Zápas v Hradci odložen! Kvůli hluboké díře v ledu. Růžička se mračil

Autor: ryp, kal
1
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Zápas skončil ještě dřív, než mohl začít. Hokejisté Hradce Králové se měli v předehrávce 35. kola Tipsport extraligy utkat s trápícími se třineckými Oceláři. Utkání na východě Čech však bylo odloženo! Na hřišti Mountfieldu se totiž kvůli problémům s chlazením objevila ještě před úvodním buly nebezpečně hluboká díra v ledu. Sudí tedy nejprve zahnali hráče zpět do kabin a nařídili opravu povrchu. I přes snahu pořadatelské služby se díru nepodařilo zacelit ani po hodině od původního startu hry a zápas tak byl pro čtvrteční večer zrušen.

Dusík do akce! Pořád nic? No tak zase! V Hradci Králové se měla hrát původně od 17 hodin extraligová předehrávka s Třincem. Bitvu ale zkomplikovala 5-10 centimetrů hluboká díra v ledu. Před zápasem na ni upozornil kapitán Ocelářů Petr Vrána. Rozhodčí nařídili opravu. Hlasatel oznámil, že za 15 minut se aktéři vrátí na hřiště. Ale i po 30 minutách se led stříkal hasicím přístrojem s tekutým dusíkem. Po 45 minutách, ani po hodině se problém nedokázal vyřešit a zápas tak byl přesunut na pátek. Odehraje se však v Třinci.

Na problém se přišel nejdřív podívat hradecký brankář Marek Mazanec. Obhlédl ledaře, protáhl se a vyrazil za chvíli zpátky do kabiny. Třinecký obránce Jan Jaroměřský zase v pantoflích vyběhl na tribunu, aby v šatně referoval, co se děje a u toho se i trochu protáhl. Odpověď? Nic. Musí se čekat. Hodně lidí postávalo kolem díry, fandilo, ať se voda změní v led a kráter se zacelí, jeden stříkal hasicím přístrojem. Nepomáhalo nic. Prosebné pohledy, technika, hlazení ledu.

Avizovaných 15 minut se postupně začalo natahovat. Po půlhodině přišel mezi ledaře domácí kouč Vladimír Růžička. Ne, ani před ním se z problému nestala plocha způsobilá ke hře. Díra se znovu postříkala dusíkem. Pak se hlouček vytratil a nechal vodu, mráz a chladící zařízení pracovat. Nezabralo to. Po 40 minutách vyrazil na druhou půlku hřiště aspoň brankář Marek Mazanec s hráčskou hokejkou a trénoval střelbu na prázdnou bránu.

V Hradci se nehrálo kvůli díře v ledu

Domácí: 27:46. M. Kovařčík, 32:40. Gernát, 35:34. M. Stránský

Hosté: 21:28. Perret

Domácí: Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Leier, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Dravecký (A) – Kofroň, Rodewald, Kurovský – Hrňa.

Hosté: Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Blain, F. Pavlík (A), R. Pilař, Gaspar, Šalda, Čáp – Kevin Klíma, Koukal, Orsava – J. Sklenář, V. Růžička, Kelly Klíma – Perret, Cingel, Smoleňák (C) – M. Zachar, Morong, Lev.