Tour de France 2019 | Sagan protrpěl královskou etapu. Nemít zelený dres, tak odstoupím, přiznal | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: tej
27.7.2018 • 20:40

Sagan po pádu trpěl v královské etapě: Nemít zelený dres, tak odstoupím

Nemohl pořádně došlápnout, na legendární Tourmalet se vyškrábal z posledních sil. Slovenský cyklista Peter Sagan po středečním pádu viditelně trpěl, dokonce zvažoval, že skončí úplně. „Byl to pro mě nejtěžší den na kole v mé desetileté kariéře,“ přiznal v cíli, kam dojel na 143. místě. Jediná věc, která ho prý poháněla, byl zisk zeleného trikotu. Ten už má v kapse, musí jen dojet až do Paříže.To nejhorší má za sebou. Peter Sagan havaroval ve sjezdu v sedmnácté etapě, vyjel ze silnice a podle svých slov narazil tvrdě do skály. Zlomeniny neměl, přesto dojel sedřený do krve a v bolestech. Zatímco mnozí před ním i z méně závažných důvodů končili, Sagan se rozhodl vydržet a pokusit se závod dokončit.

Cestu rozhodně neměl jednoduchou, dopředu ho však hnala vidina zisku zeleného trikotu. Ten má se svými 467 body v kapse, musí ale dojet až do cíle závěrečné 21. etapy. Páteční královskou etapu, která obsahovala i extrémně náročný výšlap na Tourmalet, hodně protrpěl.

„Celá etapa pro mě byla hodně těžká. Myslím, že kdyby to byla klasika, tak bych odstoupil. A nemít zelený trikot, tak bych to asi taky udělal. Ale měl jsem ho na sobě a chtěl jsem ho dovézt do cíle, ať už v limitu, nebo ne,“ přiznal po dojetí.

A právě časový limit ho trápil hodně, cílovou čarou projel 38 minut a 23 vteřin po vítězném Primoži Rogličovi, tedy sedm minut před časovým limitem. „Dokončit tuhle etapu pro mě znamená víc než výhra. Bylo to opravdu těžké a zvládl jsem to jen díky mým týmovým kolegům Danielovi Ossovi, Maciejovi Bodnarovi a Lukasovi Pöstlbergerovi, kteří jeli po mém boku během celé etapy,“ děkoval svým parťákům.

"Kvůli zraněním a vedru se mi tahle etapa na Tour zdála nekonečná. Nechtěl jsem to zabalit, když to do Paříže máme kousek a zdálo se mi to nefér vůči celému týmu. Musím bojovat," napsal později na svou stránku pod výstižný titulek "Přežil jsem 19. etapu Tour de France".

Do vyrovnání rekordu Erika Zabela a zisku svého šestého zeleného trikotu chybí Saganovi už jen poslední dvě etapy. Individuální časovka dlouhá 31 kilometrů a závěrečná oslavná jízda. Pokud se nestane nic nečekaného, s největší pravděpodobností to zvládne. I kdyby ne, už teď ho oslavuje celé Slovensko (a nejen to), které ho po dojetí královské etapy právem nazývá hrdinou.

Slovenský jezdec Peter Sagan po dojezdu náročné královské etapy na Tour de France
Slovenský jezdec Peter Sagan po dojezdu náročné královské etapy na Tour de France


Další články autora
 

Cyklistika

MS v cyklistice 2019 (22. - 29. 9. 2019, Anglie)
Česká nominace Mistr světa 2018: Alejandro Valverde

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Tour v roce 2020 odstartuje z Nice Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud