SESTŘIH: Karlovy Vary - Pardubice 3:4. Camara zařídil pátou výhru v řadě

Autor: iSport.cz
1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Dynama Pardubice podruhé během devíti dnů porazili karlovarskou Energii na jejím ledě, tentokrát 4:3. V přímém souboji o sedmé místo v extralize sice rychle prohrávali, ale ve třetí třetině dvěma rychlými brankami definitivně otočil skóre Kanaďan Anthony Camara. Východočeši vyhráli už pátý zápas v řadě.

Dynamo nastoupilo ještě bez běloruského útočníka Andreje Kosticyna, jehož získalo ve středu. A už od třetí minuty museli Východočeši dohánět dvoubrankovou ztrátu. První šanci po odrazu puku od zadního mantinelu ještě Vondráček nevyužil. Vzápětí ale Skuhravý nahrál nezištně Beránkovi do předbrankového prostoru a ten střelou k tyči otevřel skóre.

O 44 sekund později po vyražené střele Zábranského poslal puk za Kloučkova záda Koblasa a bylo to 2:0. V úvodní dvacetiminutovce Pardubicím nepomohla k navrácení do zápasu přesilovka ani Kousalova příležitost. Atraktivní a rychlý hokej prakticky bez výraznějších přerušení pokračoval i po zbytek první třetiny.

Ve 22. minutě se dostali ke slovu i hosté poté, co Paulovič po první zblokované střele procedil poprvé puk za Novotného. Při Rohlíkově vyloučení vrátil ve 24. minutě Energii dvoubrankové vedení Kohout.

Dynamo ale v této fázi zápasu srovnalo krok a díky zvýšené aktivitě byl blízko ke kontaktní brance Rohlík a zejména Camara, který minul zcela odkrytou branku. Hosté se nakonec snížení dočkali ve 32. minutě, kdy v přečíslení tří na jednoho Ďaloga nekompromisně prostřelil Novotného.

Ze závěrečného dějství uběhlo pouhých 27 sekund a díky Camarovi, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru, bylo srovnáno. Otřesení karlovarští hráči byli najednou u všeho později a Východočeši vycítili možnost otočit vývoj. Podařilo se jim to o tři minuty později díky pohledné kombinaci na jeden dotek, kterou s přehledem zakončil opět Camara.

Karlovarští se ještě snažili dostat do hry, ale Rachůnkovu střelu v přečíslení dvou na jednoho zlikvidoval Klouček. Na druhé straně po Zdráhalově střele zazvonila tyč domácí branky. Výsledek se už nezměnil ani po 80 sekund trvající power play Západočechů.

Domácí: 01:40. O. Beránek, 02:24. Koblasa, 23:59. Kohout

Hosté: 21:31. Paulovič, 31:20. Ďaloga, 40:27. Camara, 43:07. Camara

Domácí: F. Novotný (Hamrla) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – T. Rachůnek, T. Mikúš, Flek – Vondráček, Skuhravý (C), O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Hladonik, Šik.

Hosté: Klouček (Kantor) – Ďaloga, Nakládal (C), Mikuš, Bučko, J. Kolář (A), Hrádek, J. Zdráhal – Kusý, O. Roman, Camara – Paulovič, R. Kousal, L. Horký – Rohlík, Poulíček (A), Blümel – Machala, Matýs, Zeman.

Jeřábek, Pražák – Brejcha, Kajínek

KV Arena, Karlovy Vary

SESTŘIH: Karlovy Vary - Pardubice 3:4. Energii skvělý začátek nepomohl. Obrat Dynama dovršil dvěma zásahy Camara

Karlovy Vary - Pardubice: Hosté mohli odskočit, po střele Zdráhala zvonila tyčka

Karlovy Vary - Pardubice: Opět Camara! Kanaďan si vychutnal Novotného forhendovou kličkou, 3:4

Karlovy Vary - Pardubice: Camara byl důrazný v předbrankovém prostoru a po 27 sekundách třetí třetiny srovnal, 3:3

Karlovy Vary - Pardubice: Dynamo v kontaktu. Přečíslení 3 na 1 zužitkoval z mezikruží Ďaloga, 3:2

Karlovy Vary - Pardubice: Chytrou přihrávku Skuhravého využil se štěstím Kohout. Puk si srazil za svá záda Klouček, 3:1

Karlovy Vary - Pardubice: Paulovič napálil za Novotného puk, který se k němu vrátil po zblokované přihrávce, 2:1

Karlovy Vary - Pardubice: Skvělý start domácích! Po dorážce Koblasy vedou o dva góly, 2:0

Karlovy Vary - Pardubice: Skuhravý nahrál Vondráčkovi před odkrytou branku, 1:0