SESTŘIHY: Boleslav přehrála Plzeň 4:2 a jde do čela. Kometa - Dynamo 3:2

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Klub z města automobilů se nese na vítězné vlně. Hokejisté Mladé Boleslavi po vysokém vítězství nad Kometou (5:1) uspěli v rámci předehrávky 4: kola i v Plzni, kterou porazili 4:2. Středočeši tak se sedmi body míří do čela tabulky. Pardubice se po prvním klopýtnutí se Spartou (2:5) musely skousnout i další porážku 2:3 v Brně. Na závěr sice Dynamo bojovalo, ale druhou prohru v řadě neodvrátilo.

Dvě Bulířovy trefy nestačily

Aktivní vstup domácích pořádně zaměstnal Krošelje. Mladoboleslavský gólman musel zastavit průnik Mertla a ve 4. minutě nebezpečný pokus Blomstranda z přečíslení dvou na jednoho. Hosty neprobudila ani přesilová hra a naopak v 11. minutě nápor Indiánů korunoval pohotovou dorážkou Bulíř, jenž se trefil poprvé v novém působišti.

Domácího gólmana Furcha vystrašil až explzeňský Eberle, jenž vypálil bekhendem z mezikruží ve 13. minutě. Zlepšení Středočechů na konci první třetiny dokumentovala ještě individuální akce Kelemana zakončená příliš slabě.

Díky lepšímu pohybu pokračovali hosté náporem i na začátku prostřední části, Šťastného ránu bez přípravy z přečíslení dvou na jednoho ale Furch zlikvidoval. V dobré pozici se neprosadil ve 26. minutě ani Dufek a z protiútoku neuspěl Kuťák. Postupně převzali iniciativu Indiáni. Kodýtek ovšem Krošelje zblízka nepřekonal a svůj samostatný nájezd zakončil po polovině utkání nepřesně Kantner.

Udeřilo naopak na druhé straně, když ve 35. minutě při vyloučení Langa dorážkou na 1:1 vyrovnal Najman. O půl druhé minuty později navíc dokonal obrat Šťastný po chytré přihrávce Kelemena. Rychle mohl odpovědět z akce dvou na jednoho Bulíř, napoprvé však Krošelje neprostřelil. Pouhých 57 vteřin před druhou pauzou krátce po skončení přesilovky už posila z Liberce bekhendovou střelou upravila na 2:2. Nerozhodný stav vzápětí udržel domácím Furch, jenž vychytal nekrytého Kelemena.

V závěrečné dvacetiminutovce se hra uklidnila. Mertl v jejím úvodu nebezpečně pálil z pravého kruhu, na druhé straně neobsazený Šťastný zakončil mimo. Ve 48. minutě už se Středočeši radovali, když Jánošík uspěl po nenápadném objetí branky. Snahu o korekci výsledku si domácí pokazili vlastní nedisciplinovaností. V 55. minutě je definitivně zlomil trefou na 4:2 Kotala, když zužitkoval ideální přihrávku Eberleho.

Ohlasy trenérů

Miloš Říha (Plzeň): „První třetina byla jasně v naší režii, měli jsme pohyb a agresivitu. Vedení 1:0 nebylo špatné. Následně jsme měli další šance, ale soupeři jsme ve skóre neodskočili. Efektivita je nízká. Po vyrovnání jsme lehce znervózněli a krátce po tom jsme dostali druhý gól. Pohyb ve druhém dějství nebyl podle našich představ. Do zápasu jsme se vrátili, dokázali jsme soupeře opět dostat pod tlak. Ani třetí třetina z naší strany nebyla špatná, byli jsme aktivní, ale udělali jsme dvě chyby, které rozhodly zápas. Velmi těžko se to hodnotí, dnešní utkání jsme sehráli o mnoho lépe, než v úterý v Olomouci.“

Radim Rulík (Mladá Boleslav): „Hodnocení bych rozdělil na dvě poloviny. V první jsme neměli pohyb, jaký jsme chtěli mít. Nešly nám nohy a Plzeň byla lepší. Navíc vyhrávala osobní souboje a my jsme nehráli hru, kterou jsme chtěli, protože jsme se k ní ani nedostali. Od poloviny utkání jsme se zlepšili, hra se srovnala. Pomohly nám samozřejmě branky, které jsme dali. Otočili jsme z 0:1 na 2:1. Plzeň opět srovnala a bylo jasné, že o všem rozhodne třetí třetina. Ta nám vyšla výborně. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli.“

SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 2:4. Góly Bulíře nestačily. Hosté rozhodli v závěru

Domácí: 10:29. Bulíř, 39:03. Bulíř

Hosté: 34:18. Najman, 35:43. Šťastný, 47:57. Jánošík, 54:49. Kotala

Domácí: D. Furch (Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, J. Kindl (C), Kvasnička, L. Kaňák – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Kantner, Kodýtek (A), Bulíř – Blomstrand, Thorell, Suchý – Malát, Přikryl, Kuťák.

