11. dubna 2008 • 00:00

Gomeze bučení publika nezastavilo

NEWARK/PRAHA - Bídná série pokračuje. Devils nezvládli úvodní zápas 1. kola play off a podlehli Rangers 1:4. V sezoně si tak připsali již osmou porážku z devíti zápasů. Hrdinou večera byl útočník Scott Gomez, který ještě v minulé sezoně hrával za New Jersey. Svůj bývalý klub pomohl zničit třemi asistencemi. Právě Gomez se na zápas důkladně připravoval. Po letním přestupu na Manhattan se poprvé v kariéře v play off postavil proti Devils a tušil, že reakce fanoušků bude bouřlivá. A byla. Při každém dotyku s pukem se v Prudential Center ozývalo ohlušující bučení. "Nepřipouštěl jsem si to. Asi je to tím, že stárnu," řekl útočník pro TSN. Na ledě skutečně zachoval klid. Nenechal se vyprovokovat. Hned třikrát vymyslel akci, po níž padl gól. Za skvělý výkon se dočkal vyhlášení hlavní hvězdou zápasu. "První krok je těžký, tím spíš, když hrajete venku. A my to zvládli. Paráda," zářil Gomez v listu The Star Ledger. Nejoslavovanější útočník Rangers byl na ledě také u zlomového okamžiku utkání. Běžela 48. minuta, když se Gomez rozjel do útočné třetiny a vypálil na branku. Z nevinné akce se ale rázem stala pohroma pro Devils. Zkušený gólman Martin Brodeur v brankovišti zaváhal a nepokrytý puk mu za záda snadno zasunul Callahan. "Udělal jsem chybu, která nás stála zápas," přiznal Brodeur. "Normálně bych puk pokryl, ale teď jsem chtěl hrát dál. A nevšiml jsem si, že je tam on (Callahan)." Domácí inkasovaný gól srazil. Na trestné lavici totiž v té chvíli ještě seděl obránce Rangers Michal Rozsíval. Z úderu při vlastní přesilovce se pak již nevzpamatovali, v závěru dostali další dva góly. "Bylo to stejné jako v sezoně," postěžoval si Patrik Eliáš. "Takhle vyrovnané zápasy rozhoduje silnější vůle a také to, kdo udělá míň chyb." A Devils chybovali častěji. Navíc se jim opět nevedlo střelecky. Jen Eliáš spálil několik šancí. Tu největší v závěru druhé třetiny, kdy za stavu 1:1 sám před brankou hned dvakrát neuspěl proti Lundqvistovi. "My ale jedeme dál. Věřte mi, série bude dlouhá," řekl Jamie Langenbrunner, kapitán New Jersey. Druhý zápas série se hraje už dnes v noci.