Tour de France 2019 | Zakarin po 7 letech vybojoval Rusům etapu na Tour de France. Nešel porazit, shodli se jezdci | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: tej
21.7.2016 • 04:35

Po 7 letech vybojoval etapu pro Rusko. Nešel porazit, shodli se jezdci

Sedm let nevyhrál žádný ruský cyklista etapu na Tour de France. Naposledy se to podařilo v roce 2009 Sergeji Ivanovi. Nyní se stejný kousek podařil Ilnurovi Zakarinovi, který zabral v těžkém stoupání 17. etapy do Finhaut Émosson. "Dnes jsem ze sebe vydal to nejlepší, teď jsem opravdu šťastný. Děkuji svým kolegům, kteří byli skvělí," uvedl po závodu šťastný jezdec.Neuvěřitelný výkon ruského cyklisty stáje Kaťuša dovedl Ilnura Zakarina na stupínek pro vítěze sedmnácté etapy. Do cíle po těžkém stoupání dojel suverénně, druhý za ním skončil Jarlinson Pantato se ztrátou 55 vteřin. "Výsledek pro mě není překvapením. V prvním týdnu jsem se o to také pokusil," přiznal vítěz.

O jeho včerejší nadvládě se shodl i Pantato. "Snažil jsem se udělat všechno možné, ale Zakarin je skvělý jezdec a nebyla žádná možnost, jak ho dnes porazit," uznal. Stejné pocity měl i Rafal Majka. Ten dojel jako třetí se ztrátou minuty a 26 vteřin. "Nejsem zklamaný, je to závod. Gratuluji Zakarinovi, dneska byl nejsilnější."

VIDEO: Podívejte se, jak Zakarin dojel do cíle 17. etapy:

Letošní sezona si se Zakarinem ošklivě pohrála. V květnu si na Giru zlomil klíční kost a musel na operaci. Přesto se stihl před "Starou dámou" zcela uzdravit a ještě navíc vyhrát jednu z nejtěžších etap.

"Poté, co jsem na Giru spadl, jsem byl velmi zklamaný a rychle jsem podstoupil operaci. Nezmeškal jsem žádnou chvilku na rehabilitaci, abych se stihl držet plánu na Tour de France. Během prvních dvou týdnů jsem neměl jiný cíl, než se vyhnout problémům a pracovat pro Alexandra Kristoffa. Cílem bylo vyhrát etapu ve třetím týdnu a jsme rádi, že jsme to zvládli," popsal.

A nezapomněl také nastínit možné plány do budoucnosti. "Chtěl bych vyhrát nějaký závod Grand Tour, Tour de France má prioritu. Je to nejdůležitější závod roku. Nejprve ale budeme analyzovat letošní sezonu a poté určíme, na co se zaměříme v příštím roce," naťukl.

Dnes jezdce čeká individuální časovka na 17 kilometrů, která je z větší části do kopce. Nebude tedy před posledními dvěma horskými etapami ani trochu odpočinková.

Vše o Tour de France čtěte ZDE>>>


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Výsledky
5 Říčany,
les: 9. 11.
Výsledky

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud