přelstít nedokázal.

Hned v nástupu do třetí třetiny mohl odmazat manko domácích Mahbod, ani on však na Kořenáře nevyzrál. A přišel trest. V polovině 46. minuty udeřil dnes podruhé Matěj Stránský. Oceláři tak využili už třetí přesilovku v duelu.

Josef Kořenář chytá nájezd Viktora Hübla

S opětovným nabytím dvoubrankového náskoku už se potom nijak moc dopředu nehnali a spíše si dávali pečlivě záležet na defenzivní stránce hry. Domácí se už na kontakt znovu nedostali, nepomohla jim k tomu ani dlouhá závěrečná hra bez brankáře. Naopak při ní ještě sami pošesté inkasovali z Růžičkovy hole.

Ohlasy trenérů:

Vladimír Országh (Litvínov): „Přestože jsme prohráli, nemyslím si, že jsme odehráli špatný zápas, ale nestačilo to. Jednoznačně rozhodly přesilové hry; my v nich inkasovali tři góly a sami žádný nedali. Možná na deset minut jsme taky vypadli z role, kdy nám soupeř odskočil. Ukázali jsme určitý charakter, proti těžkému soupeři jsme se dokázali vrátit do hry. Měli jsme několik velmi dobrých příležitostí, abychom stav srovnali, ale nedali jsme a soupeř nás vytrestal v přesilovkách."

Václav Varaďa (Třinec): „Jsem spokojenější s výsledkem než s hrou. Z mého pohledu nebyla ta hra taková, jakou bychom si představovali. Ale splnila účel. Byli jsme produktivní v přesilových hrách, v nichž jsme si pomohli. Když jsme potřebovali dát gól, tak jsme ho dali. Byly tam zlomové okamžiky, které vyzněly pro nás. Samozřejmě nám pomohlo trestné střílení chycené Josefem Kořenářem. Taktéž ve třetí třetině tam byla brzy obrovská šance, kterou Josef chytil a dodal nám důvěru. Pak jsem to zlomili další brankou Matěje Stránského a pak už jsme hráli takticky velmi zodpovědně a pohlídali jsme si to. Jsme rádi za tři body, jež si odvážíme."

Domácí: 01:50. Ščotka, 24:17. Jarůšek, 34:30. F. Lukeš

Hosté: 09:06. Hrehorčák, 19:23. P. Vrána, 20:42. Martin Růžička, 24:56. M. Stránský, 45:21. M. Stránský, 58:07. Martin Růžička

Domácí: Godla (25. Honzík) – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Štich (A), L. Doudera – P. Zdráhal, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Zygmunt, M. Hanzl (A), Látal – Petružálek, Gerhát, M. Havelka.

Hosté: Kořenář (21.–26. Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Raška, Jašek, Hrňa – Hrehorčák, Roman, Dravecký (A).

Litvínov - Třinec: Prázdnou bránu trefil Růžička a rozhodl a osudu zápasu, 3:6

Litvínov - Třinec: Matěj Stránský nachytal Honzíka a dal třetí přesilovkový gól Ocelářů, 3:5

Litvínov - Třinec: Gernát našel v úniku Lukeše, který Kořenáře prostřelil, 3:4

Litvínov - Třinec: Hrňovu nahrávku tečoval přesně do sítě Matěj Stránský, 2:4

Litvínov - Třinec: Studeného Štěpánka překonal šikovnou tečí Jarůšek, 2:3

Litvínov - Třinec: Gól do šatny i ze šatny, hned v úvodu druhé třetiny se prosadil Růžička, 1:3
Litvínov - Třinec: Růžičkovu přesnou nahrávku využil v přesilové hře Vrána ,1:2

Litvínov - Třinec: Hrehorčákovo nahození překvapivě skončilo za Godlou, 1:1

Litvínov - Třinec: Jan Ščotka se už ve druhé minutě trefil mezi nohy Kořenáře, 1:0