Znojmo - K. Vary 1:0 v prodl. | iSport.cz
7. ledna 2007 • 00:00

Znojmo - K. Vary 1:0 v prodl.

HC Znojemští Orli
MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík MOMENTY VÍKENDU: Klusáček začal výhrou, Drobného návrat do ligy a jubilant Krmenčík
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1

Hokejisté Znojma zvítězili v utkání 39. kola extraligy nad Karlovými Vary 1:0 v prodloužení.

Hokejisté Znojma zvítězili v utkání 39. kola extraligy nad Karlovými Vary 1:0 v prodloužení. Výsledek: Znojemští Orli - Energie Karlovy Vary 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) Branka a nahrávka: 65. Selingr (Tvrdík). Rozhodčí: Jebavý - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 2749. Sestavy: Znojmo: Trvaj - Kotaška, Jareš, Bičánek, Němeček, Mojžíš, Chvátal - V. Říha, Dopita, M. Růžička - Selingr, Haman, Tvrdík - Beroun, J. Svoboda, Vaškovič - Nedorost, Škoda, Kucharczyk. Trenéři: Hořava a Votruba. Karlovy Vary: Sáblík - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Pech, Skladaný - Zucker, Chrenko, Milan Procházka - Tvrdek, Bauer, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.

Uzdravený Selingr zajistil Znojmu vítězství Až branka uzdraveného útočníka Pavla Selingra v páté minutě prodloužení zajistila hokejistům Znojma vítězství nad Karlovými Vary 1:0. V normální hrací době skončilo utkání bez branek. Oboustranně opatrný hokej poznamenal úroveň úvodní třetiny. Znojmo spoléhalo na pečlivou defenzivní hru s níž měl soupeř značné potíže. Ojedinělé střelecké pokusy karlovarských útočníků stačil pochytat brankář Trvaj. Orli brankáře Sáblíka příliš neohrožovali. Ve druhé třetině Karlovy Vary přidaly na důrazu, získaly postupně převahu, k níž jí dopomohly i čtyři přesilovky. I když se hosté dostávali často do šancí, jejich pokusy stačil likvidovat pozorný Trvaj. Znojemský brankář se blýskl hlavně při šancích Mudrocha a Košťála, stačil ale krýt i další střely a hlavně jeho zásluhou si držel domácí tým čisté konto. Pod tlakem hrající Znojmo spoléhalo hlavně na rychlé protiútoky, kterým ale chyběla přesnost. K náporu v závěrečné třetině se nemohli Orli dlouho nadechnout, neboť plné čtyři minuty hráli v oslabení. Přesilovky ale patřily v průběhu celého zápasu k nejslabšímu článku výkonu karlovarských hokejistů, kteří si nedokázali vypracovat kloudnou šanci a dobře bránící domácí tým se stačil ubránit. Do tlaku se dostalo Znojmo jen na chvíli po vyloučení Procházky, jenž v souboji u hrazení zranil domácího obránce Mojžíše, který utkání nedohrál. Znojmo sice mělo ještě několik záblesků brankových příležitostí, Sáblík byl ale po střelách Dopity i Růžičky pozorný. V prodloužení rozhodla o výsledku až závěrečná minuta. Haman vyhrál vhazování v útočné třetině Karlových Varů, ke kotouči se dostal Tvrdík, jenž přesnou přihrávkou našel zcela volného Selingra. Brankář Sáblík se snažil pádem na led vyrazit kotouč, Selingr si ale chytře počkal a chladnokrevně zakončil akci přehozením bezmocného brankáře soupeře. Jan Votruba (Znojmo): "V první třetině jsme bohužel z některých šancí netrefili ani branku. Od druhé třetiny nás dostal soupeř pod obrovský tlak. Také proto, že Karlovy Vary mají velice dobře propracovanou obranu. Soupeř měl nebezpečné protiútoky a nám nezbývalo než faulovat. Při hře v oslabení nám docházely síly, protože máme úzký kádr. Přesto se nám podařilo udržet bezbrankovou remízu. V prodloužení jsme velice dobře sehráli akci po vhazování, po níž jsme vstřelili rozhodující branku." Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Ve vzájemných zápasech se Znojmem padá málo branek. Navzdory porážce jsem s naším výkonem spokojen. Pouze v koncovce se nám nedařilo. Na obou stranách bylo šancí dostatek, ale oba celky měly vynikající brankáře. Kdyby se body mohly dělit na poloviny, tak by byla remíza asi spravedlivější. Už jsme si v hlavě srovnávali sestavu na nájezdy, když jsme inkasovali branku."