Zápas hvězd zámořské NHL bez Čechů | iSport.cz
10. ledna 2007 • 00:00

Zápas hvězd zámořské NHL bez Čechů

Autor: ČTK
Sidney Crosby
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Češi jsou v NHL údajně nejžádanějšími hokejisty ze starého kontinetu. Pche! Stačí se podívat komu dávají zámořští fandové přednost a bude vám jasné, že to není tak žhavé.Žádný český hokejista se nevešel do zahajovacích sestav pro Utkání hvězd NHL, které se uskuteční 24. ledna v Dallasu. Nejvíce hlasů fanoušci poslali devatenáctiletému útočníkovi Sidneymu Crosbymu z Pittsburghu, kterého navíc může těšit, že obdržel druhý nejvyšší zisk ve dvacetileté historii hlasování. Prvenství uhájil Jaromír Jágr z roku 2000. Jágrovi tehdy poslalo svůj hlas 1,020.736 příznivců, Crosby letos obdržel po úterním zveřejnění výsledků 825.783. V soupeření s Jágrem ale v jednom ohledu kanadský mladík přece jen vyhrál: je o půl roku mladší, než byl český kanonýr v roce 1992 při svém prvním startu v elitní pětce jedné ze dvou konferencí. "Věk není rozhodující. Je úplně jedno, kolik kterému hráči je," komentoval to Crosby. "Je to pro mě obrovská čest. Jako malý jsem ty zápasy sledoval. Kdo by si pomyslel, že si jednou taky zahraju," řekl. V elitní formaci Východní konference se Crosby sejde hned s třemi hokejisty Buffala, které má tolik zástupců jako první klub v historii, a také s dalším talentem Ovečkinem a montrealským bekem Sourayem. Aktuálně druhý nejlepší tým NHL Buffalo reprezentují brankář Miller, obránce Campbell a útočník Briere. A také trenér Lindy Ruff. "Je to fantazie. Nemáme takové hvězdy jako Crosbyho, Ovečkina nebo Jágra. Ale zato máme kluky, kteří perfektně spolupracují a pro mančaft by udělali cokoli," prohlásil Briere, lídr klubové soutěže produktivity. Z hráčů působících v Západní konferenci si fanoušci vybrali do zahajovací sestavy znovu i sedmatřicetiletého Joea Sakika, který v Utkání hvězd nastoupí už podvanácté. Naopak hned polovina z dvanácti vybraných hokejistů si odbude v exhibici premiéru. Tým Západu tvoří brankář Luongo z Vancouveru, zkušení obránci Niedermayer a Lidström a útočné trio Sakic, Thornton, jenž dostal druhý nejvyšší počet hlasů, a Cheechoo. Zápas All Stars se uskuteční po dvouleté přestávce. První absenci zavinila výluka po sporech o novou kolektivní smlouvu, druhou loňská přestávka pro olympijský turnaj v Turíně. Z českých hokejistů skončili nejvýše v pořadí jednotlivých postů obránce Tomáš Kaberle na pátém místě. Jágr byl sedmý a Vokoun s Havlátem na osmé příčce. Těsně unikla nominace slovenskému bekovi Chárovi a nakonec i průměrnému obránci Fitzpatrickovi, jenž se stal hitem letošního hlasování. Kanadským recesistům nakonec chybělo 23 tisíc hlasů, aby hráče Vancouveru do elitní pětky protlačili. Šestitýdenního hlasování se zúčastnilo přibližně 28 milionů lidí a jejich hlad po Utkání hvězd dokumentuje nárůst o 740 procent oproti roku 2004, kdy se naposledy exhibice v Minnesotě hrála. Zbývající sestavy budou oznámeny v sobotu. Na střídačkách budou trenér Anaheimu Randy Carlyle a Východ povede kouč Buffala Lindy Ruff. Zahajovací sestavy pro Utkání hvězd:
Východní konference:

Ryan Miller 539.635 hlasů - Brian Campbell (oba Buffalo) 602.982, Sheldon Souray (Montreal) 534.647 - Sidney Crosby (Pittsburgh) 825.783, Daniel Briere (Buffalo) 475.857, Alexandr Ovečkin (Washington) 475.297. Západní konference:
Roberto Luongo (Vancouver) 484.861 - Scott Niedermayer (Anaheim) 591.657, Nicklas Lidström (Detroit) 573.069 - Joe Thornton (San Jose) 663.931, Joe Sakic (Colorado) 473.847, Jonathan Cheechoo (San Jose) 444.885.

Témata: 


Články odjinud


Články odjinud