Tour de France 2019 | Takhle bolí Tour! Cyklista ukázal loket, operovali ho sešívačkou | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: adl
23.7.2018 • 17:25

Takhle bolí Tour! Cyklista ukázal loket, operovali ho sešívačkou

Letošní Tour de France je pro cyklisty obzvlášť krutá. Velká řada jezdců už musela z prestižního závodu odstoupit kvůli zranění. Španělského veterána Luise Leóna Sáncheze potkal pád už v druhé etapě. A šlo o hororové zranění! Zlomený levý loket i čtyři zlomená žebra si vyžádali operaci. Téměř 14 dní po incidentu Sánchez ukázal následky světu. A není to hezký pohled…Druhá etapa Tour nabídla hodně pádů. Do jednoho z nich se namíchl i 34letý Španěl Luis León Sánchez z Astany. Zhruba 25 kilometrů před cílem se nachomýtl do kolize několika závodníků, kterou však odnesl nejhůře.

Etapu nedokončil, se zlomeným loktem a čtyřmi zlomenými žebry zamířil rovnou do nemocnice v La Roche-sur-Yon. Operace následně podstoupil ve španělské Murcii. Že šlo o rozsáhlá zranění, dokazují fotografie zdevastovaného lokte, které byly pořízeny po zákrocích doktorů.

Na řadu přišla při zranění Luise León Sáncheze i sešívačka
Na řadu přišla při zranění Luise León Sáncheze i sešívačka

Ruku španělského cyklisty drží pohromadě minimálně osm kovových spon. Sánchez nicméně zůstává pozitivní, fanoušky i přes zranění pravidelně informuje na Twitteru, kam vložil fotku z nemocničního lůžka s lékaři i rentgenové snímky.

„Udělali jsme první kroky, nyní je čas na užívání si s rodinou a zotavení se. Děkuji doktorovi a týmu Astana,“ uvedl Sánchez, který v minulosti ovládl na Tour de France čtyři etapy a je čtyřnásobným španělským mistrem v časovce. Doufejme, že se co nejdříve znovu objeví na silnici.

VIDEO: Sánchezova kolize ve 2. etapě


Další články autora
 

Cyklistika

MS v cyklistice 2019 (22. - 29. 9. 2019, Anglie)
Česká nominace Mistr světa 2018: Alejandro Valverde

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Tour v roce 2020 odstartuje z Nice Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud