31. května 2007 • 00:00

Pomoc nepotřebujeme!

Autor:Vsetínský klub nečekaně stáhl svou žádost o sedmimilionovou půjčku, prý získal partnera VSETÍN - Tak tohle nikdo nečekal! Vsetínští zastupitelé včera mohli na svém zasedání věnovat hokeji jen necelou půlhodinku. Těsně před klíčovým jednáním o obnovení sedmimilionové garance APK na uhrazení dluhů směrem k hráčům se totiž dozvěděli, že klub svým závazkům dostojí z vlastních zdrojů. Kde vezme peníze? To je zahaleno tajemstvím. Mělo to být bouřlivé a dlouhé jednání. Zastupitelé byli nejednotní, hrozilo, že hokeji další půjčku neschválí. Jenže hlavní bod programu nakonec vypadl. "Zástupci klubu svou žádost o použití bankovní garance stáhli. Prý si vše vyřeší sami," informovala večer Eva Stejskalová, tisková mluvčí radnice. To je překvapení. "Možná ano. Každopádně příjemné," pousmál se Lubomír Gajdůšek, místostarosta a člen představenstva Vsetínské hokejové a. s. Zastupitelé se nepídili po tom, jak klub své závazky uhradí. A zda bude mít finance i na garanci ve výši sedmi milionů na příští extraligovou sezonu. Na radnici včera dorazil pouze sportovní manažer Alexej Jaškin. "Pro nás to v tuto chvíli skončilo. Kvitujeme, že jsou zástupci hokejového klubu připraveni dluhy splatit ze svých zdrojů. Nemusíme hledat rezervy v rozpočtu. Dál už to není záležitost města," uvedl Gajdůšek. Klubový šéf Oldřich Štefl nebyl včera k zastižení, ale pro oficiální internetový server klubu sdělil, že se včera podařilo uzavřít smlouvu s dlouhodobým partnerem. Podle informací Sportu se jedná o vsetínskou firmu Air Comp obchodující se vzduchovými kompresory, sušičkami a filtry, která by se měla stát i spoluvlastníkem klubu. Město jako majoritní akcionář hokej neprovozuje, jen dohlíží na jeho provoz. O dluzích, v nichž se šestinásobný mistr již několik let topí, mají zastupitelé podle všeho jen obecné informace. Konkrétní čísla neznají. "Nepochybně existují i jiné závazky než vůči hokejovým subjektům," přiznává místostarosta. Nedělá však z toho vědu. Podobně prý hospodaří mnohé extraligové kluby. "Vsetín je nejvíc medializovaný a přetřásaný, ale jinde je situace podobná. Snad s výjimkou dvou tří klubů. Pro nás je nyní směrodatné, že se vyřešil problém směrem k APK. Další věci není nutné v tento moment řešit," shrnul Gajdůšek. Vsetín oficiálně přiznává dluhy ve výši 6,4 milionu. To je ale jen jejich část. O pohledávky se začínají kromě hráčů hlásit i někteří bývalí obchodní partneři klubu z Lapače. A vyhrožují konkurzem. Zůstane Vsetín mezi elitou i na podzim? To je stále nejasné. Více napoví následující jednání Asociace profesionálních klubů, které se koná 6. června. Do dneška pak mají Valaši vedení soutěže doložit stav svých závazků vůči hráčům. "Nechci předjímat, ale stažení žádosti o přidělení bankovní garance je pro mě nadějným signálem, že vrcholový hokej ve městě zůstane," dodal Gajdůšek. Starostka Květoslava Othová však přiznává, že klub nemá naplněný rozpočet na příští ročník. "Z potřebných osmačtyřiceti milionů je zajištěna jen část," sdělila.

Témata: 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze