SESTŘIHY: Sparta znovu ztratila, slaví Dynamo. Třinec ovládl derby

Autor: ČTK, adl
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Spartě se nedaří. Pražané potřetí v řadě ztratili ve třetí třetině náskok, ve středeční předehrávce 18. kola Tipsport extraligy doma padli s Pardubicemi 1:2 po samostatných nájezdech. Dynamo i tak přišlo o první místo v tabulce, jelikož v dohrávce 8. kola bral Třinec tři body v derby proti Vítkovicím. Oceláři vyhráli na ostravském ledě 4:1.

Dynamo slaví po obratu na Spartě

Hokejisté Sparty prohráli v předehrávaném zápase 18. kola extraligy s Pardubicemi 1:2 po samostatných nájezdech a připsali si třetí nezdar v řadě. Rozhodující nájezd proměnil útočník Robert Kousal. Pražané jsou tak i nadále pátí, Dynamo kleslo na druhé místo za Třinec. Při shodném bodovém zisku mají Oceláři lepší skóre. Východočeši bodovali poosmé v řadě, sedm zápasů z toho vyhráli. Spartu nyní čeká série devíti utkání na kluzištích soupeřů, doma se opět představí až 28. listopadu.

Trenér domácích Jandač udělal po nevydařeném úterním zápase v Plzni změny v sestavě, pohromadě zůstala pouze elitní Sobotkova formace. Úvod Spartě ulehčila přesilová hra, brankář Frodl však největší šanci Sobotky zlikvidoval.

V šesté minutě prověřil gólmana Pražanů Neužila hned několikrát Blümel, ani on ale nedokázal otevřít skóre. Následně byli domácí potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě, stejně jako hned třikrát o den dříve. Musil ale ve slibné příležitosti přestřelil.

SESTŘIH: Sparta Praha - Pardubice 1:2sn. Pražané ztratili i třetí dobře rozehraný zápas

Dynamo bylo hokejovější a mělo střeleckou převahu, Sparta ale přežila i oslabení na přelomu první a druhé třetiny i pokračující tlak soupeře. Následně se hra vyrovnala a téměř 11 tisíc diváků v O2 areně čekalo na další výraznější šanci. Ve 33. minutě zahrozil hostující Roman, neuspěl ale stejně jako domácí při Válově vyloučení. Thorella i Chlapíka vychytal pozorný Frodl.

Na začátku třetí části mohli otevřít skóre Prymula nebo Kousal, ani jeden z nich ale neuspěl. Bezbrankový stav zrušil až v 52. minutě domácí Chlapík, který využil šestou početní výhodu domácích a třetí v závěrečné dvacetiminutovce.

V 58. minutě ale byli současně vyloučeni Moravčík s Poláškem a Dynamo přesilovku pět na tři využilo. O vyrovnání se postaral Mikuš. Sparta tak potřetí za sebou nedokázala ve třetí třetině dovést dobře rozehraný zápas do vítězného konce.

Duel nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, v prodloužení totiž nikdo rozhodnout nedokázal. Blízko k tomu měl především Chlapík. Druhý bod nakonec získali hosté, v nájezdech se prosadil jen Kousal.

Hlasy trenérů:

Josef Jandač (Sparta): „Po úterním zápase, kde jsme osm deset minut před koncem měli kolaps, jsme se jakžtakž zmátořili. Dali jsme se dohromady, mužstvo bojovalo, i když bylo trošku unavené. V oslabení byla u nás vidět enormní chuť. Když jsme se ke konci dostali do vedení, tak jsem věřil, že to dotáhneme. Bohužel mohu mužstvo pochválit jen za 58 minut, v závěru jsme zase udělali dva hloupé fauly a šli jsme do penalt, které nám bohužel nejdou. Bereme jen bod, ale mužstvo dřelo a makalo.“

Richard Král (Pardubice): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, vytvořili jsme si nějaké šance, které jsme bohužel v první třetině neproměnili. Chyběla nám asi větší kvalita v zakončení a možná i to, abychom se více udrželi na kotouči v útočném pásmu. Druhá třetina byla vyrovnanější. Vzhledem k vývoji a tomu, co se dělo ve třetí třetině, jsme s dvěma body spokojení. Podržel nás Dominik Frodl, zahráli jsme dobře oslabení a důvod, proč nemáme tři body, jsou naše přesilovky, v nichž se nám dnes nedařilo.“

Domácí: 51:59. F. Chlapík

Hosté: 58:31. J. Mikuš, . R. Kousal

Domácí: Neužil (Cichoň) – Mikliš, Moravčík, T. Pavelka, A. Polášek, Tomáš Dvořák, Jurčina (A), M. Jandus – E. Thorell, Sobotka, M. Řepík (C) – D. Kaše, F. Chlapík, M. Forman (A) – Buchtele, Zikmund, Z. Doležal – Prymula, Hašek.

