Kapitánem zatím zůstává | iSport.cz
18. září 2007 • 00:00

Kapitánem zatím zůstává

Autor:
Reklama
Patrik Eliáš
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Slavia kopala po ruce Trávníka penaltu, ale Škoda NEDAL! Slavia - Jablonec: Slavia kopala po ruce Trávníka penaltu, ale Škoda NEDAL!
Slavia - Jablonec: Bitka v Edenu! Pod Tribunou Sever napadli fanoušci jednoho z pořadatelů Slavia - Jablonec: Bitka v Edenu! Pod Tribunou Sever napadli fanoušci jednoho z pořadatelů
VŠECHNA VIDEA ZDE

V New Jersey teď prožívá podivné období. Z novin se vždy dozví nějakou novinku, která zrovna nepotěší.V New Jersey teď prožívá podivné období. Z novin se vždy dozví nějakou novinku, která zrovna nepotěší. Začátkem léta si Patrik Eliáš přečetl, že se prý spekuluje o jeho výměně do Vancouveru. Teď zase není jisté, zda i v nové sezoně povede tým jako kapitán. "Oficiálně nic nevím, ale rozhodnutí klubu budu respektovat," říká hvězda Devils. Na kapitána povýšil Eliáš teprve před rokem. Po příchodu nového kouče Brenta Suttera se však může klidně stát, že céčko předá někomu jinému. Trenér Devils totiž pro list Bergen Record uvedl, že rozhodnutí o kapitánovi a jeho asistentech bude teprve učiněno. "To ale neznamená, že jsem skončil," reagoval třicetiletý útočník.


Máte pravdu, v klubu nikdo nepotvrdil, že už nebudete dále kapitánem. Prohlášení trenéra Suttera je ale dost výmluvné, nemyslíte? "Co na to mám odpovědět? Se mnou se o tom nikdo nebavil, takže ani není důvod se k tomu vyjadřovat. Pokud se kouč a management rozhodnou, že vyberou nového kapitána, tak to tak bude. Já s tím nemám sebemenší problém." Četl jste vůbec, co kouč řekl? "Nečetl. Jen se mě ptali novináři, tak jsem jim odpovídal. Všechno je ve vzduchu, zatím zůstávám kapitánem." Dobrá, ale jak na vás tyto zvěsti působí? "Úplně nijak. Teď mě to opravdu nezajímá. Chci se připravit co nejlíp na novou sezonu. A hlavně takové věci má smysl řešit, až když nastanou." Vás by nezklamalo, kdyby vás sesadili? "Věřte mi, že se tím teď opravdu nezabývám. Ale kdyby k tomu nakonec došlo, samozřejmě že by mi to bylo líto. Když jsem se dostal do pozice kapitána Devils, byl jsem moc rád. Pro mě to byla velká čest." Gólman Martin Brodeur se vás v médiích zastal, takže se zdá, že máte v kabině velkou podporu. Může to mít na případnou volbu nějaký vliv? "To jsem o Martym ani nevěděl. (potěšeně) Doufám, že by mě kluci v kabině podpořili. Ale na to, kdo bude kapitánem, by to stejně nemělo vliv. Rozhodnutí mají v rukách management a trenér." Neříkejte, že každý rok vedení vybírá kapitána? Měl jsem za to, že pokud se hráč nedopustí nějakých prohřešků nebo neskončí s kariérou, ve funkci zůstává automaticky. "Nevím jak jinde, ale není opravdu zvykem, aby se každý rok hledal nový kapitán. Na druhou stranu musíte vzít na vědomí, že se v klubu hodně změnilo. Přišel nový kouč, a ten má třeba jiný názor na to, kdo by tu funkci měl zastávat." Snad si na vás Sutter nezasedl? Říká se o něm, že Evropany nemá příliš v lásce... (skočí do řeči) "A kdo to říká?" Ve své autobiografii to napsal i Dominik Hašek, který s ním na začátku 90. let hrál v Chicagu. "Aha. (podiveně) Já mám tedy zatím úplně jinou zkušenost. Sice se známe vlastně jen pár dní, ale všechno je v pohodě. Je komunikativní a také tréninky byly velmi kvalitní. Mám z toho dobrý pocit." Nepřipadá vám tedy, že by byl až příliš tvrdý? "Tak určitě je tvrdým koučem, ale bude férový. Chce od hráčů jen to, aby odváděli nejlepší práci, což je v pořádku. A proč vlastně nemá rád Evropany?" Nejsou prý schopni dát do hry právě to maximum, na rozdíl od Kanaďanů. "Hmm. Já myslím, že Češi kolikrát i Kanaďanům ukázali, že dokáží hrát nadoraz. A další kluci z Evropy stejně tak. Jestli to opravdu někdy řekl, tak se hodně zmýlil."

Témata: 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze