Tour de France 2019 | Sagan v cílových spurtech zatím prohrává: Jsem spokojený i tak | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: tej
9.7.2019 • 19:52

Sagan v cílových spurtech zatím prohrává: Jsem spokojený i tak

Druhé místo, páté a čtvrté. Když nepočítáme nedělní časovku, byl Peter Sagan v letošním ročníku Tour de France zatím vždycky u finálního spurtu. A k vytouženému etapovému prvenství mu stačil jen kousek. Ani ve čtvrté etapě nedokázal dotáhnout závěrečný sprint k výhře, přesto je se svými výkony spokojený. „Dnes to bylo dost nervózní a v závěru i dost těžké,“ popsal slovenský jezdec.Sagan zatím plní plán na jedničku. Drží zelený trikot, na konci každé etapy je mezi nejlepšími pěti a zatím ho míjejí i nehody. Ve čtvrté etapě se už potřetí v letošním ročníku dokázal probojovat do závěrečného spurtu, ale stejně jako v předchozích pokusech, i nyní se našel někdo rychlejší. „Nemohl jsem se rozhodnout, jestli mám zůstat na zadním kole Vivianiho, pak jsem šel za Kristoffa a to asi byla chyba. I tak jsem ale spokojený,“ ohlédl se za etapou Sagan v rozhovoru pro televizní stanici Eurosport.

Právě Elia Viviani se nakonec radoval ze svého vůbec prvního etapového vítězství. Dokázal tak, že Deceuninck Quick-Step je letos opravdu silná, lídrem závodu je totiž od závěru třetí etapy Julian Alaphilippe.  „Deceuninck má rozhodně nejlepší sprinterský vláček,“ smekl Sagan.

„Dnes to byl velmi rychlý závěr pro tyhle čisté sprintery. Včera jsem to tahal s vrchařema, bylo to dost těžké a spotřeboval jsem víc energie. Možná mi právě to dneska chybělo. Ale pro mě je nejdůležitější, že jsem byl opět vepředu, že jsem ve sprintech konstantní a že se mi nic nestalo,“ uvědomil si.

Zítra cyklisty čeká pátá etapa, další z těch, která by mohla právě Saganovi vyhovovat. 175,5 km dlouhá trasa ze Saint Dié des Vosges do Colmar se totiž pyšní hned čtyřmi horskými prémiemi, členitý profil by tak mohl vyhovovat spíše klasikářům.

Peter Sagan, lídr spurterského pořádí, dojel ve čtvrté etapě na čtvrtém místě
Peter Sagan, lídr spurterského pořádí, dojel ve čtvrté etapě na čtvrtém místě


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etayy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Výsledky
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud