SESTŘIHY: Řepík hattrickem dotáhl Spartu k obratu. Třinec zabral v derby

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Parádní obrat v podání pražského obra. Hokejisté Sparty porazili v dohrávce 33. kola Tipsport extraligy Karlovy Vary 6:3 a druhým Vítkovicím se přiblížili na rozdíl pěti bodů. Pražané přitom do poloviny duelu prohrávali s Energií 1:3. Na velkolepém otočení měl velký podíl kapitán Michal Řepík, který zkompletoval hattrick. Třinečtí Oceláři zvítězili 2:1 v derby ve Vítkovicích a ukončili sérii pěti porážek v řadě.

Růžička zářil při ukončení série proher

Domácí měli lepší nástup do zápasu, ale dvě zajímavé možnosti Fridricha v rozpětí 20 sekund eliminoval gólman Mazanec. Naopak hosté hned z první přesilovky otevřeli skóre. Krenželokův faul rychle potrestal Nestrašil, jenž dostal na kruhu spoustu volného prostoru a po křížné Růžičkově přihrávce prostřelil Klimeše.

Diváky vzápětí zvedla ze sedadel rvačka Kaluse s Voženílkem a pak i série tří vítkovických přesilovek, ve které si však domácí vyložené příležitosti nevypracovali.

Zkraje druhé části také hosté selhali při dlouhé hře v pěti proti třem, a to i proto, že Marcinkovu ránu bravurně chytil Klimeš. Ale sekundu po vypršení obou trestů Nestrašil napříč pásmem nahrál Růžičkovi a ten z voleje podruhé rozvlnil vítkovickou síť. Byl to jeho dvacátý gól v sezoně.

Vítkovičtí své naděje v další přesilovce přece jen oživili, když v 36. minutě Raskob bombou překonal Mazance a snížil.

Brzy po startu třetí části mohl Lakatoš srovnat, ale Mazanec jeho střelu po ledě za záda nepustil. Ještě blíže byly Vítkovice vyrovnání v 56. minutě, Raskob však rozezvučel jen tyč. Už 137 sekund před koncem se tak domácí rozhodli pro power play, jenže bez úspěchu. Třinec tak i podruhé v sezoně v Ostravě těsně zvítězil.

Ohlasy trenérů

Miloš Holaň (Vítkovice): „Vynikající zápas s parametry play off. Dřeli jsme do poslední minuty. Třinec skoro nevyjel ze svého pásma v třetí třetině. Hráli jsme agresivně, dobře... Ale rozhodly góly, my jsme dali jen jeden. Měli jsme spoustu přesilovek, abychom aspoň vyrovnali. Nemám pocit, že bych mohl dnes hráčům něco vytknout. Třinec dnes pro úspěch udělal všechno, měl spoustu zblokovaných střel.“

Zdeněk Moták (Třinec): „Takové vítězství jsme potřebovali - udřené, ubojované. Projevila se obrovská síla domácích v útočné fázi. V třetí třetině nás sevřeli, ale výborně nám zachytal Mazanec. Poděkování míří do šatny všem hráčům. Je to první krok k nějakému návratu k dobrým a kvalitním výsledkům. Myslím, že se dnes ukázal i kvalitní charakter všech hráčů.“

SESTŘIH: Vítkovice - Třinec 1:2. Oceláři po pěti prohrách zabrali, zářil Růžička s Nestrašilem

Domácí: 35:16. Raskob

Hosté: 05:35. Nestrašil, 23:09. M. Růžička

Domácí: Klimeš (Stezka) – Mikuš, Raskob, Koch, Grman, Gewiese, L. Kovář, Prčík – Bukarts, Lindberg, Mueller (A) – Fridrich, Chlán, Lakatoš (A) – Kotala, Krieger, Kalus – L. Krenželok (C), Dej, Lednický.

Hosté: Mazanec (Kacetl) – M. Doudera, Marinčin, Zahradníček, J. Jeřábek, Čukste, Roth – Voženílek, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, M. Roman, Hrehorčák – Hrňa, Dravecký (A), Kurovský – Buček.

