Tour de France 2019 | Pomsta Cavendishovi: Fanoušek ho při časovce polil močí! | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTKiSport.cz
10.7.2013 • 16:18

Pomsta Cavendishovi: Fanoušek ho při časovce polil močí!

VIDEO | Hodně nepříjemný zážitek má za sebou britský cyklista Mark Cavendish. Ten v úterý ve spurtu srazil Toma Veelerse a ve středu si na něm vylil vztek jeden z fanoušků. Při časovce ho polil močí, což potvrdila i jeho stáj Omega Pharma-Quick Step.Podle BBC jeden z diváků kolem trati vychrstl na projíždějícího Cavendishe tekutinu z lahve. Osmadvacetiletý cyklista si nejprve myslel, že jde o vodu, ale záhy poznal svůj omyl.

"Ano, je to pravda. Neviděl jsem to, ale myslím, že je to pravda. Bylo to cítit jako moč a měl to všude," komentoval incident mluvčí Omegy Alessandro Tegner.

Sám závodník, na kterého další diváci pískali, se k tomu nechtěl podrobněji vyjadřovat. Řekl jen, že je naštvaný a zklamaný. Jednání diváků odsoudil i jeho týmový kolega Jerome Pineau. "Včera jsem byl na jejich podporu hrdý, ale dnes se za ně stydím. Je to skandální," poznamenal.

Cavendish vyvolal vlnu nevole chováním při úterním spurtu, v jehož průběhu svým manévrem poslal v rychlosti okolo 60 kilometrů za hodinu k zemi nizozemského cyklistu Toma Veelerse.

VIDEO | Podívejte se na Cavendishův manévr v úterní etapě

Sám pak neudržel nervy na uzdě, když se ho v cíli reportér agentury AP zeptal, zda cítí vinu za Nizozemcův pád. Vytrhl mu diktafon a odnesl ho do týmového autobusu. Za pár vteřin pak bylo nahrávací zařícení vráceno.

VIDEO | Podívejte se, jak Cavendish sebral novináři diktafon

Nešťastný a pomlácený Veelers těsně před včerejším cílem.
Nešťastný a pomlácený Veelers těsně před včerejším cílem.


Další články autora
 
Aktuální události
26. dubna 2020
Praha
Už brzy
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud