SESTŘIH: Plzeň - Sparta 5:4. Obrat ve třetí třetině, hattrick dal Blomstrand

Autor: iSport.cz
0
Divná ruka v Karviné, zvláštní penalty v Boleslavi. Na Letné mohla být desítka
Reprezentace na Strahově v kompletní sestavě. První trénink pod Haškem

Hokejisté Plzně v předehrávce 35. kola Tipsport extraligy porazili po obratu Spartu 5:4. Pražané podruhé v řadě ztratili vedení 3:1 ve třetí části a nestačili jim ani dvě branky nejproduktivnějšího hráče ligy Erika Thorella. Hvězdou duelu byl nakonec jiný Švéd, domácí Ludwig Blomstrand zázářil hattrickem ve třetí třetině, kterou Škoda ovládla 4:1.

Hosty mohl záhy dostat do vedení Řepík, zblízka ale nepřekonal gólmana Svobodu. Oba týmy pokračovaly ve vysokém tempu, domácí se směrem dopředu připomněli až při vyloučení Jurčiny. Ve 13. minutě po střílené přihrávce Dzierkalse zblízka dorážkou otevřel skóre Mertl. Sparťané sice lépe kombinovali, ale v 16. minutě ve velké šanci opět nepřekonal Svobodu na brankovišti nekrytý Sobotka.

Na začátku prostřední části z přečíslení dvou na jednoho neuspěl ani Chlapík a hosty musel při krátkém dvojnásobném oslabení podržet gólman Neužil. V největší šanci ve 25. minutě pálil z dobré pozice Kodýtek nad. Iniciativu postupně převzala Sparta a po polovině utkání během početní výhody vyrovnal na 1:1 do odkryté branky Erik Thorell.

SESTŘIH: Plzeň - Sparta Praha 5:4. Přestřelku rozhodl hattrickem Blomstrand

Švédský útočník prokázal své kvality také ve 35. minutě, kdy doklepnutím Řepíkovy střely dokonal obrat. Domácí nedokázali odpovědět ani při třetím vyloučení hostů za špatné střídání a naopak krátce před koncem druhé třetiny upravil ranou bez přípravy po rychlém protiútoku na 3:1 Sobotka.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky domácí zjednodušili hru, ale Neužil zlikvidoval průnik Přikryla a lépe kombinující hosté hrozili z brejků. Ve 48. minutě však vyloučení Dvořáka potrestal přesnou střelou z levého kruhu Blomstrand a Indiáni se probudili. Švédský forvard poté v 55. minutě využil prostoru na pravé straně a se štěstím srovnal. O 44 vteřin později zaváhání v hostující rozehrávce využil k vedoucí trefě Bulíř.

Sparťané ale minutu nato po chybě Svobody vyrovnali, dorážel Zikmund. Nerozhodný stav nevydržel dlouho a díky faulu Řepíka vrátil Indiánům vedení přesilovkovou ranou v 58. minutě Blomstrand. Dovršil tak hattrick. Hostům ke zvratu nepomohla ani hra bez brankáře a ještě je zachránila pravá tyč prázdné branky po pokusu Martina Langa. Plzeň vyhrála šestý z posledních sedmi zápasů.

Hlasy trenérů:

Miloš Říha mladší (Plzeň): „Do stavu 1:1 to bylo z naší strany velmi slušné. Pak jsme začali hrát naprosto složitě a kupili jsme jednu chybu za druhou. Kvalitní soupeř toho využil ve tři branky. Po druhé třetině jsme trochu zvýšili hlas a chtěli jsme se vrátit k naší hře. Pomohl nám gól v přesilovce na 2:3. Ten nás nakopl a změnil ráz utkání. Hráči si díky tomu zas začali věřit. Míchali jsme sestavou a vyšlo to, když jsme to otočili. Po špatném střídání soupeř znovu vyrovnal. Byl to blázinec, ale využitá přesilovka nám přinesla gól. Parádního obratu proti strašně silnému soupeři si obrovsky vážíme.“

Jaroslav Hlinka (Sparta): „První třetina byla vyrovnaná. Po dvou třetinách jsme šli do vedení 3:1, ale poslední třetina od nás byla totální zkrat a výpadek. Plzeň ve finále zaslouženě vyhrála. Takovému mužstvu, jaké máme, by se to stávat nemělo, abychom dvakrát v řadě ztratili výborně rozehrané utkání. Nevíme, kde je chyba, ale fakt je ten, že nám to teď bohužel prohrává zápasy. Musíme to zkusit hodit za hlavu a připravit se na další těžký zápas. Saša Salák dnes chyběl pro zdravotní problémy.“

Domácí: 12:32. Mertl, 47:56. Blomstrand, 54:10. Blomstrand, 54:34. Bulíř, 57:34. Blomstrand

Hosté: 30:30. E. Thorell, 34:29. E. Thorell, 38:48. Sobotka, 55:38. Zikmund

Domácí: Miroslav Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Jiříček, Kvasnička, J. Kindl (C), V. Lang – Kantner, Kodýtek (A), Schleiss – Dzierkals, Mertl, M. Lang – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – F. Suchý, F. Přikryl, Adamec.

Hosté: Neužil (Krbeček) – T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, A. Polášek (A), Mikliš, Jurčina, M. Jandus – E. Thorell, Sobotka, M. Řepík (C) – Prymula, F. Chlapík, D. Kaše – Z. Doležal, Hašek, M. Forman – Buchtele (A), Zikmund, J. Konečný.