Tour de France 2019 | Saganův finiš na Tour? Neuvěřitelný, smekli soupeři. On popsal taktiku | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: tej
20.7.2018 • 22:11

Saganův finiš na Tour? Neuvěřitelný, smekli soupeři. On popsal taktiku

Po třech neuvěřitelně náročných horských etapách, během kterých z letošní Tour de France odstoupila celá řada sprinterů, čekala cyklisty oddychová rovinatá trasa. V té ukázal nejvíc síly slovenský jezdec Peter Sagan, který se jen letos radoval ze své třetí výhry. „Dnes to pro nás byla zlatá etapa. Je fantastické, že jsem vyhrál už potřetí a je i skvělé, že jsme měli etapu na zotavení. Byla to trasa přímo odpočinková,“ neskrýval nadšení. Za závěrečnou jízdu ho pochválili i soupeři, které ve spurtu porazil.Extrémní výšlapy, vedro a v nohou již několik stovek kilometrů. Poslední tři etapy na Tour de France závodníky značně potrápily, sebraly jim zbytky sil. Jenže druhý den se museli oklepat a na kolo nasednout znovu. Organizátoři jim však udělali radost tím, že do 13. etapy vybrali rovinatou trasu. A právě v ní znovu dominoval Peter Sagan, který si dospurtoval pro své letos třetí vítězství. „V cíli to pro mě bylo velmi hezké vítězství, musím poděkovat týmovým kolegům, předvedli znovu skvělou práci,“ řekl.

Svůj sprint vyhrál v souboji s dalšími silnými spurtery Alexandrem Kristoffem a Arnaudem Démarem. Přesto, že vyjížděl zezadu, dokázal oba předjet. „Začal jsem spurtovat trochu moc pozdě, někdy 300 metrů před cílem a vyrážel jsem zezadu. Mou taktikou bylo zůstat na Kristoffově kole, proto jsem jel přímo za ním posledních 500 metrů,“ vysvětlil Sagan.

VIDEO: Podívejte se na poslední kilometr 13. etapy:

Přímo za ním dojel norský závodník Alexander Kristoff, který etapu na Tour vyhrál naposledy v roce 2014. „Čekal jsem, až začne Démare spurtovat a snažil jsem se držet tempo až do cíle, Peter byl ale rychlejší. Do cíle jsem si musel pomoci sám a povedlo se mi najít dobré místo, ale nestačilo to,“ kroutil hlavou.

Na svou třetí výhru tak bude muset ještě počkat, svému soupeři v zeleném trikotu však stihl složit poklonu. „Snažil jsem se držet Sagana za sebou, ale on je neuvěřitelný. Stejně jako dnes mě překonal už mnohokrát, takže jsem z toho trochu zklamaný,“ přiznal.

Podobné pocity zažíval i Arnaud Démare, který se spurtem začal, nakonec však skončil třetí. „Je zvláštní, že jsem dnes sprintoval jako blázen, když jsme včera trpěli na Alpe d’Huez. Dnes jsme byli silní, ale překonali nás ti silnější.“

Peter Sagan zaútočil zezadu a vítězstvím si pojistil vedení v bodovací soutěži.
Peter Sagan zaútočil zezadu a vítězstvím si pojistil vedení v bodovací soutěži.


Další články autora
 

Cyklistika

MS v cyklistice 2019 (22. - 29. 9. 2019, Anglie)
Česká nominace Mistr světa 2018: Alejandro Valverde

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Tour v roce 2020 odstartuje z Nice Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud