Liberec si udržel vedení v tabulce | iSport.cz

Liberec si udržel vedení v tabulce

logo Bílý tygři Liberec
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji

Hokejisté Liberce udrželi první místo v tabulce extraligy, když zvítězili na domácím ledě nad Karlovými Vary 2:1.

Hokejisté Liberce udrželi první místo v tabulce extraligy, když zvítězili na domácím ledě nad Karlovými Vary 2:1. Souboj dvou týmů, které v dosavadním průběhu soutěže dostaly nejméně gólů a zároveň dvou brankářů s nejlepšími statistikami, rozhodl v 55. minutě domácí obránce Lukáš Zíb. V první třetině oba gólmani dokázali své kvality, když udrželi čisté konto, ačkoli oba museli čelit přesilovkám soupeře pět na tři. Nejprve měl tuto výhodu Liberec a v 8. minutě hrál ve dvojnásobné převaze 49 vteřin. Gólman Sáblík však zůstal nepřekonán a vyznamenal se zejména při střele Duška. Karlovy Vary hrály přesilovku pět na tři od 15. minuty 61 vteřin. Brankáře Hniličku zasypal déšť střel, ale ke gólu hostů to nevedlo. Nejtěžší pro domácího gólmana byla rána obránce Dobroně, ale i s ní si reprezentační brankář poradil. Šok připravila libereckým hráčům úvodní minuta druhé třetiny. Už v deváté vteřině totiž karlovarský Pech zachytil domácí pokus o vyhození tak přesně, že rovnou propálil Hniličku a Karlovy Vary vedly 1:0. Bylo to v přesilovce, protože v závěru první třetiny byl vyloučen domácí Čermák za podražení. Sám Čermák ale ve 23. min. vše napravil, když zachytil nepřesnou rozehrávku hostů a vyrovnal na 1:1. Zlomil tak po 173 minutách karlovarskou neprůstřelnost v normální hrací době. V dalším průběhu druhé třetiny se opět vyznamenávali oba brankáři, Karlovy Vary měly navíc v 30. minutě přes půl minuty výhodu další přesilovky pět na tři. Největší šanci v této části hry měl ale domácí Pletka v oslabení, Sáblík jeho střelu vyrazil a skvěle kryl i dorážku Čermáka. V závěrečné třetině se Liberec úporně snažil dobýt karlovarskou branku, avšak hosté se bránili velmi dobře. Naopak na druhé straně se musel dvakrát vyznamenat brankář Hnilička. Oba týmy hrály v této fázi opatrně, až v 53. minutě byl vyloučen karlovarský Hanzlík, který před brankou sekl domácího Pabišku. Přesilovku Liberec využil, když v 55. min. bombou od modré čáry skóroval Zíb. Liberečtí dokázali třetí třetinu odehrát takřka bez vyloučení, na trestnou lavici šel až tři vteřiny před koncem Čermák společně s hostujícím Řezníčkem po vzájemném konfliktu. Liberec už jednogólové vedení udržel a ani nedovolil hostům odehrát power play. Hlasy trenérů po utkání: Vladimír Čermák (Liberec): "Připravovali jsme se na soupeře s dobře organizovanou obranou a ten tuto pověst potvrdil. Zápas byl vyrovnaný. Ve druhé třetině jsme sice soupeře přestříleli, ale šance jsme nevyužili a jsme rádi, že v poslední třetině jsme z přesilovky dali vítězný gól. Vyměnili jsme střední útočníky Šachla a Podkonického, kteří hrají momentálně v jiných útocích než předtím a slibujeme si od toho zvýšení údernosti. Zápas jsme dohrávali bez zraněného Klimenty, který má problémy s kotníkem a i proto bylo pro nás utkání dost těžké." Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Dlouho jsme drželi naději na dobrý výsledek. Přesto, že domácí měli více šancí, i my jsme tam měli situace, které byly takřka tutové. Pokud však chceme proti tak silnému soupeři jako je Liberec bodovat, musíme každou jeho chybu potrestat. V závěru rozhodlo, že domácí mají širší kádr, protože my jsme v klíčových momentech dohrávali jen s pár lidmi."