Tour de France 2019 | Po hlavě do propasti! Ošklivý pád připomněl tragédii, Gilbert v krvi dojel | iSportLIFE | iSport.cz
24.7.2018 • 19:00

Po hlavě do propasti! Ošklivý pád připomněl tragédii, Gilbert v krvi dojel

Nebezpečné sjezdy na Tour de France nejsou žádnou novinkou, při některých pádech se však divákům tají dech. To byl případ i Philippeho Gilberta, který 58 kilometrů před cílem 16. etapy nevybral zatáčku a přepadl přes kamennou zídku. Pád ze zhruba třímetrové výšky odnesl naštěstí jen s potlučeným kolenem a loktem, i přes krvavé zranění se zvládl vrátit na kolo a do cíle dojet.Je to třiadvacet let, co při sjezdu z Col de Portet d´Aspet tragicky zahynul Fabio Casartelli, který při hromadném pádu narazil hlavou do betonového sloupku a při převozu do nemocnice zemřel. Tragická nehoda se divákům připomněla i při sledování stejného sjezdu letošní šestnácté etapy.

A bohužel, ani letos nezůstala bez poskvrnky. Osmapadesát kilometrů před cílem nevybral jednu ze zatáček Philippe Gilbert. Přestože se snažil ze všech sil brzdit, ošklivému pádu nezabránil. Přepadl přes kamennou zídku a spadl přibližně z třímetrové výšky.

VIDEO: Podívejte se na Gilbertův pád:

Jen díky štěstěně a kvalitní helmě se mu nestalo nic vážného. Poranil si koleno a loket, přesto se ale dokázal vyškrábat nahoru, kde do kamery ukázal zdvižený palec a pokračoval v cestě do cíle. „Není to pro něj jednoduché. Má potlučené koleno a asi s tím bude mít problém,“ řekl sportovní ředitel Quick-Step Floors Wilfried Peeters.

Sám Gilbert během cesty silně krvácel, přesto dokázal etapu dokončit. Do cíle dojel na 142. místě se ztrátou 31 minut a 11 vteřin na vítězného Juliana Alaphilippeho. Gilbert byl i díky úniku před pádem, díky kterému byl na Col de Portet d’Aspet první, oceněn největším bojovníkem etapy.

V šestnácté etapě nebyl jediným, kdo skončil na zemi. Šest kilometrů před cílem bojoval o etapové prvenství Adam Yates, kterého v těsném závěsu stíhal Julian Alaphilippe. Yatese dotírající protivník zřejmě přiměl k riskantnějšímu sjezdu. Kvůli tomu mu v jedné ze zatáček podjelo kolo a spadl. Do cíle pak dojel až třetí. „Je mi líto, že Adam Yates spadl. Věděl jsem, že je tenhle sjezd hodně nebezpečný, před Tour jsem si ho pořádně nastudoval,“ řekl po dojezdu vítěz etapy Alaphilippe.

VIDEO: Podívejte se na Yatesův pád:

Philippe Gilbert v šestnácté etapě přepadl přes zídku
Philippe Gilbert v šestnácté etapě přepadl přes zídku


Další články autora
 

Cyklistika

MS v cyklistice 2019 (22. - 29. 9. 2019, Anglie)
Česká nominace Mistr světa 2018: Alejandro Valverde

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Tour v roce 2020 odstartuje z Nice Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud