Tour de France 2019 | Je z jiné planety. Co na Tour předvádí je úchvatné, chválí Kittela soupeři | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: tej
11.7.2017 • 20:23

Je z jiné planety. Co na Tour předvádí je úchvatné, chválí Kittela soupeři

Z deseti etap letošního 104. ročníku Tour de France vyhrál čtyři. Dohromady se z výhry na "Staré dámě" cyklistiky radoval Marcel Kittel již třináctkrát, díky čemuž překonal německý rekord Erika Zabela. "Jsem v té nejlepší formě, v jaké jsem kdy na Tour byl," hlásí sebevědomě rozjetý závodník.Z jeho aktuální formy není u vytržení jen Kittelova stáj QUICK-STEP FLOORS, pravidelně uchvacuje i své soupeře. "Marcel je z jiné planety, co se rychlosti týče," řekl uznale John Degenkolb, kterého ve spurtu v desáté etapě porazil. A slova chvály si našel i držitel žlutého trikotu Chris Froome. "Je to úchvatné, co tu Marcel předvádí," přidal lídr závodu.

I přes čtyři etapové výhry je v průběžném hodnocení sice až na 101. místě, nicméně suverénně vládne spurtérům. S 275 body dominuje v boji o zelený trikot, předčasně ale nejásá.

"Nemyslím si, že mám zelený dres v kapse. Dokonce i ve 20. etapě se může něco stát. Nejlepším příkladem je Arnaud Démare, ukázal, že i skvělá práce může přijít hodně rychle vniveč. Na Tour se může stát prakticky cokoliv," připomněl francouzského cyklistu, který se letos rovněž radoval z etapové výhry. Jenže v královské etapě nestihl dojet do cíle v časovém limitu a musel ze závodu odstoupit.

Kittel je skromný i v zásluhách za své výhry, děkuje za ně zejména svým týmovým kolegům. "Čtyři výhry v deseti dnech, to je něco impozantního. Opět ale skvěle pracoval můj tým, co dělá Julien Vermote v čele pelotonu, to je něco neuvěřitelného. Ukazuje, jak silný jezdec je, fyzicky i psychicky. Jen málo cyklistů dokáže být tak disciplinovaní jako on," pochválil svého parťáka.

Letos nejúspěšnějí cyklista díky další etapové výhře překonal svého krajana Erika Zabela a se třinácti prvenstvími se stal nejúspěšnějším Němcem na Tour de France. "Je to nový Cipollini. Jenom rychlejší a hezčí," ocenil Kittelovy výkony Zabel s odkazem na svého někdejšího rivala Maria Cipolliniho. "Je to čirá radost ho pozorovat. Je lehkonohý a elegantní," uvedl

Jeden z milníků v desáté etapě překonal i současný lídr Froome. Zítra totiž oblékne žlutý dres už popadesáté v kariéře, čímž vyrovná Jacquese Anyuentila. "Je to obrovská čest ho dohnat. Dneska to bylo docela uvolněné, narozdíl od minulého týdne panovala i klidnější nálada. Nebyl to takový stres," řekl v cíli Froome.

Vše o Tour de France najdete zde>>>

Závěrečný spurt 10. etapy Tour de France ovládl Kittel
Závěrečný spurt 10. etapy Tour de France ovládl Kittel


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud