SESTŘIH: Liberec - Kometa 2:4. Tygři padli ke dnu, Zbořil se trefil při debutu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Povzbuzující výhra v důležitém zápase. Hokejisté Komety Brno v dohrávce 28. kola Tipsport extraligy porazili venku Liberec rozdílem 4:2 a odlepili se ze 13. místa tabulky. Na nelichotivou pozici byli středečním soupeřem odsunuti právě Bílí Tygři, kteří sice otevřeli skóre utkání, ale ztratili ho už během druhé třetiny. V dresu hostů se blýskl dvougólový střelec Daniel Rákos a také útočník Adam Zbořil, který po výměně ze Zlína hned skóroval a to při premiérovém zápase v dresu mateřského klubu.

Domácím se přitom úvod utkání vydařil. Již ve druhé minutě dostali výhodu přesilové hry, kterou se štěstím využil Vlach. Útočník Liberce si připsal desátý gól v sezoně. Vzápětí měli Severočeši k dispozici hned dvě přesilovky pět na tři, brankáře Sedláčka však podruhé překonat nedokázali.

Následně si přesilovku zahrála také Kometa a vyrovnání měl na hokejce Mueller, Kváča ho ale v obrovské šanci vychytal. Na opačné straně měl poté dobrou příležitost Rosandič, z mezikruží ale mířil těsně vedle.

Úvod druhého dějství patřil Brnu a ve 23. minutě dokázalo vyrovnat. Mueller zachytil odražený kotouč a krásně našel volného Zaťoviče, který střílel do zcela odkryté branky. Severočeši si mohli vedení vzít rychle zpět, Šírův pokus ale zlikvidoval Sedláček. Na druhé straně pálil z ideální pozice Krištof, Kváča jeho střelu vyrazil betonem.

V polovině utkání našlápnul v obranném pásmu Zbořil, prokličkoval se až před Kváču a elegantním zakončením mezi jeho betony poslal Kometu do vedení. Liberečtí mohli srovnat v přesilové hře, střela uzdraveného Birnera ale skončila pouze na Sedláčkově výstroji.

Také na začátku třetí třetiny hráli domácí v početní výhodě a blízko gólu byl Gríger, Sedláček však odolal. Ve 44. minutě se navíc Klepišova rozehrávka odrazila od mantinelu nešťastně přímo k Rákosovi a brněnský útočník přiblížil svůj tým k vítězství.

Bílé Tygry mohl vrátit na dostřel Gríger, únik ale nezakončil přesně. S další ostrou ranou Ordoše si poradil dobře chytající Sedláček. Necelé tři minuty před třetí sirénou se domácí dočkali snížení, šikovnou tečí Kolmannovy střely se prosadil Ivan.

Hosté ale přispěchali s bleskovou odpovědí a na konečných 4:2 pro hosty upravil svou druhou trefou v utkání Rákos.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta (Liberec): „Začátek se nám i přes vstřelený gól v přesilovce příliš nepodařil. Poté jsme měli dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, sehráli jsme ji ale velmi špatně. Jsem hodně zklamaný z našeho výkonu v prvních dvou třetinách. Soupeř chtěl více uspět a byl bojovnější.“

Jiří Kalous (Kometa): „Bylo to vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Hodně nás podržel Kuba Sedláček v bráně. Klíčovým momentem bylo ubráněné dlouhé oslabení ve třech v první třetině. To nám dalo šanci uspět a jsem rád, že jsme tentokrát dokázali proměnit naše šance. Při vyrovnanosti tabulky jsou pro nás tři body z Liberce velmi cenné.“

SESTŘIH: Liberec - Kometa Brno 2:4. Rákos dvěma góly sestřelil Tygry, trefil se i Zbořil

Brněnský útočník Daniel Rákos oslavuje druhý gól v utkání s Libercem

Domácí: 03:20. J. Vlach, 57:06. M. Ivan

Hosté: 22:03. Zaťovič, 29:06. A. Zbořil, 43:30. Rákos, 57:46. Rákos

Domácí: Kváča (J. Pavelka) – Kolmann, M. Rosandić, Štibingr, M. Ivan, J. Šedivý, Derner – Gríger, Filippi (A), Birner (A) – Ordoš, Klepiš, A. Najman – J. Vlach, P. Jelínek (C), M. Zachar – Klapka, J. Šír, Faško-Rudáš.

Hosté: J. Sedláček (Tomek) – R. Holland, Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, Fajmon, Gulaši (A), Sedláček – Zaťovič (C), Krištof, P. Mueller (A) – Meluzín, A. Zbořil, L. Horký – Vincour, Ostřížek, Rákos – T. Šoustal, Malý, R. Pavlík.