3. července 2017 • 17:30

Sagan na Tour zářil! Vyhrál etapu, přestože mu vypadla noha z pedálu

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Zase ukázal svoji velikost. Třetí etapu Tour de France ovládl slovenský cyklista Peter Sagan. V napínavém dojezdu etapy ve francouzském městě Longwy, si poradil s dalšími cyklisty, ačkoliv mu 150 metrů před cílem vypadla noha z pedálu. Může se tak radovat ze svého osmého etapového vítězství na legendárním cyklistickém závodu. Žlutý trikot vedoucího jezdce udržel Brit Geraint Thomas.

Ačkoli byla dnešní etapa, která vedla přes Belgii a Lucembursko, poměrně kopcovitá, žádný z úniků se neujal. V závěrečném stoupání do cíle, jenž byl letos poprvé na francouzské půdě, byl na předních místech hodně vidět i Zdeněk Štybar, nakonec se propadl až na 52. místo. Roman Kreuziger dojel pětadvacátý s minimální ztrátou na vítěze, sedmaosmdesátý Ondřej Cink zaostal za Saganem téměř o dvě minuty.

Na průběžné druhé místo se posunul obhájce prvenství Brit Chris Froome, který na Thomase ztrácí dvanáct sekund. Sagan si polepšil na čtvrtou příčku, před ním je i přes těsnou porážku ve vzájemném sprinterském souboji Matthews. Dosud druhý Švýcar Stefan Küng se propadl mimo elitní desítku.

Cyklistický etapový závod Tour de France - 3. etapa (Verviers - Longwy, 212,5 km):
1. Sagan (SR/Bora) 5:07:19, 2. Matthews (Austr./Sunweb), 3. Martin (Ir./Quick-Step), 4. Van Avermaet (Belg./BMC Racing) všichni stejný čas, 5. Bettiol (It./Cannondale), 6. Demare (Fr./FDJ), 7. Fuglsang (Dán./Astana), 8. Thomas, 9. Froome (oba Brit./Sky), 10. Majka (Pol./Bora), ...25. Kreuziger (ČR/Orica) všichni -2, 52. Štybar (ČR/Quick-Step) -28, 87. Cink (ČR/Bahrajn Merida) -1:49.

Průběžné pořadí: 1. Thomas 10:00:31, 2. Froome, 3. Matthews oba -12, 4. Sagan -13, 5. Boasson Hagen (Nor./Dimension Data) -16, 6. Latour (Fr./AG2R) -25, 7. Gilbert (Belg./Quick-Step) - 30, 8. Kwiatkowski (Pol./Sky), 9. Wellens (Belg./Lotto) oba -32, 10. Arndt (Něm./Sunweb) -34, ...30. Kreuziger -56, 34. Štybar -1:05, 96. Cink -3:00.