Tour de France 2019 | Tour de France: Se Saganem slavili stovky fanoušků: Myslel jsem, že jsem druhý | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: tej
18.7.2016 • 20:15

Saganův triumf slavily stovky fanoušků: Myslel jsem, že jsem druhý

Tohle bylo hodně těsné. Slovenský cyklista Peter Sagan dospurtoval do cíle 16. etapy Tour de France souběžně s Alexandrem Kristoffem. O výhře jezdce stáje Tinkoff nakonec rozhodlo jen několik málo centimetrů. "Myslel jsem, že jsem druhý," nemohl uvěřit své třetí výhře v letošním ročníku držitel zeleného trikotu pro nejlepšího spurtera.Den před druhým volnem čekala jezdce na "Staré dámě" poměrně lehčí etapa, která přitvrdila až v závěru. Těsně před cílem cyklisty prověřila 600 metrů dlouhá pasáž na dlažebních kostkách. Většinou rovinatou etapu zvládl nejlépe projet Peter Sagan, který si na letošní Tour připsal vavřínový hattrick.

Do cíle dojel těsně s Kristoffem a na potvrzení výsledku tak musel ještě chvíli čekat. Sám však přiznal, že s výhrou nepočítal. "Nečekal jsem na výsledky, myslel jsem, že jsem druhý, pak přišli a řekli mi, že jsem vyhrál. Je to neuvěřitelné. Tolikrát jsem skončil druhý, teď se to otočilo," řekl po závodu šťastný Sagan, který narážel na to, že v loňském ročníku skončil hned pětkrát na druhém místě, letos druhý skončil zatím jednou.

Na probíhající Tour de France dokázal stanout na nejvyšším stupínku pro vítěze už třikrát. Velký podíl má na tom také celý tým Tinkoff, kterému Sagan nezapomněl poděkovat. "Chci poděkovat svému týmu za práci za celý den. Pak přišlo šílené finále, hodně technické. Každý chtěl být na mém kole," radoval se.

A co považuje za zlom, který mu pomohl závod vyhrát? "Myslím si, že Kristoff udělal chybu ve sprintu. Vyskočil hodně pozdě a já jsem vyhrál," vysvětlil, čím byl těsně u cíle úspěšnější. Po vítězné etapě si našel čas i na fanoušky, kterým se podepsal.

Vše o Tour de France čtěte ZDE>>>


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Výsledky
5 Říčany,
les: 9. 11.
Výsledky

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud