SESTŘIH: Budějovice - Hradec 2:3. Rozhodly dva kuriózní góly

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Českých Budějovic v předehrávce 44. kola extraligy podlehli na domácím ledě 2:3 Hradci Králové. O výhře Východočechů rozhodl kuriózní gól ve třetí třetině, když si Dominik Hrachovina nepohlídal na přední tyči podivný odraz od mantinelu. I u druhé trefy brankář Motoru chyboval, lapačkou si nešťastně doťukl puk do sítě. Mountfield se po čtvrtém plném bodovém zisku za sebou posunul v tabulce na páté místo, Motor je i nadále předposlední. Podívejte se na SESTŘIH.

Mírně aktivnější byli v úvodu Jihočeši. Šenkeřík ani Toman ale nedokázali Kiviaha v hradecké brance překonat. Bez efektu zůstala i první přesilovka Motoru, při níž Eberle pykal za faul na Štencela. Po chybě hostů v 9. minutě mohl otevřít skóre Doležal, ale jeho bekhendový pokus zlikvidoval finský gólman.

Poprvé do kabin šly oba týmy již ve 14. minutě, kdy rozhodčí předčasně ukončili třetinu kvůli poškozené ledové ploše. Hned po návratu byl vyloučen Štencel a hosté první početní výhodu využili. Hrachovinu prostřelil obránce McCormack. Vyrovnání měl na holi Hanzl, jeho ránu z levého kruhu pokryl Kiviaho.

Druhá část pokračovala bez úpravy ledu a domácí rychle vyrovnali. V početní výhodě se prosadil tvrdou a přesnou střelou obránce Vráblík. Kiviaho poté zastavil ránu Gulaše z pravého kruhu a poradil si i s bekhendovým pokusem Rašky u levé tyčky.

Na protější straně Šenkeřík obětavým pádem zmařil soupeřovo přečíslení dva na jednoho. Vedení hostům vrátil Chalupa, jenž dovezl kotouč k brankovišti soupeře a skóroval za pomoci odrazu od chráničů Hrachoviny i nešťastného zákroku českobudějovického brankáře,

I podruhé ale dokázali Jihočeši srovnat, o což se v přesilovce postaral 34 sekund po začátku třetí třetiny kapitán Gulaš. Poté ale Motor zaplatil za nepozornost Hrachoviny, za jehož záda prošlo zblokované nahození Štohanzla z rohu hřiště.

Vyrovnat mohl opět Gulaš, ale Kiviaho si s jeho dalším pokusem poradil. Neujala se ani Percyho střela po vyhraném vhazování v 50. minutě. Hosté se soustředili na udržení výsledku, což se jim dařilo i po šanci Šenkeříka, který z mezikruží mířil příliš vysoko. Uklidnit Mountfield mohl z brejku Jergl, Hrachovina ale tentokrát tým podržel. Při závěrečné power opět došlo na souboj Gulaše s Kiviahem a opět v něm uspěl brankář.

Hlasy trenérů:

David Čermák (České Budějovice): „Myslím si, že jsme dnes měli více ze hry, ale bohužel na dva (vstřelené) góly doma se nevyhrává. Dostali jsme dva nešťastné góly, což rozhodlo. Hradec je silný v obraně a do tolika šancí nás hosté nepouštěli. I tak si ale myslím, že jsme měli využít více šancí. Potřebovali jsme body, s výsledkem nejsme spokojeni.“

Petr Svoboda (Hradec Králové): „V utkání nám chyběl pohyb, nebylo to ono. Předvedená hra se nám moc nelíbila. Samozřejmě jsme ale rádi, že jsme našli cestu k vítězství. Konec byl hodně hektický, Budějovice měly šance a měli jsme štěstí, že gólman vše pochytal. Jsme rádi, že jsme tady po dlouhé době urvali tři body. Klíčem k úspěchu bylo, že jsme se pokaždé dostali do vedení.“

Domácí: 24:25. Vráblík, 40:34. Gulaš

Hosté: 14:46. McCormack, 37:22. Chalupa, 44:27. Štohanzl

Domácí: Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Kachyňa, Hovorka – Čachotský, Pech (A), Gulaš (C) – Vondrka, Hanzl, Valský – Dzierkals, M. Toman, Doležal – Strnad, Raška I, V. Tomeček.

Hosté: Kiviaho (Soukup) – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík, Marcel – Eberle, Cingel, Lev – R. Pavlík, Lalancette, Werek – Perret, Kev. Klíma, Jergl – Chalupa, Štohanzl, K. Lang.