Hosté: Krošelj (J. Růžička) – D. Moravec, Ševc (C), Jánošík (A), Bernad (A), Pýcha, Fillman, Vacík – Kelemen, Adam Raška I, Šťastný – O. Flynn, Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Lunter, Bičevskis, Jan Eberle.

Jeřábek, Pešina – Ondráček, Špůr

LOGSPEED CZ Aréna

2782 diváků

Pardubická zkáza přišla v prvním dějství

Po opatrném začátku určila průběh zápasu šťastná branka domácích ve 12. minutě. Mallet nahazoval puk napříč útočným pásmem, jeho směr výrazně změnil Poulíček a Frodl už nestihl zareagovat. Za 25 vteřin poté přidal druhý gól po kombinaci prvního útoku Mueller a pardubickou zkázu prvního dějství dokonal Rákos ve vlastním oslabení, čímž vyhnal z brankoviště Frodla. Čtyřiatřicetiletý útočník tak gólově oslavil svůj 700. zápas v extralize.

Frodlův nástupce Klouček se vyznamenal při nájezdu Malleta ve 28. minutě a držel svůj tým v naději. Brňané ale nadále kontrolovali hru, byli nebezpečnější a důraznější. I proto se Pardubicím těžko vracelo do utkání, první gól měl na holi při ojedinělém brejku Camara, ale Tomek jej vychytal a následně zlikvidoval i pokus Rohlíka z mezikruží. Bez efektu skončila i pardubická přesilovka na konci druhé třetiny.

Pardubice se ale nevzdaly. Během necelé minuty v úvodu třetí třetiny dvěma střelami ze střední vzdálenosti dvakrát vymetly horní růžek Tomkovy branky a snížily na rozdíl jediného gólu. Nejprve se prosadil Říčka a poté obránce Vála. Vyrovnání měl na hokejce Mikuš v 52. minutě, ale trefil jen tyč. Kometa ustála nejen oslabení, v němž mohl dát její čtvrtý gól po sólu Zaťovič, ale i závěrečnou power play Dynama. Tomkovi podruhé pomohla branková konstrukce, tentokráte po střele Říčky. Kometa tak porazila Pardubice teprve podruhé z osmi posledních utkání.

Jiří Kalous (Kometa): „Utkání v náš prospěch rozhodla první třetina, ale měli jsme i spoustu dalších šancí, které jsme si vytvořili. Při jejich proměnění jsme mohli mít větší klid. Cestu za třemi body jsme si ale sami zkomplikovali závěrem, v němž byly Pardubice lepší a dostaly nás pod tlak, který jsme ustáli. Byl to svižný zápas, Pardubice mají vynikající tým, podle mě je to jeden z aspirantů na titul, takže pro nás je tento skalp velmi cenný.“

David Havíř (Pardubice): „Pro nás nebyl vstup do zápasu tak špatný, ale přišel odražený puk a nešťastný gól, pak další gól z přečíslení. Přestali jsme hrát, Kometa byla na koni, přidala další gól. Pak to bylo o nastavení hlavy, zlepšovali jsme se a ve třetí třetině jsme byli lepším týmem. Dali jsme dvě branky a sahali jsme po bodu.“

SESTŘIH: Kometa Brno - Pardubice 3:2. Skvělý nástup domácích, Frodl střídal

Domácí: 11:01. Mallet, 11:26. Mueller, 16:25. Rákos

Hosté: 43:51. Říčka, 44:46. Vála

Domácí: Tomek (Klimeš) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši, D. Mikyska – Zaťovič, P. Holík, Mueller – M. Haščák, Krištof, Vincour – L. Horký, Kollár, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Magee – Dočekal.

Hosté: Frodl (17. Klouček) – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, J. Kolář, Vála – R. Kousal, A. Musil, Camara – Paulovič, Poulíček, Blümel – Říčka, Cienciala, Hecl – Koffer, Anděl, Rohlík.