SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 4:3 sn. Drama v nájezdech, domácí jsou třetí

Autor: iSport.cz
0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Hokejisté Pardubic získali v předehrávce 31. kola extraligy dva body, když v nájezdech zdolali Plzeň 4:3. Už v jedenáctém vzájemném duelu za sebou tak vyhrál domácí tým, přestože Západočeši vedli 2:0 a potom ještě 3:2. Dynamo bodový zisk zachránilo v poslední minutě třetí třetiny, kdy vyrovnal Jakub Nakládal.

Pardubičtí zahájili utkání aktivně a už ve třetí minutě po velkém závaru minul branku Cienciala. Brankář Svoboda si poradil i se střelou Hecla, na druhé straně pardubický gólman Frodl zasáhl proti Dzierkalsovi. První přesilovku si v polovině první třetiny zahráli hosté, když Dynamo hrálo v šesti, ale neskórovali. To samé zopakovali v početní výhodě o chvíli později i Pardubičtí.

Velká šance domácích následovala v 17. minutě, kdy v brejku Rohlík nepřekonal Svobodu a následně minul odkrytou branku Pochobradský. V závěrečné minutě první třetiny byl vyloučen Poulíček a domácí šli po protestech své střídačky dokonce do tří. Dvojnásobnou přesilovku hosté využili po 16 sekundách, když se trefil Schleiss.

Zbytek oslabení Pardubičtí ubránili a potom si i oni zahráli přesilovku, jenže Říčka z úhlu mířil jen do brankové konstrukce. I hosté pak měli větší počet hráčů na ledě, což Pardubicím nabídlo 15 sekund početní výhody v pěti proti třem.Jenže z brejků hrozila Plzeň. Ještě v oslabení ujel Suchý, ale Frodla nepřekonal.

Pardubický brankář Dominik Frodl během zápasu proti Plzni

Ve 32. minutě už uspěl Bulíř, když nadvakrát nasměroval puk do pardubické branky. Dynamo snížilo ve 36. minutě, kdy po sérii střel z dorážky skóroval Poulíček. Vyrovnat pak mohl ještě Paulovič, ale Svoboda puk našel ve své lapačce.

Pardubičtí se dál snažili o vyrovnání ve třetí třetině. Košťálek ještě branku minul. V 53. minutě už Musil našel před plzeňským gólmanem Camaru, jenž vyrovnal. Plzeň si však vedení vzala rychle zpět: Dufek předal puk Kaňákovi, který nečekaně vystřelil od mantinelu a zamířil přesně. Pardubice si pak vytvořily obrovský tlak, ale puk zblízka za brankovou čáru nedotlačily. Až 43 sekund před sirénou vyrovnal tvrdou střelou obránce Nakládal.

V prodloužení nejprve zasahoval pardubický Frodl, na druhé straně trefil Mikuš tyčku plzeňské branky. O vítězi však nakonec rozhodovaly až nájezdy. Na pardubické straně proměnili Hecl, Poulíček a Cienciala, za hosty pouze Bulíř. Třetí Pardubice tak před sebe čtvrtou Plzeň nepustily.

Domácí: 35:39. Poulíček, 52:05. Camara, 59:18. Nakládal, . Poulíček

Hosté: 19:38. Schleiss, 31:41. Bulíř, 54:21. L. Kaňák

Domácí: Frodl (Klouček) – Nakládal (C), J. Mikuš, Košťálek, O. Vála, Hrádek, J. Kolář (A) – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Camara, A. Musil, R. Kousal – Hecl, Cienciala, Říčka – O. Rohlík, Anděl, Pochobradský – Kusý.

Hosté: Miroslav Svoboda (Pavlát) – Čerešňák (C), Graňák, L. Kaňák, Jiříček, Kvasnička, Kremláček, Budík – Dzierkals, Mertl (A), J. Dufek – F. Suchý, Bulíř, Schleiss (A) – Blomstrand, G. Thorell, M. Lang – F. Přikryl, Adamec, Malát.

Hodek, Jeřábek – Gerát, Axman

Enteria arena, Pardubice

1000 diváků

Klíčové momenty utkání

Pardubice - Plzeň: Rozdílový nájezd vstřelil Poulíček, 4:3

Pardubice - Plzeň: Obrovský tlak nakonec skončil vyrovnávací brankou Nakládala, 3:3

Pardubice - Plzeň: Kaňákova lehká střela zapadla za překvapeného Frodla, 2:3

Pardubice - Plzeň: Svoboda vychytal Pauloviče

Pardubice - Plzeň: Bulíř dokázal procpat puk za záda Frodla, 0:2
Pardubice - Plzeň: Suchý nedokázal dotáhnout svou kličku do zdárného konce

Pardubice - Plzeň: V přesilovce pět na tři se prosadil Schleiss, 0:1

Pardubice - Plzeň: Pochobradský netrefil odkrytou klec