Hejduk, Ondráček – Ondráček, Špůr

Ostravar aréna

8 459 diváků

Nešťastná premiéra Warga, pak řádil Řepík

Sparta nastoupila i s čerstvou posilou Stefanem Wargem. Švédský obránce byl po 130 sekundách na ledě u prvního inkasovaného gólu. Jiskra po objetí branky z otočky našel před Kovářem Kohouta, který otevřel skóre. Odpovědět mohl po přihrávce Konečného v přečíslení Kaše, ale minul.

V 7. minutě se již Pražané v přesilové hře při Beránkově vyloučení radovali. Po Sobotkově střele ještě pomohla Lukešovi levá tyč, ale Řepík po Kousalově nabídce už zamířil přesně.

Energie měla příležitosti na to, aby se vrátila do vedení. Ve 13. minutě se ocitl sám před Kovářem Kofroň, ale neprostřelil jej. Při Safinově trestu pomohla Spartě při Bartejsově střele z pozice mezi kruhy horní tyč.

V úvodu druhé části mohl strhnout náskok na stranu Sparty Kousal. Lukeš si poradil i s Jandusouvou střelou. Ve 25. minutě se po Stříteského bekhendové střele prosadil z dorážky Hladonik a vrátil hostům vedení. Stříteský si díky asistenci připsal jubilejní 200. bod v extralize.

Možnost na vyrovnání neproměnil David Vitouch a v polovině utkání už to bylo 3:1 pro hosty. Faulovaný Redlich přenechal puk zadovkou na Kohouta, který zamířil do odkryté branky a dal svůj druhý gól v utkání. Akce začala Wargovou chybou na útočné modré čáře a švédský bek se při ní navíc zranil a odstoupil ze hry.

Domácí se tlačili za snížením a dočkali se 83 sekund před druhou pauzou: Kempný vypálil zpoza pravého kruhu a puk doklepl za Lukeše Tomášek.

Karlovarští byli i nadále nebezpeční, ale Sparta odolala a ve 45. minutě se dočkala vyrovnání. David Vitouch uspěl v souboji s Rulíkem, přihrál před branku a od Buchteleho brusle se puk odrazil za Lukeše.

Za 98 sekund už domácí vedli a karlovarského gólmana překonal z otočky Řepík. V 52. minutě při Grígerově vyloučení nabil Kempný na levý kruh Řepíkovi, který dovršil svůj druhý hattrick v extralize. Při Safinově vyloučení v závěru sáhla Energie k power play a do prázdné branky pečetil výsledek obránce Němeček.

Miloslav Hořava (Sparta): „Je to pro nás velice cenné vítězství. Nehráli jsme v tom zápase dobře. Oceňujeme, že jsme to otočili a získali tři body. Toho si strašně vážíme. Lámalo se to gólem na 3:3. Tam jsme začali hrát líp, chodit víc do brány a dali jsme i góly.“

Vojtěch Šik (Karlovy Vary): „Dvě třetiny utkání jsme neodehráli vůbec špatně. Bohužel ve třetině třetině Sparta svůj velký tlak přetavila v rychlé tři góly a vzala si to na svou stranu. Chci poděkovat i divákům, kteří zase přijeli v hojném počtu a podporovali nás celý zápas.“

SESTŘIH: Sparta Praha - Karlovy Vary 6:3. Parádní obrat Pražanů ve třetí třetině řídil Řepík (3+0)

Domácí: 06:44. Řepík, 38:37. Tomášek, 45:18. Buchtele, 46:56. Řepík, 51:07. Řepík, 58:23. Němeček

Hosté: 02:10. Kohout, 25:40. Hladonik, 30:08. Kohout

Domácí: J. Kovář (Kořenář) – Němeček, Jandus, Kempný, Mikliš, Moravčík, Warg, Polášek (A) – Tomášek, Horák, P. Kousal – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Řepík (C), Sobotka (A), M. Forman – Kaše, G. Thorell, Konečný.

Hosté: Lukeš (Dybal) – Huttula, Mikyska, Stříteský, Bartejs, Dlapa, Havlín, Rulík – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Koffer – Juusola, Hladonik, Kofroň – Redlich, Jiskra, Kohout.