9. ledna 2007 • 00:00

Plzeň porazila v prodloužení Slavii

Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Hokejisté Plzně se dočkali po čtyřzápasovém půstu na hřištích soupeřů zisku a v dnešním utkání 40. kola extraligy vyhráli na ledě pražské Slavie 4:3 v prodloužení.

Hokejisté Plzně se dočkali po čtyřzápasovém půstu na hřištích soupeřů zisku a v dnešním utkání 40. kola extraligy vyhráli na ledě pražské Slavie 4:3 v prodloužení. Dvanáct sekund před koncem nastavení duel rozhodl obránce Václav Benák. Předposlední Lasselsberger se tak drží na pět bodů od desáté pozice zajišťující postup pro play off. Slavia nastoupila bez zraněného útočníka Sobotky a v sestavě se objevily opět hráči zapůjčení z první ligy - z Havlíčkova Brodu obránce Vašíček s útočníkem Kubešem a z Chomutova forvard Malát. Hostů chyběl jejich nejproduktivnější bek Cartelli, naopak naskočil už zadák Nedoma. Diváci v Sazka Areně čekali na první šanci dlouho. Až v šesté minutě po brejku vystřelil bekhendem plzeňský Divíšek, ale Svoboda jeho pokus bez potíží kryl. Na druhé straně pálil Hlaváčka do Málkova betonu. V sedmé minutě už se radoval Lasselsberger, když Šindel zpoza branky šikovně uvolnil na levé straně Fabuše a slovenský útočník bez potíží otevřel skóre. Potom putoval na trestnou lavici domácí Doležal, ale hostům se početní výhoda nepodařila. Naopak z brejku zahrozili Tomica s Beránkem a Málka protáhla ještě Kolaříkova střela od modré čáry. Devět sekund po skončení přesilovky ale Plzeň zvýšila. Matějovský ještě zakončil blafák do ležícího Svobody, ale puk se dostal k Divíškovi a exslávista jednoduše dorážel do odkryté branky. Slávistický kouč Růžička reagoval oddechovým časem a do branky poslal místo Svobody Hronka. Slávistická dvojka musela ještě v úvodní části řešit Vampolovu dorážku a Čakajíkův pokus z mezikruží. Úvod druhého dějství vyšel Slavii a pomohla jí šťastná branka po 46 vteřinách. Kolařík nahodil puk z levé strany z téměř nulového úhlu na Málka, který vyrazil lapačkou kotouč do vzduchu a padající puk tečoval do branky Vondrka. Za 123 vteřin bylo vyrovnáno, když plzeňským gólmanem vyraženou Ratajovu střelu dorazil důrazný Sup. Oddechový čas si tak vybral i kouč Západočechů Kučera. Další desetiminutová pasáž hry šance nepřinesla a to i přesto, že Slavie hrála dvakrát v početní převaze. Až na konci té druhé nebezpečně tečoval puk před plzeňskou brankou Sup. V 34. minutě opět získali vedení hosté, když se Ludvík prosadil přes obránce Graňáka a donutil prvně kapitulovat i Hronka. Potom sice hosté v početní převaze dostali opět puk do slávistické branky, ale bylo to až po odpískání přihrávky rukou. Vyrovnat mohl elitní útok domácích, Beránkův vyražený pokus ale dorážel Hruška do Málkova betonu. Ztrátu smazala Slavia v 44. minutě, kdy už po jedenácti vteřinách potrestal Čechovo vyloučení Bednář. Za tři minuty měli Pražané dvě obrovské šance - Supův pokus o blafák vypíchl hokejkou Málek a osamocený Bednář na plzeňského gólmana také nevyzrál. Neuspěl ani Beránek, a když oba týmy nevyužily přesilovku a zblízka zamířil nepřesně Hruška, muselo se prodlužovat. Dvanáct sekund před koncem nastavení rozhodl tvrdou ránou od modré čáry mezi Hronkovy betony Benák. Hlasy trenérů po utkání: Ondřej Weissmann (Slavia): "Měli jsme špatný začátek, prohrávali jsme 0:2 a pořád jsme dotahovali náskok soupeře. Jen vůlí a nasazením jsme vyrovnali, a pak měli hodně šancí na rozhodnutí, ale nevyužili je. Po vhazování jsme v prodloužení inkasovali. Svoboda si téměř nesáhl na puk a dostal dva góly, což brankáři na klidu nepřidá, proto jsme ho střídali." Jiří Kučera (Plzeň): "Měli jsme problémy s beky, dva měli teplotu. Vyšla nám první třetině, ale na začátku druhé jsme během dvou minut inkasovali. Potom jsme dali důležitý gól na 3:2 a v prodloužení se štěstím rozhodli. Potřebovali jsme při sérii tří zápasů venku už někde bodovat. Jestli bude toto vítězství zlomem v boji o play off, ukážou až další zápasy."