Hosté: Frodl (Klouček) – J. Mikuš, Nakládal (C), D. Robertson, Košťálek, J. Kolář (A), Hrádek, O. Vála – Paulovič, Poulíček (A), Camara – Říčka, O. Roman, Cienciala – R. Kousal, A. Musil, Blümel – Koffer, Anděl, O. Rohlík.

Pešina, Sýkora – Špůr, Klouček

O2 arena (Praha - Vysočany)

Třinec ovládl derby a vede

Hokejisté Třince zvítězili v dohrávaném utkání 8. extraligového kola na ledě Vítkovic 4:1. Oceláři tak bodovali podvanácté za sebou, derby opanovali potřetí v řadě, vedou tabulku a vítězně odstartovali čtyřzápasovou sérii zápasů v arénách soupeřů.

Hned zkraje úvodní dvacetiminutovky se do slibné šance probil domácí útočník Krenželok, vylákal třineckého gólmana Mazance ven z branky, jenže poté nedokázal zasunout puk mezi tyče. Hosté pak měli k dispozici dvě přesilovky krátce za sebou, ale nedokázali s nimi naložit úspěšně.

I přesto šli do šatny po první části spokojeni, protože 17 sekund před sirénou Ondřej Kovařčík střelou zpoza pravého kruhu propálil brankáře Stezku a Třinec vedl. Po vyloučení Šedivého vteřinu před koncem první třetiny odstartovaly Vítkovice druhou část přesilovkou, jenže ji nevyužily. A krátce nato inkasovaly podruhé.

SESTŘIH: Vítkovice - Třinec 1:4. Derby dnes vyznělo lépe pro Oceláře

Po nenápadném průniku vystřelil Kundrátek zpoza Plášila, Stezka měl zakrytý výhled a puk mu propadl mezi betony do branky - 0:2. Ostravané přidali a měli šance. Pokusy Kaluse a Hrušky sice zlikvidoval Mazanec, ale na pohotovou dorážku Chlána ze 30. minuty byl krátký.

Vítkovický celek vycítil šanci, třinecký gólman Mazanec si však poradil s dělovkou Plášila od modré čáry i pohotovou střelou Bernovského z levého kruhu. Úřadující šampion definitivně překlopil výsledek na svou stranu ve třetí části.

V jejím úvodu zůstal mezi kruhy volný Daňo, jenž si chytře poradil se Stezkou. A když v čase 48:47 sebral puk v mezikruží Roman a pohotově propálil domácího gólmana, bylo o výsledku bitvy tradičních soupeřů jasno.

Vítkovičtí prohráli 1:4 a na svém ledě v probíhající sezoně ztratili druhé ze tří utkání, zato Oceláři navázali na domácí výhru nad Mladou Boleslaví a zvítězili v šestém z posledních sedmi duelů.

Miloš Holaň (Vítkovice): „Sice jsme hráli dobře, ale nemáme ani bod. Do utkání jsme vstoupili aktivně, hráli jsme dobře. Pak jsme přečkali dvě oslabení a za hru v nich musím hráče pochválit, nedostali jsme v nich ani gól. Zamávala s námi ale branka sedmnáct vteřin před koncem třetiny. Ve druhé části jsme soupeře přestříleli, snížili jsme na 1:2 a tlačili jsme dál, ale další gól se nám nepodařilo vstřelit. Třinec nás pak potrestal. Herně kluci odvedli maximum, snad kromě gólů, které nám chybí. Strašně se na ně nadřeme.“

Václav Varaďa (Třinec): „Za výsledek a tři body do tabulky jsme hodně rádi, i když předvedený výkon nebyl z naší strany tak dobrý, jak bychom si v derby představovali. Někdy hrajeme moc hezky a body nejsou, jindy je to zase naopak. Při šňůře venkovních utkání, která nás čekají, je to pro nás pomoc. Tým si výhry určitě váží.“

Domácí: 29:07. Chlán

Hosté: 19:44. O. Kovařčík, 23:18. Kundrátek, 44:07. Daňo, 48:47. Miloš Roman

Domácí: Stezka (Dolejš) – Plášil, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – L. Krenželok (A), Marosz, Svačina – K. Afanasjev, J. Hruška (A), Fridrich – R. Bondra, Dej, M. Kalus – J. Krejsa, Chlán, Bernovský.

Hosté: Marek Mazanec (Šimboch) – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, Marinčin, Jaroměřský, M. Adámek – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, Miloš Roman, O. Kovařčík – O. Šedivý, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, R. Szturc, Kofroň – Dravecký (A).