SESTŘIH: Plzeň - Vítkovice 6:3. Škoda je opět první, přestřelku rozhodl závěr

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Hokejisté Plzně porazili v předehrávce 22. kola extraligy Vítkovice 6:3, napravili páteční porážku s Brnem (1:2) a po teprve druhé výhře z posledních pěti duelů se vrátili do čela tabulky před Třinec, který má ale čtyři zápasy k dobru. Domácí sice před třetí třetinou vedli i díky dvěma využitým přesilovým hrám 4:1, ale hosté snížili na rozdíl jediné branky. Definitivní uklidnění zajistila Západočechům až trefa Matyáše Kantnera v 56. minutě a výsledek dovršili v power play. Vítkovičtí z posledních dvou zápasů vytěžili jen jeden bod.

Záhy po zahájení sice prověřil plzeňského gólmana Pavláta bekhendem z levé strany Šišovský, ve třetí minutě ale udeřilo na druhé straně. Jiříčkovu střelu Dolejš pouze vyrazil a Kodýtek otevřel skóre. O tři minuty později během náporu domácích po Musilově objetí branky pohodlně zvýšil na 2:0 Kracík.

Hosty probudilo až Langovo vyloučení. Přesilovou hru nevyužili, ale v 16. minutě Poláškovo nahození vrátil po Pavlátově zákroku do sítě Marosz. Krátce před pauzou ještě zahrozil samostatným únikem Lakatoš.

Daniel Dolejš při jednom ze zákroků v utkání Vítkovic s Plzní

Na začátku prostřední části hosty zradila nedisciplinovanost. Ve 24. minutě po skončení dvojnásobné přesilovky zvýšil na 3:1 pro Indiány dorážkou Gulašovy střely Stach. Za chvíli při Kantnerově šanci zachránil hosty Dolejš.

Po polovině zápasu už Poláškův faul potrestal během další přesilovky po Stachově přihrávce svým druhým gólem Kodýtek. Kantnerův únik poté znovu zastavil Dolejš a snížit v 37. minutě mohl Mallet, nestačil však zakončit do odkryté branky.

Plzeň - Vítkovice: Nechytatelná rána Kantnera znamená opět větší jistotu pro domácí, 5:3

Již po 44 vteřinách třetí třetiny ale po přesné Lakatošově přihrávce od zadního mantinelu skóroval Schleiss. Vítkovické následně nezbrzdil Poláškův trest, naopak ve vlastním oslabení v 45. minutě zakončil průnik doklepnutím na 4:3 Marosz.

Domácí nestíhali tempo častěji střílejícího soupeře a dostali se pod tlak. Hosté však nepotrestali Kodýtkovo vyloučení a v 56. minutě po ojedinělé akci uklidnil Indiány přesnou střelou švihem Kantner. Při vítkovické přesilovce umocněné hrou bez brankáře pak ještě Plzeňští upravili stav na konečných 6:3 po Čerešňákově pokusu přes celé hřiště, který ještě podle oficiálního zápisu tečoval Suchý.

Ohlasy trenérů:

Jiří Hanzlík (Plzeň): „Oproti pátku jsme odehráli slušné dvě třetiny, protože jsme měli lepší pohyb a dobře jsme kontrolovali puk. Zaslouženě jsme šli do třetí třetiny s tříbrankovým vedením. Hned v prvním střídání jsme ale inkasovali gól a další jsme dostali při vlastní přesilovce. Naše výkonnost je zatím křehká. Udělali jsme z toho drama. Hodně nám pomohla až pátá branka Matyáše Kantnera. Zranění Pavla Musila nevypadá dobře."

Mojmír Trličík (Vítkovice): „Bod z dvojzápasu bereme, ale chtěli jsme samozřejmě oba zápasy vyhrát. Přes nepříznivý vývoj jsme věřili, že se ještě dá i v Plzni zápas zvrátit. Měli jsme touhu i víru. Dokázali jsme postupně snížit, ale čtvrtý gól, přestože šance na něj byly, se nám bohužel vstřelit nepodařilo. Naše přesilovky jsou statisticky špatné, i když herně to tak hrozné není. Dnes se to potvrdilo, když jsme právě v přesilovkách ve třetí třetině měli vyrovnat na 4:4."

Domácí: 02:23. Kodýtek, 05:04. Kracík, 23:06. Stach, 30:26. Kodýtek, 55:59. Kantner, 59:44. Čerešňák

Hosté: 15:20. Marosz, 40:44. Schleiss, 45:00. Marosz

Domácí: Pavlát (Frodl) – L. Kaňák, Čerešňák, Lang, Stříteský, Vráblík, Jiříček, Kvasnička – Suchý, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Musil, Kracík, Malát – Pour, Stach, Kantner – Straka (A), Kodýtek, Eberle.

Hosté: Dolejš (Mi. Svoboda) – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Trška, R. Černý, Koch – Schleiss (A), Hruška (A), Lakatoš – Dej, Marosz, Šišovský – Dočekal, J. Mikyska, Mallet – Lednický, Werbik, Bernovský.

HC Škoda Plzeň Vše o klubu ZDE HC VÍTKOVICE RIDERA Vše o klubu ZDE

Plzeň - Vítkovice: Lehkovážné bránění Indiánů využil ve vlastním oslabení Marosz, 4:3

Plzeň - Vítkovice: Poláškova nepozornost znamenala druhou trefu Kodýtka, 4:1