SESTŘIH: Budějovice - Sparta 1:5. Sobotka a Horák dali po dvou gólech

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Sparty zvítězili v předehrávaném utkání 24. extraligového kola na ledě Českých Budějovic jednoznačně 5:1. Nováček mezi elitou udržel krok s favoritem jen v první třetině, druhou část opanovala Sparta výsledkem 3:0. K výhře Pražanů přispěl čtyřmi body za dva góly a dvě asistence Roman Horák, další útočník Vladimír Sobotka dal první dvě branky ve sparťanském dresu a přidal navrch i nahrávku. Jihočeši zůstali poslední, hosté poskočili na třetí místo.

Domácí ještě bez čerstvé posily Rotha, který nestačil s týmem potrénovat, vstoupili do utkání laciným vyloučením Karabáčka a Pražané to potrestali vedoucím gólem: Horák nastřelil tyčku, Sobotka zblízka doklepl. Brzy mohl zvýšit Říčka, ve vlastním oslabení zaútočil Řepík. Při hře čtyři na čtyři měl obrovskou šanci českobudějovický Slováček, ale trefil jen betony brankáře Machovského. Při vyloučení Řepíka v závěru úvodního dějství srovnal zblízka Karabáček po předchozí střele Rašky. K využití přesilovky stačilo Jihočechům sedm sekund.

Na začátku prostřední části získala Sparta početní výhodu pět na tři a vzala si zpátky vedení. U levé tyčky se prosadil Horák. Domácí potom nevyužili tři přesilovky za sebou. Půl minuty přitom hráli pět na tři, při dobíhajícím trestu Pecha trefil Doležal od modré tyčku. Pražané zlomili soupeře třetím gólem, který dal Kudrna švihem z mezikruží. Změnu skóre uznali rozhodčí i přes trenérskou výzvu domácích. Během necelé minuty přidal svůj druhý gól českobudějovický odchovanec Horák, jenž prostřelil klubko hráčů.

Ve třetí dvacetiminutovce mohl z přesilovky zvýšit Říčka, ale kotouč po jeho nápřahu mezi kruhy zastavila tyčka. Dění na ledě s přehledem ovládala Sparta, která vytrvale zaměstnávala obranu Jihočechů. Jednu z mála příležitostí na zkorigování výsledku měl Voženílek, neujala se ani střela Karabáčka. Pátou trefu přidali hosté díky rychle využité dvojnásobné přesile, když se v 55. minutě prosadil podruhé v utkání Sobotka.

SESTŘIH: České Budějovice - Sparta 1:5. Čtyřbodový Horák režíroval výhru Pražanů

České Budějovice - Sparta: Druhou branku také přidal Sobotka, který zakončil do odkryté klece, 1:5

České Budějovice - Sparta: Rychlá sprcha pro Jihočechy! Podruhé se prosadil Horák, 1:4

České Budějovice - Sparta: Kudrna svižnou střelou zvyšuje náskok svého celku, 1:3

České Budějovice - Sparta: Hosté šli znovu do vedení, dvojnásobnou přesilovku využil Horák, 1:2

České Budějovice - Sparta: Důrazný Karabáček na brankovišti využil přesilovou hru, 1:1

České Budějovice - Sparta: Sobotka vstřelil první letošní branku a poslal Pražany do vedení, 0:1

1. Sparta 52 32 3 6 11 194:116 108
2. Třinec 52 31 4 5 12 187:130 106
3. M. Boleslav 52 26 6 7 13 167:126 97
4. Liberec 52 24 8 5 15 152:118 93
5. Plzeň 52 24 6 7 15 170:128 91
6. Mountfield 52 26 4 3 19 144:127 89
7. Pardubice 52 21 7 4 20 141:146 81
8. Vítkovice 52 20 4 6 22 130:142 74