Sparta v závěru zdolala Znojmo | iSport.cz
9. ledna 2007 • 00:00

Sparta v závěru zdolala Znojmo

Logo hokejové Sparty
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Pardubice - Sparta: Hráli skvěle, my nebyli dost dobří, uvědomuje si Krupp Pardubice - Sparta: Hráli skvěle, my nebyli dost dobří, uvědomuje si Krupp

Dva góly v rozmezí pouhých 64 vteřin po střelách Ondřeje Kratěny a Jaroslava Hlinky v samém závěru utkání rozhodly v urputné bitvě ve Znojmě o vítězství Sparty 3:1.

Dva góly v rozmezí pouhých 64 vteřin po střelách Ondřeje Kratěny a Jaroslava Hlinky v samém závěru utkání rozhodly v urputné bitvě ve Znojmě o vítězství Sparty 3:1. Utkání bylo dlouho vyrovnané, domácí Orli se ale nedokázali prosadit v koncovce. Úřadující mistr tak uspěl na ledě soupeře po třech předcházejících porážkách. V sestavě Znojma se už objevil uzdravený útočník Aleš Padělek a v obraně zaskočil z prvoligové Olomouce Ondřej Kříž za zraněného Pavla Mojžíše a chyběl i útočník Haman. Orli hrající na rozdíl od soupeře pouze se třemi pětkami zaskočili Spartu odvážnou útočnou hrou. Hostující brankář Duba měl hned od prvních minut hodně práce, většině střel znojemských útočníků ale chyběla přesnost. Duba inkasoval první branku v 7. minutě, když si po Svobodově úniku z levé strany srazil obránce Vykoukal nešťastně puk do vlastní sítě. Sparta stačila na inkasovaný gól rychle odpovědět. Po zmatku ve znojemské obraně vybojoval kotouč Langhammer a z jeho přihrávky překonal Dragoun z bezprostřední blízkosti střelou pod horní tyčku brankáře Trvaje. Vyrovnání ale znojemské hokejisty neodradilo od dalšího náporu, ve 13. minutě po Dopitově přihrávce se Růžičkova střela zastavila na tyčce branky Sparty. Od druhé třetiny se už začala prosazovat útočnou hrou i Sparta, jejíž útočníci několikrát důkladně prověřili Trvajovy kvality. Ani Znojmo nezůstávalo v ofenzivním pojetí hokeje pozadu, ale i koncovka Orlů postrádala přesnost. Neúprosná bitva vyvrcholila v závěrečné třetině, v níž se snažily oba týmy strhnout vítězství na svou stranu. Znojmo podržel v rozhodujících chvílích opět pozorný Trvaj, Sparta měla namále ve 49. minutě. Dopitovi se podařilo protlačit kotouč pod brankářem Dubou, který se ale těsně před branku zastavil a tísněný Růžička se jej pokoušel dotlačit za brankovou čáru. Sudí Homola ale po konzultaci s videorozhodčím branku neuznal. O výsledku rozhodla čtyři minuty před koncem chyba domácího brankáře Trvaje, který pustil za svá záda lehkou střelu Kratěny od modré čáry. K náporu o vyrovnání se už Znojmo nenadechlo, neboť o minutu později dostalo třetí branku z hole Hlinky. Hlasy trenérů po utkání Jan Votruba (Znojmo): "I když jsme prohráli, tak bych ocenil velmi bojovný výkon našeho týmu. Nechci se vymlouvat na to, že nám chybí pět zraněných hráčů. Bohužel se štěstí v závěru zápasu k nám otočilo zády. Řady zraněných doplnil Haman, který má zablokovaný nerv. Sice ještě ráno zkoušel bruslit, ale bolest mu zabránila ve startu v zápase." Marian Jelínek (Sparta): "Utkání mělo vysoké tempo. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé nás soupeř převyšoval. Ve třetí jsme přehráli soupeře pohybem. Přálo nám i štěstí, ale myslím si, že jsme si vítězství zasloužili. Spornou situaci jsem pořádně neviděl, ale počítal jsem s tím, že bude branka platit. Rozhodnutí videorozhodčího nás povzbudilo a soupeře naopak poněkud srazilo. Byl to klíčový okamžik třetí třetiny."