9. ledna 2007 • 00:00

Vsetín dostal od Pardubic sedm gólů

Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Pouze třetinu dokázali hokejisté Vsetína v 40. kole extraligy s favorizovaným soupeřem držet krok.

Pouze třetinu dokázali hokejisté Vsetína v 40. kole extraligy s favorizovaným soupeřem držet krok. Poté udělal pardubický trenér Miloš Říha několik změn v sestavě, které vedly k pětibrankovému přídělu v prostřední části na konto Valachů. Hosté si nakonec odvezli tři body za vítězství 7:0, navíc pardubický brankář Ján Lašák vychytal v probíhajícím ročníku již svou šestou nulu. První třetina patřila domácím. Hosté působili mdle, naopak Valaši hýřili aktivitou. První větší šanci spálili během pěti minut Stantien s Robem. Ke gólu Valachů nevedly ani tři, sice krátké, přesilové hry pěti proti třem, kdy se do slibných šancí postupně dostali Grill a Rob. O přestávce zřejmě proběhla v šatně hostí zemětřesení. Na neuspokojivý výkon svých svěřenců reagoval pardubický kouč řadou změn v sestavě, které přinesly oživení hry. Již ve 23. minutě se před domácím gólmanem objevil nekrytý Andrašovský, ovšem uspěl až o chvíli později Šeda. Pardubice vedoucí branka uklidnila, na druhou stranu si asi hodně oddechli, když vsetínský Dubec nepřetavil své sólo ve vyrovnání. Definitivně se hostům podařilo zlomit odpor Valachů po dvou trefách Sýkory, který nejprve ve vlastním oslabení využil chybu domácích zadáků k proměnění svého brejku a následně v přesilovce zužitkoval přihrávku Píši. Tento moment již nevydržel domácí gólman Vehviläinen, který během 38 vteřin obdržel za nesportovní chování dva desetiminutové tresty a musel předčasně pod sprchy. Ani jeho nástupce Martin Štefl však dlouho neudržel čisté konto, když jej ještě do druhé přestávky překonali Andrašovský s Koukalem. V závěrečné třetině se domácí hodně snažili alespoň o čestný úspěch, ovšem ke gólu nevedly ani ty největší šance Dubce s Berzinšem, stejně jako další 73 vteřin dlouhá výhoda dvou hráčů v poli. Gól nebyla Valachům připsán ani v 54. minutě, kdy po pokusu Duby se sudí Mikula musel poradit s videorozhodčím. O konečnou podobu výsledku se tak postarali hosté zásluhou Martina Čecha a Andrašovského. Hlasy trenérů po utkání: Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Spokojen mohu být pouze s první třetinou, ve které jsme ale zklamali v přesilových hrách. Kluci byli v koncovce nervózní. Ve druhé třetině jsme inkasovali tři laciné góly a bylo po zápase. Nemáme totiž tým, který by proti tak silnému soupeři dokázal zápas otočit. Z výsledku, který je pro nás hrozivý, jsem zklamán." Pavel Rohlík (Pardubice): "V první třetině jsme se trápili. Hráči nebruslili a častými fauly dávali příležitosti soupeři. Díky Lašákovi jsme neinkasovali. Po první přestávce kluci zlepšili kombinaci, začali napadat a hned se dostavil úspěch. Ve druhé třetině jsme zápas zlomili v náš prospěch a zápas již v poklidu dovedli do vítězného konce."