Na Tour de France nejde jen o doping. Kontrolují se také ponožky | iSportLIFE | iSport.cz
8.7.2019 • 04:59

Na Tour de France nejde jen o doping. Kontrolují se také ponožky

Dopingové kontroly nejsou těmi jedinými, kterými musí cyklisté na Tour de France projít. Před nedělní týmovou časovkou tak někteří absolvovali třeba přeměření výšky svých ponožek. Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, i takové věci mohou rozhodovat.Při jízdě proti chronometru jde často i setinky. A tak tady hraje velkou roli aerodynamika. Proto mají cyklisté na časovky, ať už individuální či ty týmové, jiná kola, přilby i dresy. Vidět to bylo i při druhé etapě letošní Tour de France, při nedělní týmové časovce.

A právě před ní museli někteří cyklisté na kontrolu, ovšem ne dopingovou. Komisaři Mezinárodní cyklistické unie UCI jim kontrolovali ponožky. Konkrétně do jaké výšky nohou sahají, píše server Cyclingweekly. Od této sezony totiž platí následující pravidlo: Ponožky a návleky na tretry používané v soutěžích nesmí sahat nad výšku definovanou jako polovina vzdálenosti od kotníku po koleno.

Tak by měla vypadat ponožka vyhovující pravidlům Tour de FranceTak by měla vypadat ponožka vyhovující pravidlům Tour de FranceFoto Tour de France

A tak přišla řada na komisaře se speciálními měřidly. Ti si posvítili na závodníky stáje Sunweb, která je na Tour letos bez své největší časovskářské hvězdy Toma Dumoulina.

Stejně jako mnohá pravidla má ale i toto své mouchy. Není třeba jasné, jaký by byl postih pro toho, kdo by stanovenou míru nedodržel. A také není určená minimální výška ponožek cyklistů. A zatím se ani neví, zda některý z neděle prověřovaných cyklistů pravidlo porušil.

Jezdci na Tour de France musí podstoupit kontrolu kvality ponožek
Jezdci na Tour de France musí podstoupit kontrolu kvality ponožek


Témata:  sportcyklistikaTour de France2019kontrolaponožkykolo
Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
14. března 2020
Praha (Milíčovský les)
Přihlásit se
18. dubna 2020
Ostrava (Bělský les)
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň (Borský park)
Přihlásit se
12. září 2020
Brno (ZOO Brno)
Přihlásit se
17. října 2020
Praha (Divoká Šárka)
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace iSport LIFE pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud