SESTŘIHY: Boleslav - Olomouc 0:2, gól Krejčího do prázdné. Vary - Kometa 5:3

Autor: iSport.cz
0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Hokejisté Olomouce vyhráli v předehrávce 16. kola extraligy na ledě Mladé Boleslavi 2:0. David Krejčí nejprve ve třetí třetině neproměnil trestné střílení a za pár minut potvrdil výhru Hanáků trefou do prázdné branky. Prolomil tak šestizápasové čekání na gól. Karlovy Vary otočily zápas s Kometou Brno a nakonec vyhrály 5:3.

Mladá Boleslav - Olomouc 0:2

Duel týmů s nejmenším počtem inkasovaných branek v soutěži rozhodl ve 30. minutě v přesilové hře Jan Káňa. Druhý gól vstřelil při power play Mladé Boleslavi David Krejčí, který předtím neproměnil trestné střílení. Premiérové čisté konto udržel Jan Lukáš.

Domácí nastoupili opět bez elitního útočníka Šťastného, který bude v jejich sestavě chybět ještě několik týdnů. Naopak poprvé se představil finský obránce Lintuniemi a šanci dostal i nejproduktivnější hráč první ligy Tomáš Knotek ze Slavie.

V úvodní dvacetiminutovce se hned do tří velkých šancí dostal domácí Fořt. Ani jednou ale neuspěl. Nejprve se blýskl skvělým zákrokem brankář Lukáš, poté Fořt minul puk v přesilovce před odkrytou brankou a ve třetím případě branku Olomouce přestřelil.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Olomouc 0:2. Krejčí pečetil výhru Kohoutů

Ve druhé třetině se hrála dlouhá pasáž bez přerušení, na jejímž konci se zjevil před Krošeljem osamocený Navrátil, ale překonaného brankáře Boleslavi zastoupili ještě v brankovišti obránce Pláněk. Další šanci Káni už slovinský brankář domácích pokryl. Stejný útočník v polovině zápasu otevřel skóre, když využil jedinou dnešní přesilovku Hanáků. Boleslav mohla odpovědět také v přesilové hře, ale žádná z Kousalových střel svůj cíl nenašla.

Bruslaři se snažili rozbít olomoucký obranný val, ten ale držel pevně v základech i ve třetí třetině. Boleslav se tlačila do zakončení vehementně, čímž se otevírala okénka v obraně. Jedno takové musel uhasit dvě minuty před koncem faulem Ševc, hlavní olomoucká hvězda Krejčí ale v následném trestném střílení trefila jen horní tyč. Krejčího to ale mrzet nemuselo, sedmnáct vteřin před koncem si totiž při power play domácích připsal osmý gól v sezoně. Mladá Boleslav se tak podruhé za sebou střelecky neprosadila.

Hlasy trenérů:

Pavel Patera (Mladá Boleslav): „Samozřejmě, že bez gólu se nedá vyhrát. Ale klukům nemáme co vytknout. Celý zápas jsme se tlačili do brány, ale asi to bylo málo. Ve střeleckém prostoru nám dnes chybělo více klidu, protože pár šancí jsme měli. Ale bylo to o jednom gólu. Oni přesilovku využili, my ne, i když jsme ji nesehráli špatně.“

Jan Tomajko (Olomouc): „Pro nás to jsou výborné tři body. Boleslav je těžký soupeř, který výborně bruslí. Byl to těžký zápas, což jsme čekali. Rozhodla naše využitá přesilovka. Boleslav měla své šance, ale Honza Lukáš podal skvělý výkon a díky tomu si vezeme tři body.“

Domácí:

Hosté: 29:26. J. Káňa, 59:43. David Krejčí

Domácí: Krošelj (J. Růžička) – Pavel Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Šidlík, Lintuniemi – J. Dufek, Fořt, Claireaux – Kelemen, Adam Raška I, Kotala – T. Knotek, O. Najman, P. Kousal – Lunter, Bičevskis, J. Stránský (A).

Hosté: Lukáš (J. Sedláček) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Rašner – J. Káňa, David Krejčí (A), Kucsera – Ostřížek, J. Knotek (A), Klimek – Burian, Nahodil, Kunc – Olesz, Strapáč, Navrátil.

