SESTŘIH: Litvínov - Třinec 1:2. Vrána řídil obrat. 1200. zápas pro Hübla

Autor: iSport.cz, kal
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Útrápenému období je zřejmě konec. Třinečtí hokejisté porazili v dohrávce 37. kola Tipsport extraligy Litvínov rozdílem 2:1, vyhráli potřetí v řadě a přiblížili se vedoucí Spartě na rozdíl tří bodů. Oceláři utkání pod Krušnými horami nezačali dobře, první třetinu ovládli domácí po využité přesilovce. Druhá dvacetiminutovka už ale patřila hostům, kdy obrat řídil zkušený útočník Petr Vrána. Třinecký kapitán si připsal vítězný gól i asistenci na vyrovnávací trefě. Litvínovský veterán Viktor Hübl ve středu odehrál jubilejní 1200. zápas v nejvyšší soutěži.

V úvodu se hrálo bez větších šancí, které přinesla až přesilová hra při vyloučení Růžičky a domácí ho potrestali. Nejdříve Štěpánkovi pomohla horní tyč po střele obránce Balinskise a puk těšně za brankovou čáru dostal až v čase 7:38 Lukeš tečí Pospíšilovy přihrávky. Na potvrzení si ale musel počkat až do přerušení hry od videorozhodčího. Domácí byli i nadále aktivnější, ale svou převahu nezužitkovali. Na druhé straně mohl vyrovnat Kanaďan Leier.

Druhá třetina patřila Ocelářům. Po šancích Hrehorčáka a Draveckého se Slezané radovali ve 29. minutě po bleskovém využití přesilové hry při Šcotkově vyloučení už po dvou sekundách. Vhazování v levém kruhu Vrána vyhrál tak, že se Marcinko dostal sám před Zajíčka, přehodil si puk z bekhendu na forhend a překonal devatenáctiletého gólmana, který dostal teprve podruhé v sezoně šanci od začátku.

Litvínov - Třinec: Hosté otočili skóre utkání, Vrána se prosadil svižnou střelou, 1:2

Třetí přesilovka zápasu po špatném střídání Třince už zůstala nevyužita. V 37. minutě otočil stav tečí střely Mariana Adámka od modré čáry kapitán Ocelářů Vrána, který si připsal 10. gól v sezoně a 99. trefu v extralize. Před druhou pauzou ještě nebezpečně pálil hostující bek Jaroměřský.

Zvýšit vedení Třince mohl na začátku třetí třetiny Kundrátek a další možnost měl Leier. Oceláři k pojištění náskoku nevyužili ani Pospíšilovo vyloučení, ale do velkých šancí domácí nepouštěli a těsný náskok uhájili i v závěrečné power play.

Ohlasy trenérů

Vladimír Országh (Litvínov): „Odehráli jsme kvalitní zápas se špičkovým týmem extraligy. Samozřejmě mrzí, že nemáme body, ale výkon byl velice solidní. Myslím, že obě mužstva si to odmakala hlavně v defenzivě a nepouštěli jsme soupeře moc do šancí. Rozhodly maličkosti - chyba při buly v přesilovce Třince a dobré clonění a teč při druhém gólu. Minimálně bod bychom si zasloužili.“

Václav Varaďa (Třinec): „Přijeli jsme si pro tři body, ale kdyby tady byli diváci, tak by to pro nás nebyl nejlepší zápas. Litvínovští i my jsme zápas odmakali, hráli jsme urputně. Nebylo to o hokejové kráse, ale o těžké dřině. Proti soupeři, který v poslední době dokázal vyhrávat utkání, si tří bodů ceníme. Děkuji klukům za odvedený výkon, taky pro (brankáře) Kubu Štěpánka je to vzpruha do dalších bojů. Určitě také čekal na vítězství, které si dnes zasloužil velmi dobrým výkonem.“

Třinecký střelec Tomáš Marcinko se raduje se spoluhráči z gólu

Domácí: 07:38. F. Lukeš

Hosté: 28:52. Marcinko, 36:12. P. Vrána

Domácí: Zajíček (Godla) – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich (A), D. Zeman – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Petružálek, Žejdl, Látal – Helt, Jícha, Zygmunt.

Hosté: Štěpánek (Kacetl) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Leier, M. Kovařčík, Hrňa – Hrehorčák, Marcinko, Dravecký (A) – Kofroň, Rodewald, Kurovský.