SESTŘIH: Dynamo - Liberec 1:2. Obrat v závěru. Tygři míří do elitní čtyřky

Autor: iSport.cz, kal, ČTK
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Bílí Tygři povyskočili zpět mezi elitu. Liberečtí hokejisté zahájili poslední čtvrtinu základní části Tipsport extraligy vítězstvím 2:1 v Pardubicích. Severočeši tak po páté výhře v řadě vystřídali Mladou Boleslav na čtvrtém místě tabulky. Předehrávka 40. kola byla po většinu hry vyrovnanou bitvou, kterou začalo lépe Dynamo. Hosté ale srovnali těsně před koncem první třetiny. Obrat v 55. minutě rozhodl trefou do prázdné brány obránce Ondřej Vitásek.

Pardubice nastoupily s uzdraveným slovenským útočníkem Radoslavem Tyborem, který se zařadil do sestavy poprvé od 8. prosince a naskočil do první formace po boku Anthonyho Camary a Ondřeje Romana.

Liberec si už po 12 sekundách zahrál přesilovou hru po Kolářově faulu, ale Dynamo se ubránilo a v utkání dlouho chyběly velké šance. V polovině úvodní části šel pykat za faul hostující Kolmann a Dynamo šest vteřin před vypršením jeho trestu udeřilo. Po Mikušově střele se puk odrazil za Kváču od levé brusle dorážejícího Poulíčka, který s 11 góly v sezoně překonal své maximum z minulého ročníku.

Ve 14. minutě vyslal Kváča přihrávkou o mantinel do úniku Lence, ale toho stihl dobruslit Ďaloga a šanci mu překazil. Vzápětí na druhé straně zůstal po Kousalově střele za libereckým gólmanem puk, který odvrátil Gríger.

Ten pak v 18. minutě připravil ideální možnost pro Musila, který ale minul. Bílí Tygři se z vyrovnání radovali 17 sekund před koncem první třetiny. V levém kruhu vyhrál vhazování Bulíř a Birner se zapěstím trefil do protějšího horního rohu Kloučkovy branky.

Otočit stav mohl ve 24. minutě po průniku střelou z pravého kruhu Gríger. Kváča si poradil s Kosticynovým pokusem po akci Kusého. Za Liberec zahrozili Lenc a Rychlovský.

Ve 33. minutě přišlo Dynamo o obránce Nakládala, který dostal za svou reakci na adresu rozhodčích od Tomáš Micky a Petra Laciny za nesportovní chování nejdřív trest na deset minut a vzápětí i do konce utkání. Za domácí pak mohli pohnout nerozhodným stavem Camara a Matýs, na druhé straně neuspěl bekhendovým pokusem Bulíř.

Ve 46. minutě po Kosticynově střele dorážel Kusý, o chvíli později málem prostřelil Kloučka Vlach. V 55. minutě si najel na Bulířovu přihrávku obránce Vitásek a svým prvním gólem v devátém utkání po návratu do Liberce z KHL rozhodl.

Náskok Liberec udržel i při následném Birnerově pokusu, Pardubicím zkomplikoval možnost vyrovnání 59 sekund před koncem faulem Camara. Bílí Tygři bodovali pojedenácté za sebou a podeváté v této sérii vyhráli.

Ohlasy trenérů

Richard Král (Pardubice): „Bylo to o tom, kdo to překlopí na svoji stranu. Byly tam náznaky šancí na obě strany. Bohužel pět minut před koncem jsme vzali kotouč k nám do třetiny a ztratili jsme ho. I když jsme tam měli pět hráčů a oni dva, tak nám dali gól do prázdné brány. Strašně špatně jsme si to rozebrali a to by se nám stávat nemělo. Celkově mi chybí u našeho týmu větší rvavost a nasazení. To, co nás zdobilo, dejme tomu někdy před měsícem, se nám trochu vytrácí a budeme to muset nějakým způsobem zase nastartovat. Nerveme se do brány, nechceme jít do předbrankového prostoru, chceme to hrát kolem, dát si nějaké hezké puky a možná dát gól do prázdné brány, ale tak to nefunguje. V přesilovce za dvě minuty nevystřelíme na bránu, zvolíme nesložitější možné nahrávky, které existují. Tohle by měli zkušení hráči zvládnout.“

Patrik Augusta (Liberec): „Viděli jsme velice kvalitní utkání. Já jsem spokojený s výkonem i s vítězstvím. Hráli jsme velice aktivně, dobře jsme forčekovali a vytvořili jsme si spoustu šancí. Nedovolili jsme soupeři moc hrát jeho kombinační hokej. “

SESTŘIH: Pardubice - Liberec 1:2. Bílí Tygři oloupili Dynamo, rozhodl Vitásek

Domácí: 12:18. Poulíček

Hosté: 19:43. Birner, 54:44. Vitásek

Domácí: Klouček (Barulin) – J. Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, Bučko, Ďaloga, Vála, J. Zdráhal – Tybor, O. Roman, Camara – Kusý, R. Kousal, A. Kosticyn – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – L. Horký, Rohlík, Matýs.

Hosté: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Štibingr – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – Rychlovský, Šír, Průžek.