Pešina, Pilný – Gerát, Klouček

2421 diváků

Karlovy Vary - Kometa 5:3

Kometa, které chyběl v sestavě nejproduktivnější hráč týmu Peter Mueller, neuspěla po sérii tří výher. Energie rozhodla o vítězství ve druhé třetině, ve které se třikrát prosadila.

V úvodu byli aktivnější domácí. Již v první minutě nebezpečně střílel Flek, o chvíli později minul hostující branku Průžek. Na druhé straně si zajímavé střelecké příležitosti vypracovali Mallet s Haščákem. Účet zápasu otevřel v 9. minutě Kollár, který se po vyhraném buly zmocnil puku a překonal bezmocného Novotného.

Západočeši vyrovnali ve 12. minutě, kdy se po přečíslení dva na jednoho prosadil Koblasa. Energie se však z vyrovnaného stavu neradovala dlouho, o dvě minuty později neudržel Novotný střelu Malleta a pro Rákose již nebyl problém puk zasunout za brankovou čáru.

SESTŘIH: Karlovy Vary - Kometa 5:3. Energie si obratem ve druhé třetině vysloužila tři body.

Ve 22. minutě uplynulo pouhých sedm sekund z první přesilovky Západočechů, když nikým neatakovaný Kracík nechytatelnou střelou vyrovnal a připsal si první gól v sezoně. Povzbuzená Energie se dále tlačila do útoku a díky zvýšené aktivitě ji ve 24. minutě posunul do vedení Osmík, který také skóroval poprvé v extraligovém ročníku.

Atraktivní útočný hokej pokračoval i po zbytek druhé části. Třetí branku Brna měl na hokejce Holík, po jeho střele ale jen zazvonila tyč karlovarské branky. Desetiminutovku hrůzy pro Kometu tak naopak zakončil v další přesilovce kapitán Vondráček.

V závěrečné třetině Karlovy Vary dlouho pozorně bránily, hostům se ale při power play podařilo v 59. minutě zásluhou Holíka snížit. Brněnský útočník, který měl doposud na svém kontě 11 asistencí, si také připsal první gól v sezoně. Vyrovnat ale Kometa nedokázala, při pokračující power play se o pátý gól domácích postaral Kohout.

Tomáš Mariška (Karlovy Vary): „Začali jsme dobře, měli jsme dobrý pohyb, vytvářeli jsme si určité příležitosti, ale když se nám srazili dva hráči po buly, tak jsme dostali nešťastnou branku. Jsem rád, že nás to nepoložilo, že jsme pracovali dál a byli jsme odměněni srovnáním na 1:1. Potom zase přišla drobná chyba, soupeř nám opět odskočil a v tom to bylo pro nás dnes extrémně těžké. Museli jsme dotahovat. Ve druhé třetině jsme předvedli ofenzivní zodpovědnost, která byla následně odměněna brankami a třemi body. Je to dnes velké vítězství týmového výkonu a zodpovědné práce. Všichni hráči dnes pomohli Filipovi (Novotnému) v brance a ten zase, když jsme potřebovali, nás podržel. Jsem rád, že jsme takový výkon podali před domácími fanoušky a věřím, že se od něj odrazíme a budeme v této týmové práci pokračovat dále.“

Jiří Kalous (Brno): „Utkání se mi nehodnotí dobře, protože si myslím, že jsme ho měli dobře rozehrané. Nicméně pro mě nepochopitelnými chybami jsme ho ztratili.“

Domácí: 11:27. Koblasa, 21:07. Kracík, 23:53. Osmík, 31:51. Vondráček, 59:57. Kohout

Hosté: 08:35. Kollár, 13:21. Mallet, 58:53. P. Holík

Domácí: F. Novotný (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, Pulpán (A), Parkkonen – T. Rachůnek (A), Hladonik, Flek – Průžek, Kracík, O. Beránek – Koblasa, Jiří Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).

Hosté: Tomek (Klimeš) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, Roth, Gulaši (A), D. Mikyska, Mlčák – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – M. Haščák, T. Šoustal, R. Pavlík – Mallet, Rákos, Vincour – Kollár, Kusko, Magee.