24. května 2007 • 00:00

Sobotka míří do Bostonu

Autor:PRAHA - Na konci uplynulé sezony doléčil v lednu operované rameno a vrhl se do letní přípravy. Útočník Vladimír Sobotka (na snímku) se však už nechystá na další extraligový ročník v dresu Slavie, ale na zámořskou misi. Stále ještě devatenáctiletý talent se dohodl na nováčkovské smlouvě s Bostonem. Tým NHL Sobotku draftoval před dvěma lety a do svých řad ho lákal už loni. Tehdy se rozhodl odchod ještě odložit, teď už nebylo na co čekat. "Tehdy jsem se na to ještě necítil, teď to chci zkusit," připomíná. "Takhle jsem se dohodl i s trenérem Růžičkou, že po sezoně odejdu." Na tříletém kontraktu se už vyjímá Sobotkův podpis, zbývá jen formální registrace smlouvy. "Chvíli jsme se prostřednictvím agenta s klubem dohadovali na některých bodech," přibližuje. Účastník dvou posledních mistrovství světa "dvacítek" si dobře uvědomuje, že prorazit do nejprestižnější soutěže světa nebude snadné. "Vím, že to bude hodně těžké, konkurence bude obrovská," říká. "Ale budu bojovat."

Témata: 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze