Konec dalšího favorita na Tour. Ze závodu odstoupil potlučený Urán

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Cyklistická Tour de France skončila předčasně pro Kolumbijce Rigoberta Urána. Druhý muž loňského ročníku, který v nedělní etapě do Roubaix upadl a poranil si levou ruku a nohu, odstoupil před dnešní další náročnou alpskou etapou.

Ve středeční těžké horské etapě dojel Urán na 111. místě se ztrátou přes 26 minut na vítězného Brita Gerainta Thomase, který se dostal do čela průběžného pořadí. V něm patřila kolumbijskému jezdci stáje EF Education First-Drapac 30. příčka s mankem 31 minut.

"Z toho pádu jsem se nezotavil. Včera v prvních těžkých kopcích mě to celý den bolelo," uvedl Urán s tím, že se nemohl pořádně opírat do pedálů.

Před rokem na Tour vyhrál jednu horskou etapu a v konečném pořadí zaostal jen o 54 sekund za vítězným Britem Chrisem Froomem.

Egan Bernal je největším favoritem na zisk bílého trikotu pro nejlepšího mladého jezdce