Tour de France 2019 | O vítězi Tour může rozhodnout časovka. Kdo v ní nejvíc válí? | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: tej
28.7.2018 • 04:45

O vítězi Tour může rozhodnout časovka. Kdo v ní nejvíc válí?

 • Udrží Geraint Thomas žlutý trikot i po 19. etapě?

  Dojede ve žlutém dresu do Champs-Élysées Geraint Thomas, týmový kolega čtyřnásobného vítěze Tour de France Chrise Frooma, který celé tři týdny předvádí fenomenální formu? Nebo se na trůn posadí Tom Dumoulin, jenž v květnu skončil druhý na Giru a stejné místo momentálně okupuje i ve Francii? Nebo se všechno změní a vyhraje někdo úplně jiný? Klíčová bude sobotní individuální časovka, ve které má ambice hned několik aspirantů na stupeň vítězů. Kdo ji může ovládnout?

 • Tom Dumoulin, Sunweb

  Nizozemský jezdec Tom Dumoulin během jedné z náročných etap cyklistické Tour de France

  Průběžné pořadí po 19. etapě: 2.

  Časovka jednotlivců je jeho parketa. Ne nadarmo vyhrál na letních olympijských hrách v Riu stříbrnou medaili. Loňský vítěz Gira a jeden z aspirantů na zisk žlutého trikotu na Tour de France je navíc i dvojnásobným mistrem světa v časovce (jednou v časovce družstev, jednou jednotlivců). Na prvního Gerainta Thomase ztrácí dvě minuty a není tak vyloučené, že se mu to podaří.

 • Chris Froome, Sky

  Britský jezdec stáje Sky Chris Froome při etapě Tour de France

  Průběžné pořadí po 19. etapě: 4.

  Čtyřnásobný vítěz Tour de France už naděje na zisk pátého žlutého trikotu vzdal, přesto může v časovce soupeře pořádně potrápit. Chris Froome má z této disciplíny na svém kontě dvě bronzové medaile z olympijských her (2012 a 2016), vloni skončil třetí i na mistrovství světa, kde ho překonal jen Tom Dumoulin a Primož Roglič. Právě druhý jmenovaný ho v devatenácté etapě shodil ze třetího místa a Froome tak bude mít o důvod víc, proč v časovce zabojovat.

 • Primož Roglič, Lotto NL-Jumbo

  Slovinský cyklista Primož Roglič po výhře v královské etapě Tour de France

  Průběžné pořadí po 19. etapě: 3.

  Vítěz královské etapy posledních dvou let si na časovku věří, navíc tvrdí, že je jako dělaná pro něj. Není totiž úplně po rovince, členitá trasa s jedním ostrým stoupáním mu může stejně jako Dumoulinovi vyhovovat. Dokáže zabojovat a udržet se na stupni vítězů i v Paříži?

 • Geraint Thomas, Sky

  Geraint Thomas si druhým triumfem za sebou upevnil průběžné vedení na Tour de France

  Průběžné pořadí po 19. etapě: 1.

  Tváří se, že časovka nepatří mezi jeho hlavní domény, ale dokáže v ní neuvěřitelně kouzlit. Držitel žlutého trikotu tuto disciplínu ovládl na letošním mistrovství Británie, na Commonwealth Games v roce 2014 v ní skončil třetí. Pokud chce dojet ve žlutém i do cíle poslední etapy, bude muset zabojovat a jestli na to někdo má dost sil i zkušeností, je to právě Thomas. Že se mu rychlostní etapy daří, předvedl už v týmové časovce, ve které dojel na třetím místě.

 • Tejay van Garderen, BMC Racing

  Americký jezdec Tejay Van Garderen (uprostřed) v akci během cyklistické Tour de France

  Průběžné pořadí po 19. etapě: 32.

  Jezdec stáje BMC Racing sice vládne spíš v týmové časovce, rozhodně se ale neztratí ani v té individuální. Vítěz bílého trikotu na Tour z roku 2012 je v průběžném žebříčku na 32. místě a ambice na stupeň vítězů nemá, přesto bude chtít navázat na úspěch z letošní týmové časovky, kde byl druhým nejrychlejším.

 • Maciej Bodnar, Bora-Hansgrohe

  Maciej Bodnar (uprostřed) se svým týmovým parťákem Peterem Saganem

  Průběžné pořadí po 19. etapě: 124.

  Stříbrný medailista z evropského šampionátu z roku 2017 si na předposlední etapu věří. A není divu, časovka je jeho největší předností, pravidelně v ní vyhrává národní i mezinárodní šampionáty. Týmový kolega Petera Sagana tak konečně bude moct ukázat, co v sobě má.

 • Pierre Latour, AG2R La Mondiale

  Pierre Roger Latour během náročné Tour de France

  Průběžné pořadí po 19. etapě: 13.

  Dvojnásobný šampion Francie v časovce a držitel bílého trikotu pro nejlepšího mladého jezdce. Latour na Tour řádí, už vloni skončil na 29. místě, letos je zatím třináctý a v časovce si svou pozici může ještě výrazně zlepšit. Jezdec stáje AG2R La Mondiale je velkým příslibem do budoucnosti.


Témata:  sportcyklistikaTour de Francečasovka
Další články autora
 

Cyklistika

MS v cyklistice 2019 (22. - 29. 9. 2019, Anglie)
Česká nominace Mistr světa 2018: Alejandro Valverde

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Tour v roce 2020 odstartuje z Nice Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud