26. května 2007 • 00:00

Vsetín: Dluhy jsou větší

Autor:
Hokejisté Vsetína před svými diváky
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Královec odpískal penaltu správně, chyby byly v Olomouci ZLATÁ PÍŠŤALKA: Královec odpískal penaltu správně, chyby byly v Olomouci
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do jaké výše narostly dluhy Vsetína? Určitě jsou větší než šest a půl milionu korun, jak uvádí vedení klubu.Do jaké výše narostly dluhy Vsetína? Určitě jsou větší než šest a půl milionu korun, jak uvádí vedení klubu. Připouští to také starostka Květoslava Othová. "Existují zřejmě i jiné závazky než ty směrem k hráčům." Mluví se dokonce o částce převyšující 40 milionů korun. Do konce května se má šestinásobný mistr s problémy vypořádat. Jinak se může stát, že v příštím ročníku extraligu hrát nebude. Podle informací Sportu dosahují doložené vsetínské dluhy vůči rozličným subjektům výše 47 milionů korun! "Těžko říct, zda je tohle číslo to pravé," krčí rameny Othová, nástupkyně Jiřího Čunka v čele radnice. "Bavili jsme se o dluzích vůči hokejovým subjektům. Ty další věci se rovněž snažíme řešit. Rozhodně nebudou mít vliv na naši účast v extralize," tvrdí Štefl. Město, které je majoritním vlastníkem Vsetínské hokejové a. s., před rokem půjčilo na provoz extraligového týmu sedmnáct milionů korun. Klub zatím zaplatil první milionovou splátku. Othová hodlá dohlédnout na to, jak se s obecním majetkem nakládá. "Samozřejmě nám to není jedno," potvrzuje. "Nejsou jen závazky vůči hráčům. Do konce května má být doložen kompletní seznam dluhů. Zatím máme čísla pouze od pana Štefla," přiznává. Při hledání nových finančních zdrojů se funkcionáři obrátili na Petra Husičku, bývalého bosse vsetínského hokeje, jenž skončil ve Zlíně ve funkci generálního manažera. "I tohle vyvracím," prohlásil Štefl. Husička však informaci potvrdil a svůj návrat do klubu nevyloučil. Ke svým penězům z někdejšího vsetínského angažmá se hlásí další a další hokejisté, naposledy Radek Bělohlav, Pavel Patera či Tomáš Demel. "Věřím, že bude vše v pořádku a Vsetín zůstane v extralize. Přeju si to," prohlašuje valašský patriot Tomáš Demel, jenž se však po letech s Lapačem rozloučil a odešel za větší jistotou do Znojma. Starostka ekonomické trable klubu dobře vnímá. Zároveň ji ale zaráží, že nejsou pod podobným drobnohledem veřejnosti i jiné extraligové celky. Vsetínské zastupitelstvo pracuje po volbách v novém složení a je otázkou, zda bude hokej finančně podporovat v tak vydatné míře jako za "panování" starosty Čunka. Minoritním akcionářem zůstává Roman Čechmánek, jenž si svůj čtyřprocentní podíl údajně pořídil před pár lety za 294 tisíc korun. S klubem od minulého roku spolupracuje společnost Perinvest podnikatele Tomáše Petery, výrazné zlepšení ekonomické situace však dosud nepřinesla.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata: Klasická verze
Mobilní verze