Tour de France 2019 | Sagan byl po pádu od krve, ale snad v pořádku: Zadkem jsem trefil skálu | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: tej
25.7.2018 • 20:38

Sagan byl po pádu od krve, ale snad v pořádku: Zadkem jsem trefil skálu

Zelený trikot pro nejlepšího sprintera už má v kapse. Stačí "jen" dojet v pořádku do Paříže. A právě to nebude tak lehké, jak se na první pohled zdá. Slovenský cyklista Peter Sagan při sjezdu v průběhu krátké sedmnácté etapy Tour de France upadl a do cíle dojel s rozervaným dresem a od krve. "Byl to tvrdý pád, ale naštěstí nemám nic zlomeného a na další etapy si věřím," napsal Sagan po vyšetření na svůj Twitter.Netradičně krátká, o to ale náročnější. Sedmnáctá etapa letošního ročníku Tour de France měřila pouhých 65 kilometrů, přesto způsobila cyklistům nejednu vrásku. A nejen svým náročným stoupáním do kopce, ale také nepříjemnými sjezdy. Na třicátém osmém kilometru spadla z kola i superstar stáje Bora-Hansgrohe Peter Sagan.

O jeho stavu se dlouho nevědělo, kamery se zaměřovaly spíš na boj o žlutý trikot. Že se vrátil zpátky na kolo a pokračoval v cestě se fanoušci mohli dozvědět jen z GPS, který má na Tour de France každý cyklista. „Sagan dojel v časovém limitu, teď podstoupí vyšetření. Držíme mu palce, doufáme, že je v pořádku a že to nebude nic vážného,“ napsala po dojezdu do cíle jeho stáj.

O něco otevřenější byl v cíli jeho týmový kolega Daniel Oss. „Neviděl jsem ho spadnout,“ přiznal v rozhovoru pro velonews.com. „Viděl jsem ho až ve chvíli, kdy se vracel na trasu. Musel udělat nějakou chybu v zatáčce,“ popsal. „Je trochu pomlácený, má nějaké škrábance a roztrhaný dres. Jinak je ale v pohodě,“ řekl.

Na otázku, zda bude podle Osse Sagan v Tour pokračovat, se jeho týmový parťák srdečně zasmál. „No jasně, on je zvíře.“

Podle serveru sport.sme.sk už Sagan první vyšetření podstoupil, samotný závodník poté informoval fanoušky, že by měl být v pořádku. Lékaři u něj naštěstí žádné zlomeniny nenašli. „V jedné zatáčce jsem skončil v lese. Snažil jsem se brzdit, ale asi ne dost silně. Zadkem jsem trefil nějakou skálu,“ popsala pád slovenská hvězda. Pokračovat v závodě bude. „Asi ano. Přeci neskončím dva dny před koncem,“ pousmál se elitní spurter.

Peter Sagan v sedmnácté etapě Tour de France spadl.
Peter Sagan v sedmnácté etapě Tour de France spadl.


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud