23. července 2009 • 13:30

Nejlepší kluby? Český hokej se propadl

Autor:
Radost Slavie.
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pouze dva české kluby se prosadily mezi dvacítku nejlepších hokejových celků Evropy podle internetového serveru hockeyarchives.info, který každoročně zveřejňuje žebříček týmů podle jejich výsledků v uplynulé sezoně.Nejlépe byla z českého pohledu hodnocena pražská Slavia, která je patnáctá. Extraligový mistr z Karlových Varů skončil osmnáctý.

Oproti předchozí sezoně si tak české kluby výrazně pohoršily. V sezoně 2007/08 byly České Budějovice jedenácté a v elitní dvacítce se držely i Slavia, Karlovy Vary a Liberec. Nyní Jihočeši i Severočeši klesli do sedmé desítky pořadí. Třetím nejlepším českým celkem je podle statistiků pražská Sparta.

Žebříček za sezonu 2008/09 zcela ovládly kluby Kontinentální ligy, kterých je v elitní desítce sedm. V čele se seřadily Kazaň, Ufa, Jaroslavl a Mytišči. Nejlepším "neruským" týmem je na páté pozici švédský mistr Färjestad.

Pořadí nejlepších evropských hokejových klubů:
1. Ak Bars Kazaň, 2. Salavat Julajev Ufa, 3. Lokomotiv Jaroslavl, 4. Atlant Mytišci (všichni Rus.), 5. Färjestad (Švéd.), 6. Metallurg Magnitogorsk, 7. Dynamo Moskva, 8. CSKA Moskva (všichni Rus.), 9. JYP Jyväskylä (Fin.), 10. HC Davos (Švýc.), ...15. Slavia Praha, 18. Karlovy Vary, 27. Sparta Praha, 28. Pardubice, 35. Plzeň, 44. Vítkovice, 47. Litvínov, 55. Zlín, 65. České Budějovice, 67. Liberec, 72. Třinec, 74. Znojmo, 77. Kladno, 78. Mladá Boleslav.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, hokej
 Klasická verze
Mobilní verze